Кюретаж и забременяване след това - тема 84

  • 33 651
  • 784
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 523
Аз й паля свещичка всеки месец на датата на която я изгубих преди 11 месеца, но и днес ще запаля за нея и всички изгубени душички. Nature Star

# 691
  • Мнения: 811
Ох момичета , тежко е като си мислим за звездичките ни. Аз постоянно виждам мои познати с бебета и всичко отвътре ми се събира на топка...  Термина ми беше на 29.11 , а то какво стана ..
Не знам дали всички помните , но чаках за микрочипово изследване след аборта  , най-накрая го платих в понеделник и сега ще чакам резултат. Всичко ми е свито , сякаш живея в някакъв сън , не ми се струва реално...

 В памет на всички бебенца,  които нямаха шанс за живот 💙❤😭😭😭

Последна редакция: чт, 15 окт 2020, 19:26 от infinity7

# 692
  • Мнения: 2 638
Здравейте, момичета. Много сълзи от миналия петък- до днес. След 2 год. опити тръгнахме по репрудуктивен, на 2 то посещение, спонтанно, явно се бях примирила, аз забременях. Само до 10 та седмица стигнах. Мисед, кюретаж. Днес получих резултатите от анализа. Няма налични отклонения в плода. Щели сме да имаме момченце Disappointed Някак си ме държи мисълта, че то- съвсем същото ще дойде, но не в този момент. И аз палих снощи свещичка. Имам въпроси за предстоящите изследвания. Незнам дали тук е мястото да ги задам. Знам, че ще срещна разбиране от вас. Благодаря ви.

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 5 941
Krist1989, много съжалявам.

Аз след моя мисед си пуснах изследвания първо за тромбофилия и витамини (vit D, B6, B9, B12). Хормоните за щитовидната по принцип си ги следя, защото съм с хипофункция. Но ти ако не си ги следила, е хубаво и тях да провериш.

Също така проверих, Хламидии,
Уреаплазма и Микоплазма.

Има и други изследвания, които можеш да направиш, описани са на първа страница.

# 694
  • Мнения: 2 638
Проблема при нас явно е отдавнашен. 2018г. имах биохимична. Тази година стана ясно, че спермограмата на мъжа ми е лоша- 4% добра морфология. Избрахме клиника Иван Рилски в Тутракан. Днес при разговора ни, лекаря ми каза за имунологични, които другия месец ще пуснем там. Мисля, че трябва да пуснем и генетични, нищо че изследването на абортивния материал не показа такива. Четох доста последните дни. Научих за кариотип и на двамата, за NK( дано не греша наименованието) клетки при мен, тромбофилия. Изпращат ги в Надежда, казаха.

# 695
  • Мнения: 340
Krist1989 - съжалявам много!! Аз съм със скорошна загуба, няма месец още...стигнах до 7ма г.с. Ужасно е - всички тук сме минали през това. Ще мине...първоначално не е за вярване но...ще мине. Казвай с каквото можем да помагаме.
Brin вече те е посъветвала за някои от първите неща за пускане, че даже е почти идентична ситуацията с моята - пуснах тромбофилии, преди няколко дни на своя глава и витамини. Аз съм с Хашимото та и аз отново гледах там хормоните, скоро пак. Ако нещо те интересува, тук ще има все кой да помогне.
@Brin de muguet - за Хламидии, уреаплазма и Микоплазма имаше ли индикации някакви или ги пусна "за всеки случай"?

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 5 941
Kari88, пуснах ги, защото не знаех на какво се дължи абортът.
Исках да видя дали няма някаква инфекция, която да го е причинила. Всичко излезна чисто.
Пък и ако се окажеше, че има нещо, исках да имам време да се изчистя преди следващ опит.

# 697
  • Мнения: 2 638
Момичета, пускали ли сте кариотип?

# 698
  • Мнения: 1 845
Днес измина 1 адски трудна година от загубата на нашата бебка в 16 г.с. и болката е все по-силна...още сме с празни ръце и не се знае дали изобщо ще имаме дете. Предстои ни 5то инвитро,но вече не сме само с мъжки фактор,а и с мойте 41 г. 😢

# 699
  • Мнения: 2 638
Много ми е мъчно за всичката болка, която преживяваме.
 Девилче, ще има бебе накрая. Всичките усилия и мъки не може да останат без резултат. Все има някаква реципрочност на хубавото и лошото.
 Какъв фактор борите вие?

# 700
  • Мнения: 1 111
Deviche, не бързай да се отказваш. Била си бременна миналата година, когато не си била много по— млада от сега. Стискам палци следващото инвитро да е успешно и до финал.
Аз също запалих снощи свещичка за нашата малка звездичка и я помолих да се върне отново при нас.
В края на месеца ако всичко е наред на прегледа започвам второ инвитро, опитвам се да не съм много оптимистична.
Излязоха ми и някои притеснителни неща от резултатите за тромбофилия, а 3 лекаря ми казват, че не били важни.
Много ми е тегаво, само репродуктивната ми се съгласи след положителн тест да пуснем контролни и ще ми предпише хепарин, но много ме е страх дали няма да е късно.

# 701
  • Мнения: 340
Cinnamon Cookie - какво ти излезе при тромбофилиите (ако си ок да споделиш?) Питам, защото и при мен излязоха неща, но ми се казва, че е ок...но не съм била при много лекари - та може да ида.
Krist1989 - не сме и тук е моментът да си призная, че не съм много запозната с изследването, знам че е генетично и до там. За момента освен тромбофилията моето АГ не ми е препоръчала нищо друго (витамините си ги пуснах след резултатите за тромбофилия и то сама).

# 702
  • Мнения: 1 111
Kari88, излезе ми намален Протеин Z, но тук във форума не намерих нищо за него. Обаче намерих доста стряскаща информация, че намалената концентрация на този Протеин е свързана със 11 пъти увеличен риск от аборт преди 15та седмица.
Освен това имам и друга мутация по Pai 4g/4g, тук четох, че момичетата със тази мутация получават терапия, а на мен ми отказаха. Било твърде малко това и този фактор не бил от значение.
Бих сменила клиниката на момента заради това, но това означава да загъбя много време до следващия опит. Всичката документация и бумащина наново ще трябва да се прави. Незнам кое е правилно в момента.

# 703
  • Мнения: 2 638
А няма ли възможност да си назначиш/ изискал лечение за мутацията при друг наблюдаващ, докато те водят процедурите? Незнам доколко е редно, но ти имаш право да си спокойна при бъдещата бременност.

# 704
  • Мнения: 1 111
Много ми се искаше, но тук в Германия е по трудно, специалиста във областта се е изказал във писмото ми, че нямало нужда от никаква терапия, гинекологът ми уж голям специалист, пък ми мънка по телефона и той, че не било важно това, но ако от репродуктивната клиника ми изпишат лечение ще го продължим със него.
Мислех като отида на прегледана 26ти, да занеса изпринтирано от  навсякъде където съм чела за този Протеин, обаче ще се цупят, че им казвам как да си вършат работата ( не, че ми пука ама да не даде отражение върху самата прожедура). Аз така или иначе си направих тромбофилията въпреки лекарката, която ми ги прави, и тя естествено ми го натърти, при телефонен разговор това.
Абе много тегаво ми се получи, имам 10 дена да го мисля как по тактично да си настоявам за лечението. Иначе ще си взимам Аспирин 100мг, за него не ми трябва рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт