Образователен Говорилник - bug 4. We are working on it.

  • 16 202
  • 770
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 5 639
На едната матура сме в някакво спортно в Разсадника, ама на другата сме хептен топ - в 94-то в кв. Христо Ботев😀 егати късмета.

# 646
  • София
  • Мнения: 361
Здравейте!

По темата за детските филмчета мога да препоръчам много любим за нас филм - “Тайната на Коко”, а също и “Ела, изпей”, “Зоотрополис” Angry Birds, “Сами в къщи” и т.н., доста са забавни.

Последна редакция: чт, 28 май 2020, 22:22 от Arwen Undomiel

# 647
  • София
  • Мнения: 16 199
На едната матура сме в някакво спортно в Разсадника, ама на другата сме хептен топ - в 94-то в кв. Христо Ботев😀 егати късмета.
У-Ж-А-С!!!

# 648
  • софия
  • Мнения: 4 985
На едната матура сме в някакво спортно в Разсадника, ама на другата сме хептен топ - в 94-то в кв. Христо Ботев😀 егати късмета.
Както и обичам да казвам - това да им е кусура! Останалото да е на 6! Стискам палци и абсолютно вярвам в отличното представяне!

# 649
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 788
Тук както върви има огромна вероятност да не отворят училищата и на есен.

# 650
  • Мнения: 5 639
Като Оксфорд и Кеймбридж.

# 651
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 788
Явно от тях копираме. Интересното е, че фирмите също не връщат хората в офисите, но пък барове и ресторанти са отворени, всички са без маски, вкл сервитьорите. Луда работа. Да не казвам онзи ден на плажа какво беше, Варна по време на социализма ряпа да яде.

# 652
  • София
  • Мнения: 1 752
Чукча да каже, че пак е доволен от незадължителната програма за юни. Ще имат средно по два часа на ден - БЕЛ или математика с класната и рисуване, музика или английски е вторият час, а два дни в седмицата пак по желание може да ги водим следобед до училището -  в малки групи ще имат спорт, рисуване и игри. Нещо кат' градски летен лагер в лимитирана версия Simple Smile Но мен  в условията на продължаващ home office ме устройва напълно. Особено след като детето повече от два месеца страдаше в пълна изолация от срещи и общуване на живо с деца.

# 653
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
Това звучи прекрасно. Кой клас Миленита?
Ние ще имаме подобни консултации по групи, но още няма инфо как ще е организирано. След 15 юни

# 654
  • София
  • Мнения: 62 595
Това означава ли, че се организират все пак някакви летни занимания през лятото? Това натрупване върху материала ли ще е или по-скоро лятна занималня, за да не стоят децата вкъщи и цяло лято?

# 655
  • София
  • Мнения: 1 752
Часовете преди обяд са си онлайн за “натрупване”, Анди. Аз му казвам затвърждаване Simple Smile Моето завършва първи клас. И те конкретно имаха по 2 онлайн часа на ден, заради което родители нададоха вой, че им се струват малко - което мисля е една от основните причини да предложат и юни часове. Аз кат даскалско дете, и цербер при това Simple Smile)) съм наистина доволна, че детето ще има още малко упражнения с деца и учители (които са прекрасни), вместо нервозно да се чудя какво да я правя по цял ден, докато работно се разправям с проблеми и няма-да-казвам-още-кво.

Последна редакция: пт, 29 май 2020, 08:36 от Milenita

# 656
  • София
  • Мнения: 17 292
Хайде да похваля и аз Образователни технологии, направо ми скриха шапката.

Финансово:
- няма да вдигат таксите за следващата година, какво беше обмисляно, поради ситуацията (затегната икономически за някои родители, които имат притеснения дали ще успяват с таксите)
- по същата причина не притискат тези, които не са доплатили всичко за настоящата година да го направят до края на май, както е по договор, а подлежат на договорка
- парите за транспорт и храна могат да се върнат с кредитно, или да се приспаднат от таксата за догодина по избор.

Лятно онлайн училище в 3 модула - безплатно
- 2 седмици наваксващ за учениците, които имат пропуски (определено от учителите и задължително за тези деца)
- поддържащ по български, математика и английски - от 15.06 до 30.07 - за всички ученици, ще се изпращат по около час материали на седмица по тези три предмета, всяко дете да си ги изработва.
- онлайн курсове по креативна математика, анимиране и програмиране

Лятно физическо училище - безплатно, само се заплаща храната на ден
- от 8.00 часа до 18.00 часа, в периода 15.06 до 15.08.

# 657
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Леле, моето малкото как се изучило. Пускат им за домашно по английски упражнения, в които има картинка и те трябва да напишат думата. На тези тя пуска спийч рекогнишън, казва думата и телефонът я написва. Като го видях това и избесняха, отивам при големите - вие ли я научихте на това, бе серсеми?! Не били те. Ама й направиха евала за изобретателността. Тя правопис помни, за разлика от брат си, ама... И писането на ръка отиде нейде в небитието. Ще видим, ще видим последствията от онлайн обучението.

# 658
  • София
  • Мнения: 2 143
Браво на ОТ, доста адекватно са подходили към ситуацията! А лятното училище по принцип ли си го имате или сега ще го направят като жест към родителите?

В ТЕ също ще го има лятното училище, което започва веднага след официалното завършване на учебната година за всеки клас - по-малките започват още от следващата седмица, а останалите след 15.06.
За задържане на таксите за догодина уви нито дума, явно ще си се увеличават. Срокът за плащане по новите договори засега си остава 30.06 и като гледам няма да го удължат. Парите за транспорт ще ги приспадат май от таксата за следващата година /тук не съм се интересувала много, тъй като не ползваме/.

По темата за филмите - моите деца много изкефиха последно на двете Джуманджи-та. Първата част е по-детска, втората пък е по-близо до съвременните деца сякаш.
Другото, което напоследък гледаха, бяха всички филмчета Мадагаскар. И всичко, качено на HBO GO - въобще голяма киномания настана последните месеци.

# 659
  • София
  • Мнения: 17 292
Обикновено има лятно училище през юни и юли, но се заплаща на седмица. Сега август е жест към родителите, а безплатно е предполагам, защото ще работят учителите, които не бяха ангажирани с онлайн обучението до момента.

Общи условия

Активация на акаунт