През ЮЛИ радост най- голяма, ще бъда горда мама! - Тема № 6

  • 21 386
  • 687
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 204
Предложение за заглавие на новата тема:През юли месец вече-ще сме аз и малкото човече.

# 631
  • София
  • Мнения: 232
Azidaa, таласемията не е нещо страшно. Когато ми я откриха бях на около 7 години и си спомням, казаха, че няма нужда да се пият лекарства, само партньорът, от когото ще имаш деца не трябва да е носител на същата мутация, че тогава детето може да наследи тежката форма и тогава вече е страшно.
А сега няма от какво да се притесняваш, сестра ми си износи и двете деца без проблем. Моят хемоглобин го поддържам в границите 91-97 с фолиева киселина 3*2 и витамин б комплекс по схема. Друго не е неоходимо.

# 632
  • София
  • Мнения: 382
queen_bee, успокои ме Simple Smile Е, дано нямам, че ако трябва да чакам и изследванията на ММ ще ми се скъси живота.

# 633
  • Мнения: 193
Вчера и аз бях в Айко (Стара Загора).Преди това звъннахме да питаме дали в магазина са налични всички неща ,който са на промоция включително и за количката ,която си избрахме (Кика Боо Дарлинг) те казаха ,че всичко е налично.Отидохме и изненадааа нито количката беше налична нито спалните комплекти ,който бях харесала бяха налични.Бяхме разочаровани.Пътувахме от Сливен специално за количката.Прибрахме се и поръчахме онлайн.Сега се надявам всичко да дойде както трябва и да няма нерви.

# 634
  • Мнения: 1 163
Аз пък съм в чуденка  със столчето за кола ,има голяма чупка в кръста ,това нормално ли е ,не трябва ли новороденото да е в легнало положение?
Аз купих една възглавничка универсална ,но пак не е полегато и си има извивка с нея.

# 635
  • Мнения: 2 534
Столчетата за кола са тествани и изчислени, нищо, че изглеждат странно. Всякакви допълнения ако не са от производителя на столчето компрометират сигурността, с други думи моля те, не слагай възглавница.

# 636
  • Мнения: 1 163
Това е нашето столче ,купих ме го втора ръка .

Гледам в интернет същита марка столчета вървят с възглавничка за новородено,затова съм в чуденка
Скрит текст:

Въпреки ,че дори и с тези възглавнички пак си има чупка в кръста.

# 637
  • Мнения: 367
Artemis сгънатата позиция е най-щадящата за гръбчето на малкото бебе. Затова всички столчета са такива. Има подложки за новородени, които докато е съвсем малко не му позволяват чак токова да потъне в столчето. Аз бих потърсила подложка, която е за конкретния модел столче.

# 638
  • Мнения: 1 163
Точно това не ми беше ясно ,за тази сгъната позиция дали е добре за бебчо.Като се има в предвид  ,че ще е на няколко дни ,за кратко е първото пътуване от болницата до вкъщи но все пак ми е странно ,че ще е така сгънато .

# 639
  • Мнения: 35 112
Ами то в момента е по- сгънато, така че.. ако е за кратко пътуване не е проблем

# 640
  • Мнения: 439
Тази поза, която изглежда като сгъната, в началото е най подходяща за новороденото, тъй като е най близо до ембрионалната поза, и наистина кошчетата са съобразени с това, което е най щадящо за геъбчетата на мъничетата. Аз започвам да търся подложка с друга цел, всички оригинални много запотяват, искам да взема нещо тънко, памучно, което да сложа отгоре

# 641
  • Мнения: 2 534
Да, аз съм с такова столче, трябва да намериш оригинална подложка за новородено на марката

Радостче, има калъфчета срещу потене

# 642
  • Мнения: 1 163
А какви са тези калъфчета ,може ли снимка или линк.
Аз си мислех ,една памучна пеленка ще е достатъчна.
Какви аксесоари ще купите като термометър ,нокторезачка ,помпичка за нослето ,нещо в комплект или по отделно .
Препоръчайте нещо.Гледам термометрите в комплект които са ,същия като този който имаме вкъщи и вяра му намам много.

# 643
  • Мнения: 35 112
Аз бях купила термометър от Лидл, не съм сигурна колко е точен. С времето познаваш, когато детето има температура.
Ножичка имаме от Джъмбо, реже добре.
А за носа имаме аспиратор за дърпане с уста. тези тип помпичка са слаба работа. Да не кажа пълен боклук Simple Smile

# 644
  • Мнения: 4 941
Аз в Айко видях комплект, включваше и термометър, беше намален на 35 лв. Зачудих се дали да го купя,но се отказах. Ама аз във всичко съм така, много се колебая. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт