Пак съм аз-Моля за съвет

  • 1 114
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 393
В такъв случай стискам палци да почне да пие от сламка HugУспех!

# 16
  • София
  • Мнения: 4 966
Пие.Но пак 10-тина/20грама.Става,но не му се занимава. Whistling

# 17
  • Мнения: 1 503
Пие.Но пак 10-тина/20грама.Става,но не му се занимава. Whistling
Ами според мен с търпение от твоя  страна и желание от негова,ще успеете.
Не му показвай по-лесни начини.10-20мл... и като му се припие след 15-20 минути може да изпие повече newsm78
Успех Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 4 966
Не издържам вече.
От вчера като се цедя,та и днес сега пак-ами не иска.Явно е му харсва вкуса на млякото вече.
Вчера в 22 се нацока и сег в 9:30 да е изял 50гр мляко с млко бисквитки/но беше течно/
Просто не знам с какво да го храня това дете.Докато спеше и бутах беше достааа по-лесно,сега е нетърпимо.Друсам се от нерви вече.
Не иска да яде мляко!
Цвети разбирам, с постоянство,но вчера да е   изпил от това шише макс 25гр.Не мога за цял ден да го оставя само на това Cry Cry Cry

Айде моля ви,кажете какво да му давам????

# 19
  • Мнения: 1 503
Ами краве не е добре,а козе дали на 9 месеца може newsm78
Я някой да каже???

# 20
  • София
  • Мнения: 63
А ако предложиш друго вместо кърма, яде ли? Може да не е гладен. Ако наистина не му харесва вкуса на кърмата, опитай АМ. А ако проблемът е, че не иска течна храна, прибавяй кърма към всички пюрета и каши, така че да стават за ядене с лъжичка, и премахни храненията, които са изцяло /или почти изцяло/ млечни. И спокойно - няма да умре от глад детенце и ти си се справила чудесно.

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Добре - хайде се успокой сега и ги кротни тия нерви Laughing
Не ще да пие мляко - ок, върви по неговата гайда. Направи му млечна каша за закуска, купи му готово пюре, в което има мляко за обяд - или добави няколко лъжички АМ в пюре, което няма мляко. Не е нужно млякото да е в течна форма - на тази възраст може да приема и всичките си храни твърди, просто трябва да съдържат мляко (ако няма как да е кърма, можеш да пробутваш АМ във всичко, което яде - добавя се в суха форма, то се разтваря достатъчно добре в пюрета, това от опит с баткото го казвам). Ако сте се захранили със сирене, то също е източник на мляко - може да се добавя сирене вместо мляко в зеленчуковото пюре. АМ в суха форма може да се добавя и в настърган плод (за следобед примерно). И вечер пак млечна каша или зеленчукова крем-супа (с добавка от сухо АМ).
Пробвала ли си да му желираш кърма - с малко желатин или още по-добре пектин (има го по аптеките и диетичните магазини, натурален продукт е, от растителен произход, най-често от ябълки), да се сгъсти и да стане за ядене с лъжичка? Не знам дали става заради ензимите в кърмата - просто ми хрумна, защото вчера правих желирано кисело мляко, но може да опиташ. В краен случай може да пробваш да приготвяш кърма с онези кремчета, които са без варене - нишестето в тях би трябвало да я сгъсти достатъчно (но си имай предвид, че са пълни с Е-та).
Какво мислиш за варианта 2-3 дена да карате на този режим, без да му предлагаш изобщо мляко за пиене, като ти цедиш и замразяваш през това време - а след няколко дни да опиташ отново да му дадеш гърдата, докато спи, да видиш дали ще я приеме? Ако стане - ок. Ако не става - и Хасан е хора, може да се замислиш за отбиване Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 2 901
Валентина,значи мислиш,че ако се цедя 3 пъти,или два мога да стимулирам,колкото млякото да стигне за още два месеца...?

Извинявай, но тази тема явно не ме обича, тъй като от снощи 3 пъти влизам в нея и само на нея ми се закучва нещо и после пак наново влизам във форума. Дано сега се получчи. Та, казах, цедих по 2 пъти и за повече от 2,5 месеца все повече издоявах от гърдите си, при това - ръчно!!!! Така поддържах лактацията, така набавях запасите от кърма за да хранят бебаната в мое отсътвие в делничните дни.

Но пак те съветвам - стига вече! Колко още трябва а продължи това мъчение и за двама ви, за да се оттеглиш достойно от фронта?!?

# 23
  • Мнения: 79
пробвай с кау4уков биберон , понеже е по мек и наподобява май4ино зърно.а за здравето ти , 9 мес. е достатъ4ен период за кърмене.

# 24
  • Мнения: 1 288
исайкова, хедра е права както винаги. щом не иска да пие пляко, давай му го да го яде- към пюре, към каша. изцеждай докато можеш. така и да намалее кърмата, нали и без това вървите към отбиване. после ще прибавяш ам. нали виждаш малката на бубето. хапва си и гевреци вече и пак си расте.
то аз ли да ти казвам споко, дето все ми се обтягат нервите при всяко кърмене  Hug но наистина трябва да си издействаш малко спокойствие. недей се тормози излишно. спирам със съветите. ти ще си прецениш най-добре. Hug

Общи условия

Активация на акаунт