Цветя за терасата - 4

  • 27 725
  • 754
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 7 776
Добре де,четене с разбиране моля. Памуковата въшка се различава от кръвната по това,че като стиснеш бялото нещо,демек въшката - при кръвната остана червена точка. Ако от памулийката остава червено като я стиснеш,не е памуклийка. Да не споменавам,че има и трета подобна на вид гад,че съвсем ще ви ошашкам. Който иска да разбира,който не - не. Достатъчно ясно го написах мисля. Има си агрономи и агроаптеки - питайте специалистите, аз така правя.

# 466
  • Италия
  • Мнения: 490
Ауууу мирена, прелест. И аз съм си го "заплюла" това дръвче, но място не остава по терасата. В Гърция само в тях са ми очите. А и вече имам 1 клен и ме е срам още едно такова голямо дърво да сервирам на господаря 🤣🤣🤣. И 3 туи сложих и край. Завиждам благородно.
Joy
И мен ме беше срам, обаче мм реши да ме изненада за празника на мама и аз се възползвах Bowtie Гледам го не съжалява за решението си, защото се скъса да снима новата придобивка Joy

# 467
  • Мнения: 540
Хахааа, според мен, при така описаното, човекът си го е харесал, но го е било срам да си признае и е измислил чудесен план да зарадва и двамата 😏.

# 468
  • Мнения: 14 842
Ама така ли се казва това храстче-четка за бутилки?! 😁 И аз искам! От къде го купувате? Големи сте подстрекателки!

# 469
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 347
Ама така ли се казва това храстче-четка за бутилки?! 😁 И аз искам! От къде го купувате? Големи сте подстрекателки!

разговорното име на английски е "четка за бутилки" Wink ясно е защо.
иначе е Калистемон - виждала съм на пазара "Петков", със сигурност има и на други места. Simple Smile
https://palmi.bg/product/529/kalistemon-rigidus.html

много харесвам и "пеперудения храст" = будлея
https://domigradina.com/gradinarstvo/gradinski-rasteniia/budleya … -peperuden-hrast/

# 470
  • Мнения: 14 842
Мерси,Добри. 🤗
Аз онзи ден минах покрай някакъв храст и така хубаво миришеше,обаче не видях какво беше. Нямаше цвят още,само зелено,но сигурно някъде отвътре е бил цъфнал.

# 471
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 347
акацията се е разцъфтяла сега. Simple Smile много харесвам аромата ѝ.

# 472
  • Италия
  • Мнения: 490
Хахааа, според мен, при така описаното, човекът си го е харесал, но го е било срам да си признае и е измислил чудесен план да зарадва и двамата 😏.
Тъй тъй, в десятката точно! Joy
Anyyyone, аз съм в Италия, но все си мисля, че и в Бг ще се намери. Пробвай с търсачката в Гугъл, Добри му е дала точно имената Hug

# 473
  • Мнения: 965
Калистемона не е ароматен.По принцип е храст,но може да се оформи като дръвче.Имайте предвид,че ако го оставите зимата навън ще измръзне.Преценете дали ще можете да го местите всеки път навън и навътре.

# 474
  • София
  • Мнения: 6 174
Момичета, какво се случва с моите циганчета, до вчера нищо им нямаше:

Единственото различно е, че ги наторих, но аз полях.всички.цветя с разтвора, а само циганчетата реагираха така. Sad

# 475
  • Мнения: 40
Здравейте
някой знае ли как се казва това цвете

# 476
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 347
червилце, lipstick plant (aeschynanthus radicans) Simple Smile
красиво, безопасно за деца и домашни любимци...
https://getbusygardening.com/lipstick-plant-care/

# 477
  • Мнения: 1 183
Добро утро, кафето е сервирано. Малко снимки от тази сутрин.

# 478
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Здравейте и от мен.
Отдавна чета темата, че тази година по стечение на обстоятелствата съм си повече вкъщи, та ми се отвори време да си наредя терасите с цветя. До миналата година успявах само със съкъзчета и мушкати и някои от стайните изнасях навън. Тази година се заредих с нови съкъзчета, мушкати, за първи път взех петуния, върбена и калибрахое. Всички се развиват добре засега. Върбената доста я почаках докато отново цъфне, след като прецъфтяха цветовете, с които я купих, а едното коренче изсъхна, нямам идея защо, другите до него засега се държат. Същото е напът да се случи и с една от петуниите, другите две до нея в саксията са добре.
И ето как ми разцъфна бялото мушкато:

# 479
  • Мнения: 4 363
Какви красоти момичета!
Лиляна, това мушкато е уникално. Въпреки, че не ги харесвам много-много, това мушкато е....уау!
Катка, имаш прекрасна тераса! Предполагам, че пиеш с огромно удоволствие кафетата си! 🌺🌺🌺

Общи условия

Активация на акаунт