Образователен Говорилник - bug 4. We are working on it.

  • 16 192
  • 770
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 16 197
Поствам снощната реч на Барак Обама към абитуриентите:



Докато я слушах, си дадох сметка какво друго ни обединява тук - че всеки от нас се опитва да бъде част от решението, не част от проблема. Да задава правилните въпроси, не да налага тенденциозни отговори (или пък да знае всички отговори).

# 601
  • Мнения: 2 078
Гледали ли сте този филм?! По действителен случай е.
https://m.imdb.com/title/tt8206668/

преди няколко страници го бях препоръчала този филм

# 602
  • софия
  • Мнения: 4 985
Гледали ли сте този филм?! По действителен случай е.
https://m.imdb.com/title/tt8206668/

преди няколко страници го бях препоръчала този филм
Извинявам се за повторението в такъв случай!

# 603
  • Мнения: 2 078
е защо, ако го гледат повече хора бихме могли да коментираме някои интересни моменти от него Simple Smile

# 604
  • София
  • Мнения: 16 197
В Ютюб вече има пълните 1:23 мин "интервю" с генерала. Никакво изпускане на нерви няма, което прави монтажа още по-отвратително манипулативен. Фрапиращото невежество на Миролюба иначе свети със същата сила. Сега си давам и сметка колко нарцистична е: можете да засечете в монтажа в какъв % от екранното време камерата гледа/излъчва нея. Пък ние на влогърки и инфлуенсърки се присмиваме... А Генка Шикерова си направи харакири с монтажа, почвам да се замислям дали и всичките ѝ наградени разследвания дали не са същата манипулация.

# 605
  • София
  • Мнения: 2 779
Ох, за съжаление засега хич нямам време за филми. Толкова време без прекъсване не мога да отделя. Като си направя равносметка последните месеци колко работа ми се е отворила, не знам откъде дойде това, че хората искали ИП да продължи, за да си стоели по диваните Joy Сигурно се отнася за хора без деца Simple Smile Книги успявам, но там е по-лесно с прекъсвания. Така че, за съжаление скоро няма да мога да се включа в обсъжданията, но ще се радвам ако по-нататък решите да коментирате.

Sharky, няма да се изненадам. Била съм свидетел на безобразни и манипулирани новини не веднъж, а лично съм била запозната с конкретната  ситуация или проблем. Не знам, толкова ли си могат или нарочно го правят...

# 606
  • Мнения: 5 898
Комбинация от поръчка, ниско ниво на морал, посредственост.
За съжаление има изключително много набедени за добри журналисти, които отговарят на горните три. Включително и споменатите имена. Имам и една "любимка", топ ъф дъ топ, кореспондент в Германия на 24 часа. Специалистка по всичко. Особено по манипулациите с тържествен тон.

# 607
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Лейди, толкова си могат.
За съжаление тази епидемия разкри безобразно високото ниво на функционална неграмотност у хора от всички социални и интелектуални слоеве. За съжаление и у лекари. А журналистите отдавна са обида за грамотните.
Ежко ми липсва Simple Smile
А къде е Мецан?!

# 608
  • Мнения: 5 639
И на мен ми липсват Ежко и особено Мецан. Ама нали дърдорим глупости не по темата....
И зарежете тая простотия с интервюто, тук сме/сте интелигентни хора. Всеки си прави изводите за себе си.

# 609
  • София
  • Мнения: 2 779
Ех, бе, Нотарис Simple Smile Аз едно интервю да успея да изгледам напоследък и ти стига, та стига Joy
А освен това си спомних, че като ученичка четох учебници Инфекциозни болести, Заразни болести и ....Черепно-мозъчни травми Joy Предвидливо съм се подготвяла значи Joy

Между другото, благодаря на всички за съветите за онлайн магазин, вече успях да поръчам Flowers Hibiscus

# 610
  • София
  • Мнения: 16 197
Фенси, и за “германката” имаме 100% припокриване, махнах си я от френд листата още в началото на пандемията. То пък се след два дена се оказа, че са я и баннали.

Последна редакция: пн, 18 май 2020, 15:48 от Sharky*

# 611
  • София
  • Мнения: 1 752
Ох, тъкмо влетявах да изрева “Мецанееее, де си, бре?!?!!” и гледам: вече сте ме изпреварили. Ама къде се запиля, вЕрно? Някак нездравословно е за здравословния статус на темата да го няма толко време...

# 612
  • софия
  • Мнения: 4 985
Явно тайминга за липса на потребител в групата е “настроен” на еднакви вълни. И аз от вчера го мисля Мецан, а днес вече му и писах лично да го издирвам. Не ми е отговорил Sad

# 613
  • Мнения: 194
По този повод се сетих, че гледах едно предаване, в което показваха чисто нова и модерна пречиствателна станция някъде на морето, построена с европейски средства, но не работи. Питаха ги журналистите защо и отговорът беше "Няма микробиолози, на никого не му се идва тук". Просто се потресох тогава. Но това е резултатът от дългогошна политика и в образованието, и във всичко. Показателен пример за това как може заради образователна (и не само) политика, да се стигне до плуване в л****.

Това според мен не е пробем на образованието ни. Микробиолози излизат. Добри професионалисти, читави, не толкова читави, но излизат.
Проблемът е по-скоро в заплащането на лаборантен работник у нас. Колко взима един микробиолог в някоя лаборатория?
Не съм чул никъде да се хвалят с високи заплати. И да има са малко и най-вероятно са 'хора на нечии хора'.
По тази причина няма и химици, и физици и други нАучни 'работници'..
За това отговори от рода на 'Няма микробиолози, на никого не му се идва тук' са наполовина верни.
В тези трудни времена, хората се стремят да са софтуерни 'инжИнери', за един по-мек, но за сметка на това по-сигурен свят Simple Smile

# 614
  • Мнения: 5 898
Шарки,  тази от Берлин още от началото на кризата в Сирия спрях да я следя като информационен поток. Платена подлога.

Общи условия

Активация на акаунт