Образователен Говорилник - bug 4. We are working on it.

  • 16 253
  • 770
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 16 213
Предни години качваха изпитните "въпроси" на матурите на сайта на МОН, та миналия м. май аз си "поиграх" да я "направя" - и косата ми се изправи. Писана от човек, който мисли на български и буквално превежда от български на английски.

Амели, не е "представителство", а алумна от същата държава. За Йейл интервюират завършили Йейл (Юинг  и докато беше тук - Ерик Рюбин)

# 706
  • София
  • Мнения: 12 247
Скрит текст:
В Университета в Цюрих пише точно това - академичен рипорт, но щом казваш, че този университет не струва, ще се съглася с теб.
Офф, искат академичен рипорт, а диплома не искат - това ли казваш? Joy Или дипломата няма значение - приемат и с общ успех от 3:00?
Аз нищо не казвам, цитирам какво са написали. Дадох и кои са им допълнителните изпити. Другото си е твоя интерпретация. Не ми харесва тона ти, и излизам от този спор, за мен е безпредметен.


Виждам, че нищо не казваш и точно по тази причина спорът наистина е безпредметен. https://www.uzh.ch/cmsssl/en/studies/application/bachelor.html Бая писане са отделили на дипломите.
И последно: точно в този университет изискват много висок успех от дипломата И от матурите за прием.

# 707
  • Мнения: 2 078
не се сещам кои университети, освен британските, изискват точни или конкретни оценки от матури?

според мен общият принцип е, че изискват официалния документ на държавата за завършено средно образование - тоест дипломата, и от момента, в който тя не се образува частично от оценките от ДЗИ, щом ще е така след година-две, хептен никой никъде няма да се интересува от тези оценки за прием

поради обстоятелствата тази година, българските университети ще приемат главно и основно с оценките от ДЗИ, вместо от собствени и приемни изпити, но  е абсурдно това да тревожи Sharky,  така че и аз не разбирам откъде е гневът й

# 708
  • софия
  • Мнения: 4 997
Шарки, алумнитата са друго нещо. Аз говоря за наистина представителства. Във времето на интервютата се преместват цели офиси към Азия. Освен това е интересно и понятието "китайски английски", тези адмишъни си имат специално разясняване и изясняване на специфики в произношението на английски език от китаец.

абе хора, за вас израза" нечестно" никаква стойност ли няма!?

# 709
  • Мнения: 5 648
Кое “нечестно”, че ми стана малко смешно от думата, нищо лично, разбира се, много комикси четох напоследък.

# 710
  • Мнения: 5 939
E тъпо е и в 7 клас, и в 12 -ти училища от Долно Нанагорнище да избухват като Супер нова.
Аз не се гневя като Шарки, но ми е крайно жалко за децата, които завършват по този начин. Защото това си е лъжа, която ще се повтаря цял живот и ще се мултиплицира в други лъжи. И още по-жалко е, че учители и училище възпитават такъв "морал".

# 711
  • софия
  • Мнения: 4 997
Ми просто не е честно едни да решават , на други да им дават отговори. Остава неприятен вкус. Не се коси, аз си знам, че съм наивна (и че има много нечестни неща на тая земя...)
Ама чак пък да не се разбира откъде идва яда. Ми просто не е правилно!

# 712
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Да съм казала, че ме нервира някой. Казах, че не ми харесва тона и за това напускам разговорът.

# 713
  • Мнения: X
Всички в Европа Simple Smile. Вероятно и затова изобщо няма да се пробва(ме) никъде в Европа.

Ядосва ме некоректността. То реално е и незаконно, не само неморално и некоректно...
Ами не, на хубавите места в Европа има тест или интервю, или друг вид пресяване - стаж, извънкласни или друго. Иначе не могат да пресеят кандидатите си, поне за търсените специалности. Еразмус Ротердам, ТУ Делфт, ТУ Мюнхен мога да дам като примери, има и други. За Германия и езикът е висока летва, допълнително, а него никой не може да ти го подари, изпитът е външен. О, то колко некоректни неща си съществуват, ако почнем да се ядосваме за всички... И не мисля, че тези деца имат някаква реална полза от оценките на матурите, пак казвам, дори и да има такова нещо, което се съмнявам дълбоко.
не се сещам кои университети, освен британските, изискват точни или конкретни оценки от матури?

според мен общият принцип е, че изискват официалния документ на държавата за завършено средно образование - тоест дипломата, и от момента, в който тя не се образува частично от оценките от ДЗИ, щом ще е така след година-две, хептен никой никъде няма да се интересува от тези оценки за прием

поради обстоятелствата тази година, българските университети ще приемат главно и основно с оценките от ДЗИ, вместо от собствени и приемни изпити, но  е абсурдно това да тревожи Sharky,  така че и аз не разбирам откъде е гневът й

Точно Hands Plus1 Британия вече съвсем не я броя, не че някога съм я броила, но с Брекзит съвсем.

Титина, не знам какво четеш, а и не разбирам много какво казваш /особено в последния си пост/, но повечето университети в Европа имат изискване за успех от дипломата за средно образование. Поне университетите, които си струват и специалностите, които си заслужават. А както вече казах, общият успех от дипломата се формира с участието на оценките от матурите. Доста университети поставят и изискване за полагане на матури по определени предмети, както и за конкретна оценка от тези матури, обикновенно 6.00 - това е част от условията в офертата.
Не се сещам за университет извън ОК, който да е на този принцип.

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 00:31 от Анонимен

# 714
  • София
  • Мнения: 12 247
На кой принцип не са? Университетите в Германия не гледат общ успех от дипломата?

# 715
  • Мнения: 5 648
Попеа, не ти ли идва наум, че някой може и да не иска да е инженер.

# 716
  • Мнения: 5 939
То щото хубави места в UK няма, разбираш ли!!!!! Та са останали сал само един Ротердам и Еразмус. Гледам пак сте зациклили. Съжалих, че ви навестих.

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 08:34 от Fancy

# 717
  • Мнения: 5 648
Лято идва, милейди. Няма какво да се бистри образованието.

# 718
  • Мнения: 5 939
Корона лято!

# 719
  • Мнения: 912

Фенси, по-ведро бе човек. Нещо много си се сдухала... Rolling Eyes
Разбирам те, че може би ви пропада почивката във Франция /което си е гадно както и да го погледнеш/, но не се филмирай толкова с тази корона. Ако план А ти замине, ще намериш план Б. Ти поне го можеш.

Общи условия

Активация на акаунт