Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 85
Ето отговора:



chochie, имаме сходни вкусове Simple Smile "Погнусата" на Сартр ми е една от любимите книги. За първи път я прочетох малко след казармата, когато излезе на български. Препрочитам си я на всеки 10-15 години и ми е интересно да наблюдавам промяната в начина, по който я възприемам. Напълно в стила на екзистенциалната естетика, предмет на която е не самото усещане, а съзерцанието на начина, по който индивидът го изпитва Wink "Степният вълк" също изигра своята роля във формирането на възгледите ми, заедно със "Сидхарта".

Но искам да те предупредя, че «Синдромът "Cri du chat"» е доста по-тежка, независимо от малкия си обем. Може да се сравнява със "Записки от подземието" на Достоевски - авторът повежда читателя по пътя на максималното съпротивление към ситуации, мисълта за които човек инстинктивно изтласква в id-а...
Спечелихте ме! Със сигурност ще я погледна.
Само да свърша с Данте.
Обичам да съм наблюдател, участник и далечен спътник на писателя и на героя в един и същ вечен и верен момент.
Да съм него и него и да вървя по стъпките им.
Също препрочитам книги, изиграли важна и значима роля в живота ми.
Благодаря за рецензията и съвета Simple Smile
А Достоевски.. да си добър психолог и да пишеш.. да успееш да разнищиш всеки демон и всяко кътче в душата си..
Всичко да звучи сложно и тежко, а да означава най-простите неща.
Да казваш малки думи, а да са с тежестта на шамар.
Хубава вечер на всички!

# 61
  • Мнения: 38
Заповядай, chochie Simple Smile Току-що завърших дигитализирането на произведението - сканиране, OCR, корекция и повторно прочитане с корекция. Мисля, че успях да открия почти всички грешки при обработката, както и няколко печатни грешки в книгата...

Файлът не е качен другаде. Всички, които имат желание, могат да се чувстват свободни да го разпространяват.

Общи условия

Активация на акаунт