През ЮЛИ радост най- голяма, ще бъда горда мама! - Тема № 6

  • 20 546
  • 687
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за следваща тема:

Опции:

# 675
  • Мнения: 4 940
Момичета, в дилема съм. Вчера на прегледа доктора ми изкара пак високо кръвно 130 на 90. Според мен е просто заради прегледа, не знам и аз. Каза да пия Допегит. Сега си го меря с моя апарат и е 115 на 65,как да пия Допегит при това положение? Ами ако ми падне още повече...? Не знам какво да правя.Confused
Не може ли да и се обадиш за консултация?
Аз още вчера му казах, че вкъщи кръвното ми е добре. Той каза, че няма как да е сигурен в моя апарат за кръвно и ми ги изписа. 😐

# 676
  • София
  • Мнения: 382
Ако кръвното ти е нормално и започнеш да пием Допегит, от понижаването му можеш да се чустваш като парцал. При мен само Допегита изобщо не ми свали кръвното (в моят случай 135/60 до 145/70), а чак когато го комбинирах с друго лекарство нещата се нормализираха. С какъв апарат мериш - електронен или механичен?

# 677
  • Мнения: 4 940
Меря с електронен на Medisana.

# 678
  • Мнения: 1 161
На мен редовно ми измерват в кабинета такива стойности 130/90
И казват ,че е добре.
Вкъщи с апарата е 120/80.
Според вас кой вариант е по удобен?

# 679
  • Мнения: 163
тинити защо не направиш консултация с кардиолог?

# 680
  • София
  • Мнения: 232
В Хиполенд ще има 20% намаления на столчета за кола, от днес до 15 юни.

# 681
  • Мнения: 4 940
тинити защо не направиш консултация с кардиолог?
Бях вече при кардиолог. Тогава пак имах кръвно. И той каза същото, да пия Допегит, ако отново вдигна кръвно. Само че вкъщи не съм го засичала да е високо, винаги е в норма и затова не съм ги започнала до този момент.

# 682
  • Мнения: 278
Здравейте момичета,
Мислили ли сте по темата с изписването- как ще се облича бебчо? Юли ще си е жега...някъде четох, че ги обличат с боди с къс ръкав и после отгоре тънък памучен комплект - блуза с дълъг ръкав и ританки. Някой купувал ли е дрешки? Завивали ги с тънки памучни пелени...с първото бебе беше ясно-януари ама с лятно бебе...

Последна редакция: сб, 23 май 2020, 15:19 от samodelia

# 683
  • Мнения: 35 071
Според вас кой вариант е по удобен?


С две ръце съм за този

Аз за моето дете взех боди с къс ръкав , ромпър и плетена тънка пелена. Имам и чорапки, шапчица и ръкавички за краен случай. Аз си сглобих комплекта , защото нищо не ми хареса от готовите

# 684
  • София
  • Мнения: 382
Бях вече при кардиолог. Тогава пак имах кръвно. И той каза същото, да пия Допегит, ако отново вдигна кръвно. Само че вкъщи не съм го засичала да е високо, винаги е в норма и затова не съм ги започнала до този момент.
Може да е нещо инцидентно или т.нар синдром на бялата престилка Grinning Хубаво е обаче да си го следиш два пъти дневно. Аз лично не съм фен на пиене на хапчета, ако няма основателна причина, но и Допегита не би навредил.

За изписването съм подготвила тънко ромпърче с ръкавички и шапка, както и една памучна пеленка, но като нищо накрая може да сменя с късо ръкавче и ританки.
Скрит текст:
~Artemis~, поне имаш избор, ще прецениш кое ти е по-удобно. Ние тези дни ще вземем ваничката със стойка от баба ми, както и столче за хранене. В едното ще се спъваме, че банята ни е мънинка, а другото вече не знам къде да сложа. Всичко се пръсва по шефовете, а тепърва ще има още подаръци.

# 685
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 238
Стойките за ваничките универсални ли са? Имаме една ваничка подарък и мислех към нея само стойка да взема, но ако не пасне, то по-добре и нова ваничка.

# 686
  • Мнения: 35 071
Столчето за хранене го вземете по- късно. До 6 месец няма да ви трябва, освен ако не е комбинирано с люлка.
Виж в нета дали има само стойка за ваничката, която имате.

# 687
  • Мнения: 2 023
Оставям ви линк към новата темичка.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1219030.msg40788135#msg40788135

Общи условия

Активация на акаунт