Обриви от претопляне или дерматит

  • 855
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Привет на всички мами.
Пиша ви с много позната и явно често срещана тема - детенце със много светла и чувствителна кожа. От около месец има обрив по вратлето и сухи петна по кожата, които ту се зачервяват, ту затихват. В момента я мажа с Фусикорд (по рецепта на дерматолог) и медицинска козметика на Юсерин. Вкъщи я държа по боди и гащеризон на 21-22 градуса и и е добре, като и изстине носа слагам чорапи. В колата се е случвало няколко пъти на връщане от лекар да я сваля с потен врат. Хем я разкопчавам, махам шапката и пак за 5 минути се изпотява. Възможно ли е да съм я претоплила и от това да се обрива - всеки път вкъщи веднага я преобличам, а ако спи и попивам врата и меря температурата - нормална е. Дерматолога ми каза, че тя е предразположена към изпотяване и да я държа леко облечена, но на 13 градуса навън няма как да я изкарам по блузка, а в колата, дори и леко да е топло, винаги се поти. Бебка е на 5 месеца, забравих да кажа. Вие имали ли сте случай с претоплено бебе в колата и как сте процедирали? Колко обличате бебето ако навън е 13-16 градуса, а трябва да се излезне с колата за 15 минути? Може ли да се е претоплила сериозно, без да съм разбрала? Тя почти винаги в колата заспива - не плаче или нещо подобно и аз реално като се качим вкъщи чак виждам, че е с потно вратле.

# 1
  • Германия
  • Мнения: 865
Моето бебе също се поти доста, предимно в областта на главата и врата. Така и не успях да намеря идеалната темрература за нея. Доста често е със зачервено вратле, като я мажа с кремчета още повече се зачервява. От скоро започнах да слагам бебешка пудра и от тогава нямаме проблем. Незнам дали е правилно, но при 13 градуса слагам боди, тънка блузка и леко горнище или жилетка. Винаги гледам на краката да и е свободно, за да ги движи и слагам ританка и клинче. Ще следя темата и аз.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 357
Моята дъщеря също е с много светла кожа. В колата винаги се изпотява, предполагам, че е от материята на столчето и затова започнах да постилам бархетни пелени в кошницата за кола. Така като се изпоти, потта попива в бархета и е една идея по-добре. На 13-16 градуса на вън, в колата е била по боди с дълъг ръкав и тънка блузка с дълъг ръкав, с чорапогащник и ватирано долнище, без обувки. Когато стигнем за където пътуваме се обува и облича с останалите дрехи. Но ако пътуването ни е било за 10-15 мин, понякога не сме пускали и парното в колата.

# 3
  • Мнения: 70
Здравейте момичета как обличате бебчето при темпертура на вън около 25градуса сега е пролетно ,виждала съм някой само с къс ръкав боди,някой с боди потник и Отгоре дълъг ръкав 🙄

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 357
Зависи колко е голямо бебчето. Моето е зимно, декември родено и по това време вече беше на 5 месеца. Обличах я с боди с дълъг ръкав, отгоре блузка, ританки и чорапки и одеалце. Като в зависимост от времето събличах блузката. Водех се по детето да не е потно.

Общи условия

Активация на акаунт