През ЮЛИ радост най- голяма, ще бъда горда мама! - Тема № 6

  • 21 397
  • 687
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 534
Всяка марка си има калъфчета срещу потене, ама са скъпи, моята дъщеря не се е потила и нищо не съм слагала. Ама и пеленка би свършила работа предполагам.

Термометър имам безконтактен на микролайф, ножичка на чико, аспиратор бейбивак за прахосмукачка, тия комплекти са пълнк боклуци в общия случай

# 646
  • Мнения: 35 112
И аз мисля, че тези комплекти са пари на вятъра.
По-добре си купете отделно нещата

# 647
  • Мнения: 124
А купували ли сте термометър и влагомер за стая?

# 648
  • Мнения: 2 534
Не, разбира се, хем спим на отворено. Нито за вода.

# 649
  • Мнения: 439
Тинити, да не си везна като мен, хихи.. и аз за всичко се колебая.. купих от пепко комплектче с четка, гребен, ножичка и нокторезачка. И за голямата бях взела същото, преди месец смених четката за коса, че от хвърляне я беше повредила. Термометър имаме електронен, за чело и ухо, в ухото мери най точно. Аспиратор за нослето имам за издърпване с уста, но може би ще купя и за прахосмукачка, да го пробвам. Зимата ние сме с влагоабсорбатор, който работи по цяла нощ. От края на март не сме го включвали, но нещо, което да мери влагата нямам. Може да потърся комбиниран термометър за въздух, който мери и влагата

# 650
  • Мнения: 241
Момичета, стискайте палци за Namishi! Наложило се е спешно секцио заради влошени чернодробни показатели, момченцето й е в кувиоз. Нека й изпратим малко положителна енергия, миличката като я чета звучи изплашена! Добрата новина е, че първото бебче на групата е силен юнак, на който пожелавам да е здрав!
Писала е в друга тема просто, една мама тук спомена, че тя е родила и се разрових.
Ще се радвам, ако пише и на нас, че е добре! Two Hearts Heartbeat

# 651
  • Мнения: 1 692
Стискаме палци!!
Относно аспираторите- на мен ми похвалиха аспиратор на Маример, около 15лв е, но ми казаха, че бил много хубав. Тези за прахосмукачка малко ме плашат, отделно и че ми се струва голяма хамалогия да вадя прахосмукачката почти всеки ден.

# 652
  • Мнения: 2 534
Тези за прахосмукачка могат да се ползват и без нея, само със засмукване Simple Smile Плюс не виждам защо да го ползваш всеки ден

# 653
  • Мнения: 2 024
Термометри в 2 стаи имаме по стечение на обстоятелствата- вървят си към часовника, иначе не бих се занимавала. Мен все с термометър и измерване на влагата са ми гледали 😁 Това в кръга на шегата, да не вземе някой да се обиди. Просто съм малко джаста- праста за такива неща и не се вглъбявам толкова.

За аспираторите за нос съм с 2 ръце за тези за прахосмукачка. Имах обикновен- не засмукваше; взех дето се дърпа с устата- хамалогия, нищо не правех и ми се повдигаше 😁 ; със страх и ужас взех за прахосмукачка- Боже, родих се! За секунди издърпваше всичко и много по- лесно лекувахме сополите. Не е страшно, не се плашете. Вие все пак ще намаляте мощността на прахосмукачката и нищо му няма на детето.

# 654
  • Мнения: 204
Стискам силно палци за  Namishi и детенцето и.Живи и здрави.

# 655
  • Мнения: 1 163
Господ да ги пази и двамата и скоро да се приберат вкъщи щастливи заедно.

Сега се сетих ,че и брат ми бяха много доволни от аспиратора за нос с прахосмукачка Simple Smile
Явно всичко ще си купя по отделно .

# 656
  • Мнения: 1 692
Тези за прахосмукачка могат да се ползват и без нея, само със засмукване Simple Smile Плюс не виждам защо да го ползваш всеки ден
Ами не знам. Мислех си че всеки ден се ползват.
Ние сме с прахосмукачка-робот и обикновената ни такава я вадя доста по-рядко. За целта е и забутана в един шкаф и затова ми се струва хамалогия.
А как се ползват без прахосмукачка?

# 657
  • Мнения: 2 024
Оооо, когато е хремава на ден съм го ползвала по няколко пъти поне. Аз никога не съм го ползвала без прахосмукачка.

# 658
  • Мнения: 89
Здравейте,  да се отчета след днешния преглед.  Не бях ходила от месец и половина и цяла нощ сънувах какви ли не глупости,  свързани с прегледа.  Слава Богу,  всичко е наред,  бебето е 1890 гр,  отговаря абсолютно точно на седмицата (32 г.с+3). Беше заспало с гръб и доста чакане и ръчкане му удари лекарката,  докато се събуди и обърне,  но вече имам снимки и са супер сладки Simple Smile

Всичко му е наред,  шийката била бетон (3,9 см),  води и плацента са ОК.  Главично е и каза,  че раждането ще е нормално, което много ме радва,  дано така си остане.

На 1 Юни ще ходя да си взема 45 дневния болничен и май ще почне да ме вика по-често за тонове.

И за да се наградя след положителния преглед,  минах през Айко и Джъмбо и оставих 400 лв Flushed Grinning  Купих помпа за кърма на Медела и стойка за ваната от Айко,  всичко беше с включената промоция (някой беше споменал,  че е купил неща на стандартни цени от магазина).

# 659
  • Мнения: 2 534
Ми по същия начин - смучеш с уста, вместо да пъхаш в прахосмукачката.

А иначе няма нужда, то носленцата им едни мъничкии

Общи условия

Активация на акаунт