The Handmaid's Tale - Тема IV - "Nolite te bastardes carborundorum"

  • 33 009
  • 752
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 804
И на мен епизода ми хареса. Най-после някакво развитие, най-после някаква възмездие.

Всичко си заслужава Серина, но нямам идея как го прави -дали е образа й, дали актрисата, но не мога да не  я съжалявам. И за нея плаках! Каквито и гадости да върши, винаги нещо ти трепва и за нея!
А дали се осъзнала не знам  - не каза - разбрах какво е - как сме могли? Тя си каза: Ама аз не съм хендмейд! Един вид несправедливо е, че на нея се случва, за другите може!

Хана не вярвам да я спасят  - просто се радват още преди да са осъзнали, че нищо няма да направят. Другия вариант е да не иска самата тя да бъде спасена.

Лоурънс се опитва да пооправи нещата, но да видим кога ще разбере как точно си е отишла жена му? Иначе аз пък смятам, че Гилеад може да се промени и за 5-6 години, той за толкова е създаден - не пречи и нов завой да има! А самия Лоурънс да не се прави на света вода ненапита ,защото той много добре е съзнавал какви ги върши.

# 751
  • Русе
  • Мнения: 11 920
Не се радвам изобщо на положението на Серина. Не гледам на него като на някакво наказание, а на тържеството на Гилеад - жестоко,антихуманно,авторитарно,лицемерно общество,разпростиращо се отвъд границите си и набиращо сила ,просмуквайки се във всеки процеп, там къдато отсъства състраданието, емоционалното преживяване, това което прави хората различни. Не е важно Серина да бъде наказана. Важно е да се спре Гилеад.Нищо не  опрадвава Лоурънс. Оцеляването на основата на античовешкото не е оцеляване, а създаване на демон, чудовище и разгръща най-отвратителната страна на човешкия интелект .Просперитет на избраните, тъпчещи различните.

# 752

Общи условия

Активация на акаунт