Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 10

  • 74 277
  • 740
  •   1
Отговори
# 270
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Много благодаря.! Намазaх снощи със здраве и сега поне не са червени пъпките, но ги има, за съжаление нямам антибиотичен крем продава се само с рецепта но ще го добавя към списъка от България. Явно  можеш и да се престараеш във усилията си да изглеждаш добре....повече няма да жуля така никога. Синът ми мина пфез пубертета почти без никакви пъпки и нямам нищо в къщи, ето че артилерията от България за резерва пак ме спаси 🤭
@Livt Beam:  да сигурно е от маската, аз не слагам но съм  убедена че и при мен ще се получи така
Приятен ден и успешна седмица 🌷🌷🌷

Последна редакция: пн, 15 юни 2020, 19:40 от Madelief

# 271
  • Мнения: 9 863
Да, ексфолиантите "драскат" кожата - както каза козметичката ми. Много по-добре е с киселини, аз ползвам ексфоалиращият тоник Pure Skin на Biotrade. Веднъж седмично на лицето и от време на време и на тялото, където има нужда. Изчиства кожата, става гладка. При първото нанасяне на лицето, въпреки че преди това бях правила тест за поносимост, щипеше много.
Прочетох ревюто за тоника в сайта на Биотрейд и сега се колебая - мога ли да го ползвам, като кожата ми е суха, а той се препоръчва за нормална към мазна кожа? Ако не е подходящ, бихте ли ми препоръчали подобен продукт, който не изсушава?

# 272
  • София
  • Мнения: 1 464
Ligh Beam, кой крем на Клиник за пъпки? Имам двама тийна у дома - ако има и друго проверено, моля те, сподели:)

# 273
  • Мнения: 2 124
Ligh Beam, кой крем на Клиник за пъпки? Имам двама тийна у дома - ако има и друго проверено, моля те, сподели:)



Дъщеря ми ползва матиращия крем от тази серия, а като й свърши сегашната пяна, ще й купя и измивния гел.
Вдясно кремчето е за интинзивно третиране на единични пъпки като в случая от вчера или по-упорити такива.
Назначена й е цялостна терапия от дерматолог, понеже акнето беше силно изразено (подробно съм писала в темата за момичешкия пубертет), като лекарката ни даде мостри на Виши срещу акне, но тя си настоява да ползва Здраве, защото за него поне е сигурна в ефекта му.

Последна редакция: пн, 15 юни 2020, 14:06 от SamoDiva

# 274
  • Мнения: X
Да, ексфолиантите "драскат" кожата - както каза козметичката ми. Много по-добре е с киселини, аз ползвам ексфоалиращият тоник Pure Skin на Biotrade. Веднъж седмично на лицето и от време на време и на тялото, където има нужда. Изчиства кожата, става гладка. При първото нанасяне на лицето, въпреки че преди това бях правила тест за поносимост, щипеше много.
Прочетох ревюто за тоника в сайта на Биотрейд и сега се колебая - мога ли да го ползвам, като кожата ми е суха, а той се препоръчва за нормална към мазна кожа? Ако не е подходящ, бихте ли ми препоръчали подобен продукт, който не изсушава?

Има ензимна маска на Andalu. Продават се в магазини Зоя.

# 275
  • Мнения: 9 863
Благодаря, Sofi!
Пазарувам от сайта и непременно ще погледна.

# 276
  • Мнения: 2 768
За това гелче говорех:
Скрит текст:

# 277
  • Мнения: 1 997
И друг път съм ползвала същите продукти но въпросът ми е какво да мажа за да не ходя утре като пубертет на работа? И как да камуфлирам? ..... Явно  можеш и да се престараеш във усилията си да изглеждаш добре....повече няма да жуля така никога.
Да не си направила алергичен контактен дерматит. Бях си го докарала точно с престараване при домашно разкрасяване. Дерматолога каза, че дори от продукти, които кожата ни познава може да е получи.
Ако случая е такъв не е добре да камуфлираш. Компреси с лайка ( запарва се лайка и с парче памучен плат се налага мястото за 3-4 минути, и се повтаря няколко пъти ) Бяха ми изписали и крем Адвантан 0,1% и Aerius 5 mg един път дневно вечер.
И с нищо друго да не се мажа, без козметика и грим.

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Да, ексфолиантите "драскат" кожата - както каза козметичката ми. Много по-добре е с киселини, аз ползвам ексфоалиращият тоник Pure Skin на Biotrade. Веднъж седмично на лицето и от време на време и на тялото, където има нужда. Изчиства кожата, става гладка. При първото нанасяне на лицето, въпреки че преди това бях правила тест за поносимост, щипеше много.
Прочетох ревюто за тоника в сайта на Биотрейд и сега се колебая - мога ли да го ползвам, като кожата ми е суха, а той се препоръчва за нормална към мазна кожа? Ако не е подходящ, бихте ли ми препоръчали подобен продукт, който не изсушава?

Има ензимна маска на Andalu. Продават се в магазини Зоя.

за тази цел винаги имам в хладилиника
това от ветеринарната аптека
http://zoomagazin.baubau.bg/%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B … %D1%82-pid81.html

действа страхотно и на пети /крака
и на кожа след хим .пилинг
и изобще е вълшебно

# 279
  • Мнения: 768
за тази цел винаги имам в хладилиника
това от ветеринарната аптека
http://zoomagazin.baubau.bg/%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B … %D1%82-pid81.html

действа страхотно и на пети /крака
и на кожа след хим .пилинг
и изобще е вълшебно

Продават ли го още? Бях останала с впечатление, че вече не се предлага в България или поне под друго име.
Щипе ли?

# 280
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Pantenol на пяна ползвам аз като се престарая! От спрейовете за третиране на изгаряния!

PS Жестоко съм си претърквала лицето преди години, когато за първи път си купих "тривка" за лице от сурова коприна - май че ползваха думите "полирайте лицето си". Та така се полирах, че цяла седмица бях с цвета на маймунски задник и възпалена кожа!

Тази зима 2 пъти ми излизаха сухи кръгли петна на лицето, едва ли не като лишеи, големина 50 ст. 3-4 дни, 2/дневно с Пантенол решаваше проблема, въпреки, че все още не мога да разбера откъде ми дойде, подозирам една мицеларна вода (по принцип на съм фен на тези продукти) или един концентриран серум, който може би не се разбра със всички други мазила по физиономията ми!

Последна редакция: вт, 16 юни 2020, 18:51 от Agent Provocateur

# 281
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Agent: може би не трябва да се престараваме толкова много, е го домашния сапун от био магазина, (демек сапуна на баба ми от село) и толкоз 🤣🤭

Последна редакция: вт, 16 юни 2020, 23:03 от Madelief

# 282
  • Мнения: 9 863
Тази зима 2 пъти ми излизаха сухи кръгли петна на лицето, едва ли не като лишеи, големина 50 ст. 3-4 дни, 2/дневно с Пантенол решаваше проблема, въпреки, че все още не мога да разбера откъде ми дойде, подозирам една мицеларна вода (по принцип на съм фен на тези продукти) или един концентриран серум, който може би не се разбра със всички други мазила по физиономията ми!
Agent, извинявам се за офтопика, но какво против имаш мицеларната вода? Питам, т.к. я ползвам редовно, но ако съм пропуснала нещо важно, не е късно да се поправя.

# 283
  • Мнения: 2 805
Да не си направила алергичен контактен дерматит. Бях си го докарала точно с престараване при домашно разкрасяване. Дерматолога каза, че дори от продукти, които кожата ни познава може да е получи.
Ако случая е такъв не е добре да камуфлираш. Компреси с лайка ( запарва се лайка и с парче памучен плат се налага мястото за 3-4 минути, и се повтаря няколко пъти ) Бяха ми изписали и крем Адвантан 0,1% и Aerius 5 mg един път дневно вечер.
И с нищо друго да не се мажа, без козметика и грим.

Как изглежда това нещо? Защото на мен ми се случва от време на време и е толкова хаотично, че не мога да хвана от кой продукт е. Едни ситни червени пъпчици, а някои , много малко наистина с бял връх. Но ситни и червени. някои са даже акто червени точни, не мога и пъпка да го нарека.
Някъде от 3-4 години започна и не е често, но всеки път ми идва като гръм от ясно небе.
За няколко дни минават, мажа с крем Здраве. Вечер само това - хидратирам и Здраве.

# 284
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
@Serendipty: ужасно изглежда, цялата ми брадичка е в червени големи и малки пъпки дори със бял връх, 😱 боли и сърби, не мокря, почиствам с лосион за дезинфекция и после мажа с едно кремче против алергия с кортизол, предписан от преди време за разни контактни алергии по ръката. Кремчетата които Casual е написала не се продават без рецепта. Намерих и крем за след изгаряне и ще опитам и с его. Не слагам нищо и като грим. Не смея. Мисля че ще мине до седмица. Това ми е за урок, пуста мания за вечна младост 🤣

Общи условия

Активация на акаунт