Трудно заспиване

  • 2 177
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 291
Здравейте. Откакто се помня заспивам трудно вечер, но има периоди, в които става по-зле и не мога да заспя с часове, дори да съм много уморена и адски да ми се спи. Предполагам, че се дължи на стрес, напрежение, друга причина не намирам. Сякаш мозъкът ми не иска да се "изключи" и не мога да се отпусна и да заспя. Пробвала съм какво ли не, но нищо няма ефект. Замислям се за спрейчетата за по-лесно заспиване, но се притеснявам от привикване и дали след време няма да заспивам още по-трудно без тях. Имате ли опит с нещо подобно, помогна ли ви? Има ли сънливост на следващия ден? И влияят ли на съня в дългосрочен план? Ако имате и други съвети за този проблем ще съм благодарна.

# 1
  • Мнения: X
Как си с кофеина? Кафе, кола, черен и зелен чай през деня? В какви количества?

# 2
  • Мнения: 291
Старая се да не пия повече от две кафета на ден, като второто го пия не по-късно от 13-14ч. Кола пия от време на време, също я избягвам следобяд.

# 3
  • Мнения: X
Други неща, за които се сещам, че пречат на заспиването, са късна вечеря и правенето на физически упражнения преди лягане.

Спрейчетата, за които питаш, вероятно са с мелатонин. Мъжът ми беше пил мелатонин на хапчета към 2 месеца мисля, по никакъв начин не му се отрази на съня. Не се навиква, доколкото знам, но май и не действат.

При него подейства увеличаване на физическата активност през деня, а при мен - приемът на магнезий, най-добре магнезиев цитрат. Пие се вечер, доста ме приспива. Магнезият повишава невротрансмитер, който се казва GABA, а това подобрява и съня, и помага за стреса.

# 4
  • Мнения: 1 463
Единственото безвредно средство за заспиване е Мелатонин. Аз също от години имам проблеми със съня. Свързвам го не само със стрес, но и на хормонална основа. Каквото и да правя, колкото и да съм уморена, нищо не помага.

# 5
  • Мнения: 291
Преди време съм взимала магнезий няколко пъти, но единично, не продължително, и не си спомням за ефекта. Взимала съм и таблетки за бързо заспиване на билкова основа - не помогнаха, мента-глог-валериан също. Мелатонин по спомен също съм взимала и също нямаше ефект. Вече толкова неща съм пробвала, че се обърквам какво съм взимала и какво не 🤦‍♀️
 Току-що се зачетох за магнезиевия дефицит и нищо чудно това да ми е проблемът, съдейки по симптомите. Още днес ще си взема магнезиев цитрат.
Много благодяря!
Judit, дали пък и при Вас не е това проблемът, пробвала ли сте с магнезий?

# 6
  • Мнения: 1 463
Пия магнезий от година и половина, но съвсем обикновен-разтворим. Правила съм изследвания на щитовидна жлеза, хормони-проблемът уж не е оттам.
Мелатонин съм пробвала на различни фирми и някои не действат, но когато съм много уморена, главно психичиски заради работата ми, нищо не помага.
Билкова отвари и лекарства на същата основа не ми действат изобщо. Засега пия мелатонин от 3 мг на Адифарм. само той действа. Пила съм и американски и на капки, но ми е силен, в смисъл, че ме замайва, но отново трудно заспивам.

# 7
  • Мнения: X
В разтворимите витамини/минерали обикновено формата на магнезия е оксид или хлорид, които имат най-слаба усвояемост.

Тази статия е интересна:

https://shop.bb-team.org/blog/137_kak-da-izberem-magneziy

# 8
  • Мнения: 12 725
Понякога половин чаша топло прясно мляко помага. Също топъл чай от маточина.
На мен ми помага, като остава телевизора включен на някоя българска програма, където няма стрелби, а дават някой спокоен филм. Как мъжът ми не ме е изгонил! Но аз пък го търпя, като хърка.

# 9
  • Мнения: 48
Пробвахте ли с магнезийте ,не помогнаха ли .. ?

# 10
  • Мнения: 291
Здравейте, само да кажа - пробвах с магнезиев цитрат и не знам дали е благодарение на него, но последните две нощи спах като бебе 😄

# 11
  • Мнения: X
Еее, много се радвам. Все така да е. Sleeping Simple Smile

# 12
  • Мнения: 12
Пробвайте Або Руе.

Общи условия

Активация на акаунт