Астрология - 17 тема

  • 28 250
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 9 152
sladkoto_agi, при мен Уран е минавал вече през Десцендента, имах доста бурен социален живот, който се отрази и в личен план. Също като при теб, там ми е и Юпитер. При теб има още време докато стигне до 7 дом, когато ще се задействат доста натални конфигурации, а също и лични планети. Няма как да нямаш промени в социалния си статус. Може да се получи и пътуване. Това обаче не го възприемай като прогностика, а само като "условия за".

# 661
  • Мнения: 1 517
Да, знам, че има още около 5 години, но ми стана интересно. Със сигурност ще има промени, предполагам, че и да са лоши пак ще са за добро, но ми се ще да няма драми ...
Катерица можеш ли да споделиш какво се промени в личен план? (дори и на лично) Днес гледах и картата на една позната, която е в уранова опозиция и забременя на 43..., друга пък, нейн набор, се раздели с мъжа си. На първата опозицията и е по 3-9 дом като Уран е У на 1-ви (водолей).

# 662
  • Мнения: 9 152
В съвсем личен план - имах първите сексуални контакти.

# 663
  • София
  • Мнения: 1 355
Ще съм ви благодарна, ако споделите подходящ ли е моментът за купуване на имот?

# 664
  • SF
  • Мнения: 21 164
Уран на Десцендента и класическите му проявления:
Може да срещнеш уранийски тип партньор.
Ако имаш такъв, може внезапно и без предупреждение отношенията ви да се променят - от гладки към бурни, или пък
да слегне страстта (много водолейско),
да се разделите,
да започнете нещо ново, нещо отначало, нещо изключително, ексцентрично, нещо немислимо,
нов бизнес - нестандартен, с нестандартен партньор, да подпишете нестандартен договор,
да се захванете с нова наука, да постигнете нещо в науката,
може да си намерите любовник (любовница) или да се разделите (с бележка, с есемес) с настоящия.
Може да получавате крампи, схващания, да ви се вие свят, да ви бият токовете,
да ви врэхлштот внезапни идеи. Ако не ги записвате, след 10 минути може и да са изчезнали.
Може да не се познаете. Може да не познаете партньора си.
Рушат се традиции, купува се ферари, светът става тесен, старите познати - неприятни, новите - по-интересни, по-идейни, по-модерни, по-различни и по-технологични. Нови хобита, нови интереси, нови семейства, желание да се смени работа, дом, навици.
- Със съпруга ви ставате приятели или със съпруга ви си оставате приятели.
Изтръпвания, трепети, сътресения, земетресения. Интересно е с Уран.

Последна редакция: чт, 16 юли 2020, 23:14 от Esmee

# 665
  • Мнения: 1 750
При Уран на ДС - промяната започва от партньорите в живота ,лични или бизнес такива. Те се променят и това се отразява и на натива. Много интересно е в този случай да се види ДС на постоянния партньор или Луната му  /при лични отношения/ - това ще покаже промените при разглеждания човек /натива/. Ако транзитния Уран е на АС натива е инициатор на промените - Есме идеално ги е описала.

# 666
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Между другото - мъжът ми е Уран на ДС, не знам аз уранов тип ли съм Simple Smile Има Меркурий на АС и Уран на ДС - мога да кажа, че е много избухлив, и импулсивен - вербално - точно АС-ТЕ .... Обуча да пуска ток на хората - условно казано. Бързо му минава.

При мен Уран е У12 - докато беше активна урановата опозиция и дирекцията му в опозиция на нат.Марс - имах доста вземане даване с емигранти - и българи  на гурбет и чужденци емигрирали в друга държава. Едната  жена е със Слънце във Водолей, а мъжът Скорпион със Слънце в съвпад с моя нат. Уран. С тези хора общувам ежедневно с часове общо взето. Доста нагнетен уранов период беше.

Сега Марс по дирекции прави квадрат към нат. Уран - недоволството по доста теми расте в мен. А предстои и след година-две Уран по дирекции да застане на МС. Влиянието на Уран няма скоро да се отслаби.

# 667
  • Мнения: 9 152
a.l.e.n.a, чела съм, че Уран е свързан с астрологията, космоса....а ти изучаваш тази материя. Уран не е само компютри : -)

# 668
  • Мнения: 1 285
Транзит на Уран през седми просто прави урановото, тази символика в конкретната рождена карта по-видими, през призмата на хора, среда и обстоятелства, които по някакъв начин са отражение на тази символика. Сам по себе си само за транзит на Уран през седми, почти нищо не може да се каже. Не е все едно дали става въпрос за транзит на Уран през Овен или Телец. Освен дежурните клишета. Зависи този Уран мунданно в какви конфигурации участва.

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 10:52 от starinthenightsky

# 669
  • Мнения: 1 169
Според мен, в горната карта, Уран сега ще окаже много по-голямо влияние, отколкото, когато преминава през 7 ми дом, защото сега започва опозициите срещу стелиума в 12 ти.

Момичета, когато имаме прогресивен десцедент съвпад натален уран, разглежда ли се по същия начин като горе-описаното?

# 670
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
...

Момичета, когато имаме прогресивен десцедент съвпад натален уран, разглежда ли се по същия начин като горе-описаното?

Ураново ще ти е по темите на 7 дом, пречупено и през призмата на това, което Уран уравлява в твоята карта, и аспектие, които прави.

# 671
  • Мнения: 166
Имам един лаишки въпрос - каква зодия е дете, родено на 20 април 2012? В astro.com излиза Телец, но на много други места се дава, че периода на Овен е до 20 април включително.

# 672
  • Мнения: 9 152
Имам един лаишки въпрос - каква зодия е дете, родено на 20 април 2012? В astro.com излиза Телец, но на много други места се дава, че периода на Овен е до 20 април включително.
По ведическата карта, Слънцето и Юпитер са в Овен, като Овен е екзалтация за Слънцето ;  Венера и Кету ( ЮЛВ) са в Телец. Сатурн е в екзалтация, във Везни, Меркурий е в Риби ( падение).

# 673
  • Мнения: 3 922
По западна астрология Слънцето е в телец още от 19.04.2012 вечерта. Така че на 20-ти е в първия градус на телеца.

# 674
  • SF
  • Мнения: 21 164
Само да ви кажа, че уж чудесно съм го описала, но в моята карта Уран транзитира през 7 дом от няколко години. Беше и ретрограден за този период. Ще се застои там още известно време. До момента - нищо от това, което съм описала. Започнах да се занимавам по-сериозно и по-задълбочено с асрология, да чета книги, а не само писано из нета, да контактувам с любители астролози на точен-точен съвпад на Уран с К7. Но това какво общо има с партньорите...

Общи условия

Активация на акаунт