През ЮЛИ радост най- голяма, ще бъда горда мама! - Тема № 6

  • 22 560
  • 687
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 544
И рокли за бременни ли има? Я снимайте, моля

# 76
  • Мнения: 439
Аз с моите 13+ килограма не мисля, че лятото ще обуя къси панталонки и ги пропуснах. Относно бодитата за бебе - много са хубави, но ме посъветваха да наблегна да дрешки с дълъг ръкав, защото в родилното може и да не искат да го облекат с къс ръкав, все пак е новородено.
Внимавай с обличането в родилното, моята така я претоплиха зверски, че едва ни изписаха.. цялата беше в обриви и плака до пълно изтощение... в къщи за 2 дни се оправи, само вечер съм слагала цяло ромпърче с дълъг ръкав, супер леко и тъничко, през деня беше по боди с къс ръкав и чорапки. Съди по твоето усещане за температура, ако ти завираш по потник, не навличай бебчето с блузи и ританки

# 77
  • Мнения: 89
Здравейте и от мен в хубавата нова тема Simple Smile 
Аз се сдобих само с 2 потника от Лидл,  имам си клинове,  сутиени и дънки,  а като стане достатъчно топло за нещо късо се хвърлям директно на рокли,  че с тези панталони ми е тясно и неудобно вече Simple Smile

Аз бях споменавала,  че имам почти всичко необходимо за бебето от баткото,  но започнах да се оглеждам поне за нещо новичко за изписването. Ама нещо не се спирам на нищо интересно.  Май ми се иска да е българско -  боди с дълъг ръкав,  ританки и пелена си представям,  ама за момчета почти никакъв избор....  Ако някоя от вас е попадала на нещо интересно като сайт,  моля споделете откъде купихте.

Иначе почвам да се снабдявам с неща от първа необходимост за болницата и хигиената -  купих един малък пакет Памперс премиум 1,  следродилни гащи и превръзки за мен,  както и прах Тео бебе,  крем за подсичане (много съм доволна от розовия крем на Галафарм)  и Биодерма хидратант и душ гел,  но аз така или иначе ги купувам и за баткото,  та просто се презапасих с по още една опаковка. 

Аз още пера всичко на детето (2 г и 8 месеца)  отделно от нашите дрехи,  суша в сушилня и не гладя.  В началото гладех всичко,  защото нямах сушилня,  но бързо промених това и си купих.  Още съжалявам за 3- те месеца изгубено време в гладене.  Сега ще изгладя само първия път дрешките и пелените за родилното и после само в сушилнята.

# 78
  • Мнения: 395
И аз да се отчета с днешните покупки от Лидъл:
-възглавница за бременни/ кърмене, -сутиен /Mама на принцеса намерих чашка С/, т.е 85 С
-1 топ,
а за бебето: муселинови пелени /като го видях вкъщи не ми се сториха много добро качество, но за тези пари.../, ританки и чорапчета. С две думи съм доволна от пазара.
Лошата новина е, че съм се сдобила вероятно с акушерска холестаза, утре ще пусна изследвания. Ще се радвам ако някой има опит и сподели как процедира.

# 79
  • Мнения: 1 131
Здравейте Simple Smile браво за направените покупки, аз реших че няма да купувам нищо. Имам 3 клина за бременни и дънки, нагоре карам с ризи. За беба реших че няма да вземам, защото ми пристигнаха поръчаните дрешки от Англия и са страхотни Heart Eyes

Нощес и днес пак имам контракции. Много искам да спрат, защото от магнезия вече имам и разстройство.  Disappointed

# 80
  • Мнения: 2 027
И рокли за бременни ли има? Я снимайте, моля
Хвърлих я да се пере. Аз мисля, че е от някоя стара колекция, защото етикетът беше захабен. Същото стана и с единия топ. Няма ги в каталога, а та място имаше. Явно чистят преди да ги пуснат в намалените неща.
Това за купуването и след това препродаване не го бях чувала, но явно има хора да всичко.
VictiryK 85 ми е огромно в обиколката е не ми е комфортно. То не е едно и две хихихи. За диагнозата ти нищо не мога да кажа. Мисля, че в юнките има мама с тази диагноза и беше изпращала в чужбина някакви изследвания

# 81
  • Мнения: 1 131
Вики, при юнките наистина има бъдеща мама с такава диагноза. Ако искаш й пиши да обмените опит.
Всъщност как се стигна до тази диагноза при теб?

Последна редакция: пн, 27 апр 2020, 18:28 от Peoney

# 82
  • Мнения: 395
Peoney, Мама на принцеса, благодаря ви за съвета. Ще пиша на юнската мама въпреки, че ми е неудобно Simple Smile. В крайна сметка важното е да се разреши проблема. Иначе от 2, 3 седмици имам сърбеж по тялото, най-вече по дланите и стъпалата, споделих на ФМ и ме посъветваха да посетя гастроентеролог. Днес на ехографа докторът прегледа бъбреците и жлъчката, установи няколко песъчинки в бъбреците и според него опасенията ми не са напразни, но като пусна изследвания може да се потвърди със сигурност. Дано само не съм много над референтните стойности. Мрън, оплаках се въпреки, че не исках...
Вики, при юнките наистина има бъдеща мама с такава диагноза. Ако искаш й пиши да отмените опит.
Всъщност как се стигна до тази диагноза при теб?

# 83
  • София
  • Мнения: 2 439
Виктори, в пни потърси Ommm, мисля че тя имаше този казус

# 84
  • Мнения: 395
Get_real, благодаря ти! Flowers Cherry Blossom
Писахме си с Омчето, страхотна е!
Виктори, в пни потърси Ommm, мисля че тя имаше този казус

Последна редакция: пн, 27 апр 2020, 22:32 от VictoryK

# 85
  • Мнения: 241
Момичета, аз установих, че моят любим магазин за детски и бебешки дрешки работи физически и няма да избързвам с он лайн покупки от знайни и незнайни сайтове. Не го предпочитам това он лайн пазаруване и това си е! Слагам маската, ръкавиците и в някоя събота отивам, купувам каквото ми е необходимо - имат страхотни неща, качеството е много добро и на която майка съм подарила после ме е питала от къде е. Та, накупувам бодита, ритнаки, лигавници, чорапи и шапки и приключвам въпроса. Има и следващи размери, така че....поне съм сигурна в материите. Магазинчето не е голямо, в повечето случаи съм била сама вътре с продавачката или макс още една жена. Простете недоверието ми, мами, които пазарувате от сайтове - аз явно не съм свикнала.
Днес пристигнаха пакетите с памперси и мокрите кърпички - ами доволна съм Heartbeat Само дето ми се виждат малко - и като брой, и като обем Smile
Тия дни очаквам и ваничката - нямам търпение. Ами това е, за този месец приключих с покупките - обмислям само пустата количка дали и кога да поръчвам.
Пак стана роман, ама....поне на вас мога да разкажа всичките си налудничави идеи!
Бъдете здрави!  Hug

# 86
  • Мнения: 788
Здравейте, дами 💕 Аз съм в августовската тема, но ще се запиша и тук тъй като термина ми е в началото на август, а не знам защо всякаш имам предчувствие, че ще родя в края на юли...
На 23г. съм, от град Пловдив, първа бременност, момиче💝, термин 06.08.2020г.

# 87
  • Мнения: 1 735
Ssd, ти колко памперси купи 1ви размер? Въпреки, че го коментирахме, аз пак не разбрах колко ще трябват. Да кажем, че на ден се сменят по 10. Да де, ама тази 1ца до кога се ползва? Знам, че всичко е супер субективно, но все пак.
А на Pampers има едни Pure protection. Те ли се водят най?

# 88
  • Мнения: 241
Medissa, купих Premium care - 108 бр., размер 1, както и един пакет -50 бр. Pure protection, размер 1. Не знам с кой от двата ще се чувства добре малкото й дупе - след раждането ще се ориентирам кой е по добър. Но с тези бройки се надявам, че за първите 3 седмици ще имам-казват, че по 6-7 памперса на ден се сменят, може и по малко. Иначе, категорично реших да е Pampers, защото четох добри отзиви и доста по-рядко пропускали. Пък ще видим....
Не знам размер 1 до колко се ползва, предполагам докато не стане 4-5 кг. и не й умалее - надявам се няколко месеца.
Не върви и да се презапасяваш с която и да е марка, защото ще е жега и ако не понесе добре на кожата.....

# 89
  • Мнения: 110
Момичета, аз установих, че моят любим магазин за детски и бебешки дрешки работи физически и няма да избързвам с он лайн покупки от знайни и незнайни сайтове. Не го предпочитам това он лайн пазаруване и това си е! Слагам маската, ръкавиците и в някоя събота отивам, купувам каквото ми е необходимо - имат страхотни неща, качеството е много добро и на която майка съм подарила после ме е питала от къде е. Та, накупувам бодита, ритнаки, лигавници, чорапи и шапки и приключвам въпроса. Има и следващи размери, така че....поне съм сигурна в материите. Магазинчето не е голямо, в повечето случаи съм била сама вътре с продавачката или макс още една жена. Простете недоверието ми, мами, които пазарувате от сайтове - аз явно не съм свикнала.
Днес пристигнаха пакетите с памперси и мокрите кърпички - ами доволна съм Heartbeat Само дето ми се виждат малко - и като брой, и като обем Smile
Тия дни очаквам и ваничката - нямам търпение. Ами това е, за този месец приключих с покупките - обмислям само пустата количка дали и кога да поръчвам.
Пак стана роман, ама....поне на вас мога да разкажа всичките си налудничави идеи!
Бъдете здрави!  Hug

И аз определено не обичам да пазаря он лайн. Даже бих казала, че съм поръчвала 2-3 пъти през живота си. А сега даже си поръчах количка без да съм я виждала на живо, което е много странно за мен самата. Дали хормони, дали изолацията....днес ще ходим да я взимаме от Спиди и вече нямам търпение. После ще пиша за отзиви, защото определено е доста бюджетна.
И аз имам едно любимо магазинче, само че аз съм от Бургас, но знам, че работят и онлайн и синът ми 90%от дрешките са му от там. И вече взех една тениска с шортички и уникално болеро плетиво... къде ще ходим с тязи глупост не знам, просто беше изумително красиво. Ще вляза там и наистина каквото ми е необходимо.   Днес си чакам и шишетата на Авент с повивалника.
Ама за памперсите не избързвате ли? Не, че пречи да стоят някъде складирани, ама това е нещо, което се купува за 1 минутка. Иначе аз мисля да взема малък пакет 1-чка, защото с баткото започнахме директно с 2ка. И като свърши да преценя какво да взимам. И мокри кърпи мисля на памперс.

Общи условия

Активация на акаунт