Хигиената е наш приоритет. Запознайте се с продуктите на BOSCH!

  • 6 957
  • 218
  •   1
Отговори
# 15
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 791
Със сигурност има промяна в начина, по който поддържам хигиената у дома си, но това се дължи най-вече на обстоятелството, че сме затворени почти 2 месеца у дома поради извънредната ситуация (имам предвид, че не ходим на работа).
Когато ходех на работа чистех два пъти в седмицата - сряда и събота. Пране, миене на чинии, лична хигиена - това са неща, които не търпят промяна. Живеем близо до хипермаркет, което е хубаво, но и недотам добре за нас. Преди извънредното положение купувахме всичко, намалено с червен етикет, и се чувствахме длъжни да го консумираме, защото има срок на годност.

В т.нар. извънредна ситуация обаче се промени ритъмът ми на чистене. Чистенето вече е всекидневно, тъй като, макар и двама, успяваме да цапаме като за многочленно семейство - прахосмукачка и минаване с моп на всички подови повърхности, защото иначе ще стане страшно.
Промени се и начинът ни на пазаруване. Тъй като сме ограничени откъм излизане, не че сме спрели да пазаруваме, но се ограничаваме в купуването на хранителни продукти - само това, което ни е необходимо.
Заредили сме се и с дезинфектанти за ръце, маски, ръкавици за еднократна употреба и разбира се ги ползваме, когато излизаме навън (нещо, което не сме правили преди извънредното положение).
Ползвам дезинфектант за почистване около входната врата, почистване на брави, ключовете на стълбището, копчето и дръжката на вратата на асансьора (преди не съм го правила).
Изводът ми е, че има промяна в начина, по който поддържам хигиената у дома. Вярвам, че тази ситуация е временна. Simple Smile

# 16
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Няма голяма промяна, в това което правех. Това, което добавих е при всяко излизане дезинфекциране на бравите на вратите и ключовете на лампите. А съшо и на всички покупки, на които е удачно.

# 17
  • София
  • Мнения: 301
Това което се е променило е, че  дезинфекцирам входната врата и дръжките на вратите. Иначе ползвам препарати както и преди.

# 18
  • Мнения: 1 899
Чистя както обикновено, но дезинфекцирам пода, тоалетната и банята с белина, а кухненския плот, дръжки, ключове и контактните повърхности на уредите с алкохолен дезинфектант.

# 19
  • Мнения: 1 199
Чистенето и препаратите са както винаги са били. Единствено пазара мия опаковките

# 20
  • Елхово
  • Мнения: 1 393
Дезинфекцирам около входната врата и вътре бърша подовете с дезинфектант!

# 21
  • София
  • Мнения: 3 816
Чистя както обикновено със същите препарати, които и преди съм ползвала. Но поради това, че съм си вкъщи го правя по-често отколкото преди.

# 22
  • Мнения: 2 127
Определено има малка промяна.Винаги съм поддържала ред и чистота в дома си, но от както се заговори за Covid19, като че ли станах малко по- педантична.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 835
Дезинфекцирам дръжките на вратите и всички закупени продукти. След измиване на ръцете ползвам и дезинфектант.

# 24
  • Мнения: 939
Кагато се поддържа добра хигиена- лесно се почиства всичко. В началото на това положение почистих основно. Всъщност съпругът ми е този който дезинфекцира дръжките на вратите и около входа. Известно време помагах и на майка ми с почистването на нейния дом. Не сме вманиачени по чистотата, но е хубаво и приятно, когато ти е уютно. 

# 25
  • Мнения: 1 311
Промених това, че ползвам по-агресивни препарати за почистване.

# 26
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Пак чистя с белина и доместос. Със спирт почиствам ключовете и пръскам обувките. Има малка промяна, защото повече внимавам като цяло.

# 27
  • Мнения: 6 538
Не се е променило

# 28
  • Мнения: 4 206
Не кой знае колко. За човек като мен, с лека форма на мания за чистота, даже може да се каже, че съм му отпуснала края. Винаги съм използвала дезинфектант за пране за мръсните селски и работни дрехи. Отказах се от прахосмукачката с воден филтър, че голям слугинаж след нея. Минахме на роботче. Продължаваме да пазаруваме всеки ден, но не полагам някакви специални грижи за покупките. Винаги сме си ползвали платнени торби за многократна употреба. По-голямо внимание обръщам на маските - пера, кисна в дезинфектант, гладя.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 070
Промени се-да. Оставяме обувките пред вратата. Дезинфекцираме ключовете за лампите,дръжките на вратите. Може би и пера по-често.

Общи условия

Активация на акаунт