Маникюристка на процент - въпрос

  • 2 184
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Здравейте, имаме нужда от съвет  – сестра ми има малко студио и желае да наеме маникюристка на процент. Мястото за маникюристката е изцяло оборудвано, наем и консумативи няма да плаща, но ще работи на процент. Сестра ми обаче работи на друго място и не може да стои в студиото и оттук идва и въпроса – как точно може да се контролира маникюристка на процент ? Да кажем с видео наблюдение ще се вижда колко хора са минали през деня в студиото, но как може да се контролира какъв оборот тя прави на ден ?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
С касов апарат.

# 2
  • Мнения: 97
Да, ние мислехме и това - т.е. с касов апарат, но ако прави една процедура за 30 лв. , а я чукне за 10 лв. , май пак не може да се контролира както трябва истинския оборот....

# 3
  • Мнения: 12 763
Един приятел беше собственик на сладкарница, и по цял ден се размотаваше там, точно по тези причини - контрол.
Може би ако сестра ти дава студиото под наем, а самата тя наеме нещо, което е по-близо до нейната месторабота, за да може да наминава, тогава ще е по-спокойна. Макар че пак остава вероятността маникюристката да не издава касови бележки и да мами.
Другият вариант е просто да го дава под наем, без тя да е работодател на маникюристката.
Виж, ако тя също работи там, в самото студио, примерно като фризьорка, тогава би си наглеждала служителката.

# 4
  • Мнения: 1 483
Хрумва ми единствено да следите колко клиенти има и после да разделите оборота й на тяхната бройка на края на месеца и така да видите приблизително дали въвежда по-ниски суми, отколкото би било реално.

# 5
  • Мнения: 8 802
То пък за маникюр голям избор на цени почти няма, хората правят едно и също - гел нокти или класически маникюр/педикюр (80%) . Слагате една цена  за всякакви гел нокти, и една за класически. Педикюрът на същите цени като маникюра и се очаква,че в касовия апарат трябва да има само  2 цени. Засичате и колко време е правила маникюра (едното изисква много повече време) и така.
Пускате 3-4 ваши приятелки-шпионки да видят дали издават касови бележки без изрично поискване от клиента. 
По камерата преброявате клиентите, ако случайно не е таксувала някого.
Във фризьорските салони се наемат или фризьори на договор, или такива с 'кресло под наем".  На % не ми се вижда добра практика. Помислили ли сте и за бакшишите, понякога клиентката иска да остави бакшиш.

# 6
  • Мнения: 97
Много благодаря за отговорите - обмисляме и ние различни варианти. Наем не е много подходящ, защото сестра ми има цялостно оборудване и ще го остави за ползване, освен това има си фирма, касов апарат. На заплата да вземе човек, пак не виждам как да стане. Процента е добър вариант и човека ще има стимул да работи повече отколкото на заплата, но се притесняваме от това да не лъжат и крадат.
Това с 2- 3 цени на процедурите и хитро, но незнам колко е изпълнимо... А за бакшишите - няма проблем - щом клиентите са доволни от маникюристката, нямаме против да си получи бакшиш - важното е да не лъже и краде от онова което е договорено....

# 7
  • Мнения: 8 802
тя може да краде и консумативи евентуално, лакчета, пилички...и после да си прави в къщи някои клиентки или на др. място
защо мислите, че на % ще работи повече, може пък да претупва клиентите и да бърза, което пък намалява качествотона услугата. Дайте и заплата според мен, и някакво време за процедурата.
 Има страшно флегматични маникюристи, клиентът ще получи удар, докато свършат.
А има и мързеливци, които, примерно вместо да нанесат 2 слоя и да опечат, нанасят един по дебел и на клиентката и пада лака след няма и седмица.
Освен това за графика е хубаво да се знае колко трае процедурата, в салоните често идват клиенти без записване и питат, а записаните ще бъдат примерно през 1 час.

# 8
  • Мнения: 48
здравей аз работя в салон само за маникюр на 50% само от моя оборот ,всички консумативи са ми вклчени . И съм много довола смятам, че ако и двете сте коректни и честни няма да има никакъв проблем

# 9
  • Мнения: 97
здравей аз работя в салон само за маникюр на 50% само от моя оборот ,всички консумативи са ми вклчени . И съм много довола смятам, че ако и двете сте коректни и честни няма да има никакъв проблем
Писах на лични, ако може малко повече подробности, но не съм сигурна, че го получихте

# 10
  • Варна
  • Мнения: 5 155
Абе то един човек реши ли да те мами, винаги ще намери начин. Схеми да искаш... Щом сестрата работи другаде и няма възможност за личен контрол, спред мен е по-добре маникюристката да работи със собствени материали и да плаща наем само за работно място и оборудване. Така няма как да ви краде, а и за нея ще е по-добре да си прибира това, което е изработила, и сама да си носи отгворност за материалите.

# 11
  • Мнения: 1 842
Здравейте, имаме нужда от съвет  – сестра ми има малко студио и желае да наеме маникюристка на процент. Мястото за маникюристката е изцяло оборудвано, наем и консумативи няма да плаща, но ще работи на процент. Сестра ми обаче работи на друго място и не може да стои в студиото и оттук идва и въпроса – как точно може да се контролира маникюристка на процент ? Да кажем с видео наблюдение ще се вижда колко хора са минали през деня в студиото, но как може да се контролира какъв оборот тя прави на ден ?
Здравей, много трудно ако не я познавате и не е съвестна. Точно поради тези причини аз не искам да работя с други хора на едно място, притеснява ме че те няма да са съвестни и може да ме крадат. Все пак там ще ми остава оборудването, което си е сума също... По-добре сестра Ви да си прибере нейните неща, освен ако нямате предвид че тя работи и там като маникюристка?

Общи условия

Активация на акаунт