Какво повече НЯМА да купя - 17

  • 78 603
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 10 377
Много странно. Купих Доместос на промоция от ЦБА Коме. Като се прибрах вкъщи, видях, че етикетът е залепен с две пръстенчета тиксо и баркода започва с 87. Предишният ми Доместос си е залепен без тиксо и баркодът му започва с 52. Не мога да усетя дали мие по-зле, защото не мия много зацапани неща, предполагам, че е ментак. Вече не знаеш откъде ще те измамят, това ЦБА Коме е някаква верига все пак (и единствен магазин в квартала ни)

# 706
  • Мнения: 13 545

Гюбек от Лидъл с манатарки "Родна стряха". Консистенция на гума, за вкуса няма да коментирам. Картонена правоъгълна кутия, направен на плитка. Съжалявам , но не мога да кача снимката.

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 08:04 от Пролетно цвете

# 707
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
Извинявай, пролетно цвет, но гюбет какво е? Thinking

# 708
  • Мнения: 13 545
Извинявай, пролетно цвет, но гюбет какво е? Thinking
Поправих се - гюбек.

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
Извинявай, пролетно цвет, но гюбет какво е? Thinking
Това което взимам като гюбек е кръгла плоска питка кашкавал с шарена сол или без нея.Този който купувам е много вкусен ,но на друга фирма и от друго място.

# 710
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
И аз съм купувала гюбек, но не на Родна стряха. Беше много вкусен.
Скрит текст:
За съжаление не мога да гарантирам, че гюбекът ще е вкусен при всяка следваща доставка. Понякога се получават и грешки. Smirk

# 711
  • Мнения: 13 545
Обожавам гюбек и свежо сирене. Предпочитан фермерските пазари, но винаги има и "греда". Ще пробвам и от другите видове.

# 712
  • Мнения: 10 061
На мен пък ми се случва два пъти да си купя скъп кашкавал, а се оказа гюбек.
Единият на Добротица не беше лош, но е неприятно да те изпързалят.
Гюбекът не става за запичане върху филия на парти грил - жилав е.

# 713
  • Мнения: 667
Аз взех на Родна стряха гюбек с манатарки. Толкова беше безвкусен, че едвам го изядохме. Опаковката беше от 200 гр. И друг път съм яла(на друга марка), но този беше отвратителен.

# 714
  • София
  • Мнения: 8 563
На мен пък ми се случва два пъти да си купя скъп кашкавал, а се оказа гюбек.
Единият на Добротица не беше лош, но е неприятно да те изпързалят.
Гюбекът не става за запичане върху филия на парти грил - жилав е.
Каква е разликата между това и кашкавал, защо е изпързаляне?
Аз явно съм назад с модата, наскоро ММ ме изненада с един "гьобек" от Бозмов, за пръв път чух/видях/опитах такова нещо. Не е лошо, но питата им кашкавал беше по-хубава за мен. ММ обаче се скъса да го хвали и вече не иска да яде друг кашкавал, а аз го харесах само за запичане във фурна (пица и сандвичи съм пробвала).

# 715
  • Мнения: 11 840
На мен пък ми се случва два пъти да си купя скъп кашкавал, а се оказа гюбек.
Единият на Добротица не беше лош, но е неприятно да те изпързалят.
Гюбекът не става за запичане върху филия на парти грил - жилав е.
Каква е разликата между това и кашкавал, защо е изпързаляне?
Аз явно съм назад с модата, наскоро ММ ме изненада с един "гьобек" от Бозмов, за пръв път чух/видях/опитах такова нещо. Не е лошо, но питата им кашкавал беше по-хубава за мен. ММ обаче се скъса да го хвали и вече не иска да яде друг кашкавал, а аз го харесах само за запичане във фурна (пица и сандвичи съм пробвала).

Неузрял кашкавал  с две думи. С повечко, ето описание от един сайт:
Скрит текст:
Гюбекът представлява пресен кашкавал, който остава при формирането на питата. При месенето на кашкавала не винаги може да се вземе точното количество материал. То не може да се отреже защото питата после може да се "отвори" и затова се изтегля докато накрая се откъсне с пръст. Откъснатото много прилича на пъпна връв (в превод от турски - гюбек) откъдето идва името му.
Гюбека може да се разпознае по вкуса - в него се усеща вкуса на млякото и леко "скърца" на зъбите.

Аз лично го предпочитам пред другия кашкавал заради по-млечния вкус

# 716
  • Мнения: 3 417
Гюбек е пресен кашкавал - ама реално след замесването като се консумира - топъл - топъл може да  разберете какво е гюбек и т.н.
Това там в тези опаковки доколко и какъв гюбек е идея нямам.
Яла съм правен от технолог работил в Млечна промишленост или как там се зовеше затвореният завод в града ни . Уникален кашкавал направи и то при направо полеви условия . Но млякото беше домашно и т.н. и т.н. 
  И ако си купувам предпочитам узрял кашкавал .

# 717
  • София
  • Мнения: 8 563
Благодаря ви! Жалко, че сигурно никога няма да опитам описаният от Саня топъл кашкавал... Simple Smile

# 718
  • Мнения: 3 417
Ами  има разни там фермерски пазари. Но доколко всичко е качествено е въпрос на късмет.

# 719
  • София
  • Мнения: 8 563
Е, би било хубаво да имаха топъл кашкавал по базарите...
Иначе кашкавалът, който ядем у нас смея да твърдя, че е качествен. Затова и все от едно място го купуваме.

Общи условия

Активация на акаунт