Астрология - 17 тема

  • 28 255
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 750
Но това какво общо има с партньорите...
По асоциация на 7-ми дом с Везни - знакът на партньорствата,не само лични  /брачни/,но и бизнес такива. Тъй като Уран е управител на Водолей ,знак на приятелства,сдружения на хора с общи каузи и цели и т.н  / 11-ти дом/,затова
при преминаване на тр.Уран през 7-ми натален могат да се създадат връзки и отношения на основата на общи интелектуални теми и занимания,вкл.астрология.

# 676
  • SF
  • Мнения: 21 167
Да, да, при мен точно така се прояви. Тогава разбирах доста по-малко и знанията ми бяха като каша, в която се вареше от всичко по малко - щипка от тази книга, щипка от онази статия, шепа от някоя дебела книга, която 100 процента съм чела без разбиране. Че Уран управлява астрологията, научих малко след като ми е влязал в седми дом, така че моментът да се захвана с астрологията не е бил търсен от мен, а той ме е намерил. Simple Smile
Но предстои влизането му в моя осми доммм....ммм...ммм...
Казвам го с намигване. Simple Smile Какво да направя! Ще мине и оттам и ще замине. Като през седми. Simple Smile

# 677
  • Мнения: 258
Здравейте,
бих искала да попитам тези, които разбират от астрология за домовете/къщите в наталните карти.
Използвам изчисленията на безплатни сайтове като cafeastrology и horoscopes.astro-seek, но тъй като Асцедента се пада в голям ъгъл, различните сайтове чертаят различно и се получава голямо разместване не само на домовете/къщите и съответно на някои планети.
По-конкретно, първият сайт чертае къщите/домовете като окръжност с идеални тридесет градусови сектори.
Вторият сайт, чертае къщите/домовете с неравни сектори. Има къщи/домове с по 20, с по 37 градуса и т.н. При това положение се изместват някои планети в други домове/къщи, а така също се получава и следното, една къща започва със Стрелец, но само 5 градуса от него, плюс 28 градуса от Козирог с две планети. (В този случай как се тълкува това?) При първият вариант същата къща/дом попада изцяло в Стрелец, а планетите в Козирог се изместват в следващият дом/къща.
Защо се получава такава голяма разлика и коя карта да разглеждам? (Заради тези размествания Слънцето в двата варианта на карти е разположено в различни домове! Thinking)
Надявам се да се разбира, това, което съм написала и да получа компетентен отговор.
Благодаря.

# 678
  • Мнения: 1 750
Защото двете програми са по различни системи - първата е т.нар. "равнодомна"система ,а втората е "нормалната" - неравнодомна. Гледайте нея.

# 679
  • Мнения: 71
Здравейте, бих искала да задам хорарен въпрос, ако някой би могъл да се отзове. "Ще върне ли парите, които открадна от кабинета?" Благодаря❤

# 680
  • Мнения: 119
Здравейте,
Има ли безплатен сайт за пускане на синастрия, който да показва и Юнона? Благодаря

# 681
  • Мнения: 2 062
Здравейте,
Има ли безплатен сайт за пускане на синастрия, който да показва и Юнона? Благодаря

В астро.ком отдолу можеш да селектираш Juno и ще ти излезе.

Здравейте, бих искала да задам хорарен въпрос, ако някой би могъл да се отзове. "Ще върне ли парите, които открадна от кабинета?" Благодаря❤

В 22:27 ли е зададен въпросът? Ако да, асцендентът е много ранен, 0 градуса в Риби, има информация която тепърва ще се изясни. Какъв се пада крадецът - колега, приятел или нещо друго?

# 682
  • Мнения: 258
Защото двете програми са по различни системи - първата е т.нар. "равнодомна"система ,а втората е "нормалната" - неравнодомна. Гледайте нея.
Това е много интересно. Може ли да посочите линк или повече по въпроса.
Предполагам, че ме съветвате да гледам "нормалната" неравнодомна система като по-точна? В такъв случай, има ли значение колко малък или голям по брой градуси е един дом?

Бях написала още, "Има къщи/домове с по 20, с по 37 градуса и т.н. При това положение се изместват някои планети в други домове/къщи, а така също се получава и следното, една къща започва със Стрелец, но само 5 градуса от него, плюс 28 градуса от Козирог с две планети." В този случай как се тълкува това? Къщата е явява в Стрелец, но какво е значението на Козирог, след като там има цели две планети? Може ли да се каже, че и двата знака тук имат равнопоставеност? (btw В следващият дом Козирог е само с 2 градуса, но всъщност е негов дом?)Thinking


Благодаря.

# 683
  • Мнения: 362
Здравейте,
бих искала да попитам тези, които разбират от астрология за домовете/къщите в наталните карти.
Използвам изчисленията на безплатни сайтове като cafeastrology и horoscopes.astro-seek, но тъй като Асцедента се пада в голям ъгъл, различните сайтове чертаят различно и се получава голямо разместване не само на домовете/къщите и съответно на някои планети.
По-конкретно, първият сайт чертае къщите/домовете като окръжност с идеални тридесет градусови сектори.
Вторият сайт, чертае къщите/домовете с неравни сектори. Има къщи/домове с по 20, с по 37 градуса и т.н. При това положение се изместват някои планети в други домове/къщи, а така също се получава и следното, една къща започва със Стрелец, но само 5 градуса от него, плюс 28 градуса от Козирог с две планети. (В този случай как се тълкува това?) При първият вариант същата къща/дом попада изцяло в Стрелец, а планетите в Козирог се изместват в следващият дом/къща.
Защо се получава такава голяма разлика и коя карта да разглеждам? (Заради тези размествания Слънцето в двата варианта на карти е разположено в различни домове! Thinking)
Надявам се да се разбира, това, което съм написала и да получа компетентен отговор.
Благодаря.

Има много системи за определяне на домове, ...но ние ги използваме:
1.За определяне на силата на планетите...
2. За определяне на времето на събитията...
Препоръчвам ви книгата на Бенджамин Дайкс "Традиционна астрология. Съвременно приложение", на българси език е и за начало е много добра.
Защото изучаването на домовите системите е достатъчно обемен материал и няколко изречения не са достатъчни за да бъде разбран.

# 684
  • Стара Загора
  • Мнения: 255
Скрит текст:

Здравейте, обръщам се с молба за моя приятелка мой набор, която е на дъното на отчаянието, защото все още няма мъж и деца, часът на раждане е между 20,30 и 21 часа, асцендентът не се променя, ориентировъчно съм посочила 20,45 ч. Моля ако някой може да коментира или ако си предложи услугите за лична консултация по темата брак, деца също мога да ви свържа.

# 685
  • SF
  • Мнения: 21 167
И виждаме Сатурн съвпад с Плутон в 7 дом!!! Любимата тема на повечето необвързани Simple Smile
Освен това, аз виждам и една изключително свободолюбива Луна на Асцендента. От значение е точният час на раждане за местоположението на Луната. Но тази Луна, в тригон с Уран не държи да е във връзка. Избира "невъзможните" връзки - с чуденец, с женен, с пилот или така наречените връзки, в които свободата остава неприкосновена.
От своя страна Уран пък е в напрегнат аспект с Венера - изборите, които правим. Интересува се от себе си, от блясъка си, от стерилността си, от здравето си. Желае да бъде оценена, но да не й се пречкат, - точно както публиката оценява и обожава актьора - от разстояние, от залата, без да чука на гримьорната му, уважавайки личното му пространство.
В тази карта има указание или за нито един брак, или един много кратък брак, без втори опити след това заради квадратурата на Венера с Уран.
Иначе пък Меркурий е във Везни - доста партньорски настроен и на думи нещата не са такива, каквито всъщност са истинските желания.

Забележка: това не е заклеймяване, а тълкуване на 2-3 аспекта.

# 686
  • Стара Загора
  • Мнения: 255
Esmee, много благодаря, иначе момичето е изключително мило, човечно, интелигентно, завърши в Германия, после докторантура и т.н. И на мен ми изглежда сякаш няма нужда от връзка и се опитвам да я насърча да се радва на себе си такава, каквато е (на принципа по-добре сам, отколкото зле придружен), но тя го приема като проклятие и смъртна присъда, сякаш Господ я е забравил или я наказва за нещо. Същевременно може би е доста консервативна и едва ли би се решила и ангажирала с дете без преди това да се омъжи. Даже не знам доколко консултация би й помогнала, по-скоро й трябва някаква надежда, а хороскопът най-вероятно няма да й я даде.

# 687
  • Мнения: 1 285
Господ изобщо не се интересува дали Вашата приятелка е тъпа, умна, ерудирана или с ограничен мироглед, красива, грозна, бездушна, щедра, много успешна жена или не толкова, мила или груба, и това да е причината да я среща или не с подходящ или нетолкова подходящ партньор за съвместен живот. И тук бракът както може да има, но и да няма нищо общо. Той е само социален договор. Предполагам, че всеки в или друг момент от живота си среща любов, влюбва се, обича и влага любов в нещо, с което се занимава -  работа, занимание, хоби. Отдава себе си в него, защото го прави с любов. Неговата вътрешна любов, енергия може метафорично казано да роди и други плодове. Във всичко това човек може да намери своето щастие.
В рождената карта указания именно за брак с подпис няма. В такъв смисъл не съществува такова нещо като абсолютни индикации за безбрачие.

Любовта е навсякъде. Господ както го нарича Вашата приятелка, не я е забравил, а се крие зад всеки мил жест на внимание и добра дума, подкрепа, съдействие дори от случаен и напълно непознат човек. Благоприятно стечение на обстоятелствата. В това, което човек прави от сърце.

# 688
  • Мнения: 1 750
Само по натална карта не може да се направи пълно разглеждане на тема "партньорства". В случая в 7-ми дом ,където е съсредоточена тази тема, има 4 броя планети, които показват ,че нещата не са безнадеждни. Проблемът е друг.

# 689
  • Мнения: 3 261
Доколко е мила не мога да кажа, това е доста субективно възприятие. На моменти може да става раздразнителна и невротична или по-непостоянна в емоционален план, може би в някаква степен това отблъсква потенциалните й партньори. Като е била по-младичка, вероятно се е водила повече от страстите. От една страна бързо се увлича, а от друга страна, когато проговори гласът на разума, може да създава усещане за дистанцираност у отсрещната страна. Заложено е вечно колебание при вземане на важни решения, засягащи личния живот. При нея, що се отнася до партньорските връзки, има указания за напрежение. Но вероятно в младостта това е търсила – да има искра, динамика, магнетизъм. Не е изключено да е подхождала с повече идеализъм. С възрастта прагмата все повече ще надделява. Дава й се възможност да направи разумен и обмислен избор на спътник в живота. Стига да си го постави за цел и самата тя да е наясно какво търси, какви са й приоритетите при избор на партньор. Умна е, но и с повишена критичност към другите. Сатурн в знака си на екзалтация, разположен в 7 дом, с навлизане в зрелостта по-малко ще вреди. Една от "вредите", които нанася в тази позиция, са дистанцирано любезни отношения, основани на очакване за взаимна полезност, както и повишена критичност. Тя самата обаче е емоционален човек, но все е изправена пред дилема – от разума ли да се води повече, или от емоцията.

Както каза Стар по-горе, съдбата не се интересува дали си умна, красива, мила, добра, талантлива и т.н. За всеки от нас тя е предначертала определен път и късметът не зависи от личните ни дадености.

Общи условия

Активация на акаунт