Образователен Говорилник - bug 4. We are working on it.

  • 16 249
  • 770
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 7 277
Ей сега се разходих до наборните и мернах това заглавие Joy
 
"У дома ОСМОКЛАСНИКЪТ стои, мама и татко се молят училище да поднови"

Казва много...

# 76
  • Мнения: 2 182
Седмокласните мами са много организирани. Вчера разпространиха отворено писмо. Скоро ще станат известни. Смеехме се, че генералът ще съобщи, че e_to от bg mamma е оздравяла, но за седмокласните ще чуем покрай ИП. Maria77bg вече е по Дарик 🙂 Супер дейни са. Дано им обърнат внимание!

Последна редакция: пн, 27 апр 2020, 08:46 от Warwick

# 77
  • София
  • Мнения: 17 361
Дано им обърнат наистина, браво на жените! Не съм ги чела какво искат, но съм убедена, че в седмокласната тема на бг-мама има повече разум, отколкото е целия МОН.
Съчувствам им, смятам се за голяма късметлийка, че нямам дете в 7 или в 12 клас.

# 78
  • Мнения: 5 934
Мангъров съм го запомнила и като участник в скандал преди доста време. Бях по майчинство още. Не помня тема, но помня, че бях втрещена от позицията му. И помня, че не го харесах.
И тогава беше активен медиен участник. Аз не съм антиваксър, но нещо в говоренето помня, че ме втрещи.
Сега за мен е тотално неадекватен в говоренето си. Следя доста хора за позицията им. Но неговата ми е необяснима. Ситуацията е динамична и търпи развитие, а той е като магаре на мост.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 754
Споделям написаното от Бърди и Fancy за инфенкциониста с натъртване на това колко е масово зловреден в настоящата ситуация. И в тази светлина отстояването на мнение е по допирателната с престъпното. Което е и видно дори само от полуистеричното подскачане на каката с претенции, че е умна и интелигентна, срещу Мецан в темата за АК.

# 80
  • София
  • Мнения: 12 232
И в миналогодишната седмокласна тема бяха много активни. И те пуснаха писмо за втора дата за деца, които са били в невъзможност да се явят на изпита, но не ги отразиха. Тази година ситуацията е различна де, ще видим.

Последна редакция: пн, 27 апр 2020, 12:20 от sanaka

# 81
  • София
  • Мнения: 2 150
Тук сте избягали значи... Аз се чудя защо другата тема замря толкова.

В нашето училище също ни писаха за програмата Училищен плод и мляко - не се възползвахме, но и аз се изненадах, че въобще има такова нещо. Количествата ми се сториха потресаващи, явно и по този повод някой някъде усвоява едни прилични пари по министерствата.

Амели, като ти прочетох разказа за Турция пак ми се допътува. За съжаление нищо такова не ни се очертава засега, даже море не сме резервирали.

Нашето кандидатстване след 4 клас е в пълна неяснота - няма нови дати за изпити, няма публикувани промени в критериите за класиране /това за СМГ/, за ПЧМГ също не знам какво ще се случва. Гласят някакви пробни онлайн изпити и двете училища тази и следващата седмица, а според мен на детето му е пълен хаос в главата. Нито аз, нито мъжът ми имаме време да проверяваме задачи и подозирам, че крайният резултат от цялата самоподготовка няма да е блестящ.

# 82
  • софия
  • Мнения: 4 992
Линк към статия разказваща за пресконференция към деца. Споделям го, защото ме впечатли отношението към децата, не коронската тематика. Кога въобще ще достигнем такива висоти в отношението си към децата тук?!
Радвам се на примера Simple Smile
https://ladyzone.bg/laifstail/sviat/finlandskoto-pravitelstvo-na … koronavirusa.html

Последна редакция: вт, 28 апр 2020, 11:13 от Амели

# 83
  • София
  • Мнения: 7 277
За да демонстрирам какво прекрасно отношение имам към децата - днес се пречупих на желанието на 5-годишния да му вземем за 6-тия РД "едно малко кученце" Simple Smile и бебето вече е пазарено и пътува към вкъщи. Стискайте палци всичко да е наред, защото не съм гледала куче от ученическите си години. Кучът е младеж и синчето иска да го кръсти Дари (вероятно от подарък) Simple Smile

# 84
  • Мнения: 5 647
Хубави отговорни фактори, не като нашите. Но ми позволи да се поусъмня в практическата полза. На въпросите може да отговори всеки родител за 10 минути.

# 85
  • Мнения: 6 322
Линк към статия разказваща за пресконференция към деца. Споделям го, защото ме впечатли от оше ивто към децата, не коронската тематика. Кога въобще ще достигнем такива висоти в отношението си към децата тук?!
Радвам се на примера Simple Smile
https://ladyzone.bg/laifstail/sviat/finlandskoto-pravitelstvo-na … koronavirusa.html

Я кви мацки имат за премиер и за министри... затова са добре хората.😄

Да, Нот, напълно съм съгласен с теб, а отговорите на двата въпроса, които ги има на български в статията, са доста тривиални.

# 86
  • софия
  • Мнения: 4 992
Естествено, че може. Особено на български отговора на въпроса кога мога еди какво си, обикновено е “когато аз кажа”. Нали знаеш, не съм гладен, , не си, спи ти се Simple Smile

Извън шегата просто ми хареса и ми се струва, че това в нещо което липсва все още в масовия случай на възпитание в бг, а именно зачитане мнението и личността на детето като отделен индивид и съответно се пропуска възможността за осъзнат порастващ, отговорен към обществото и способен да променя, индивид. Идеята че нещата могат да зависят от теб, че са насочени и към теб, а не просто, че ти си малкия, мълчиш, щото всичко вече ти е обяснено и отговорено. В масовия случай.

Oooo, Aш! Чудесно пречупване Simple Smile Мноооого много да ви радва новия член на семейството. Каква порода е? Покажи ни снимки, моля те! бебе-куче! колко сладко!

Ще ти пусна по-късно много приятно описани съвети за възптаване Такива, че да завърши най-малко Оксбридж кутрето Simple Smile

Последна редакция: пн, 27 апр 2020, 17:03 от Амели

# 87
  • София
  • Мнения: 2 780
От този линк най-много ме потресе отговорът "Най-вероятно това ще продължи и есента". Joy То си е така, де, но като го видиш написано... Joy

Иначе идеята им е супер. Друго си е да са жени начело Joy

# 88
  • София
  • Мнения: 7 277
Оф, това с есента ме потриса отново. Ще трябва да си вземем баба за постоянно вкъщи, иначе няма да издържим с обучението, особено на малкото дете. Аз днес преговарях отново математика, английски с големите, писахме преразкази, абе въобщееее….. пак никаква работа не свърших и накрая за капак купихме кучето.

Амели, малко прибързано взехме решение за бебето, макар че детето ни врънка поне от една година и ме е срам да си кажа, че ще е от зоомагазин - уж с порода, но без родословно дърво и сертификат. Ако мога да се пошегувам в контекста на темата, няма да пише АК или СМГ на дипломата, а просто ще владее английски или математика. Иначе породата е шиба ину, ама зор като не ни си чака за такова с родословие Weary Снимки - най-рано утре; младежът сега пътува за София. ММ отиде днес до магазина и му купи паничка за храна. Питам го "А за вода?". Той ме гледа учудено, та ще видим как ще бъде таз работа.

По Bulgaria on Air в момента - говорят за плановете относно връщането на учениците в клас.

Последна редакция: пн, 27 апр 2020, 17:56 от Аш

# 89
  • Мнения: 109
Браво за подаръка, Аш, детенцето ще е много щастливо! Голяма смелост от твоя страна, аз склоних само за аквариум с рибки 😄

Общи условия

Активация на акаунт