детето ми е ухапано в яслата

  • 1 770
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 355
Децата ми не ходят на ясли и една от причините е, че се страхувам и от такива неща.
Но ето какво ми се случи на и на мен самата в парка. Докато си говорихме с една майка в градинката, нейната дъщеря с месец по-голяма от моите се приближи до едната и започна да я прегръща и целува. Двете сме до децата си, те са буквално в краката ни - тя гледа нейната, а аз - моите две. В следващия момент момиченцето, което по никакъв начин не показваше агресия, а даже напротив - прекомерна любов, захапа дъщеря ми за бузата, точно под окото. Захапа я доста здраво - зъбките и останаха на бузката на моята поне няколко часа.
Изобщо не можах да си обясня случилото се - нито защо това дете ухапа моето, нито защо както я целуваше я изби в другата крайност, дали разбра, че хапането е нещо лошо или си мислеше, че е вид целувка. Така и не разбрах, дали и друг път го е правила.
Не искам да защитавам лелките в яслите и мисля, че не са постъпили никак правилно като са премълчали случая. Но ето, че дете ухапа моето пред очите ми и нямаше как да го предотвратя.

# 16
  • Мнения: 3 932
Аз вече мисля, че е нормална практика в градините, госпожите да премълчават проблемите през деня - детето е спало, всичко си е изяло и т.н. Не знам защо го правят - може би за да не ни тревожат  newsm78 или пък да не ги упрекнем как така са допуснали ухапване или сбиване, нали са там...

Неприятен инцидент, но се случва, еднакво неприятно е и, когато твоето дете ухапе друго (даже май повече...), но това е период, през който като че ли трябва да се мине, докато децата осъзнаят кое е правилно и кое не е, кое действие изразява радост и кое причинява болка (имам предвид постинга на Роня). Някои инциденти наистина са непридвидими.

Не съм съгласна единствено с практиката да не се уведомява родителя за подобен инцидент-тук за най-малкото нещо от този род се пишат протоколи, подписваме, че сме уведомени и т.н. Може би са прави за себе си, напатили се от неадекватни (пиша по принцип) родителски реакции, може би трябва да изисквате това от тях...

Успех Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 39 770
Случва се във всяка ясленска група, а ине само в ясленските. В градинските групи е малко по-сложен въпроса - там се хапят целенасочено, умишлено и т.н.
разбира се, че можеш да говориш с учителките и сестрите.

# 18
  • Мнения: 2 978
Аз пък мисля, че повече си притеснена от факта, че не ти е казано-показано от сестрите, а не от факта, че детенце е нахапано . newsm78..(мое мнение разбира се...)

Когато си взех моята така..не се ядосах, че изобщо е нахапана, ами че скриха това от мен.


п.п. Неприятно е дори когато на детската площадка се ударят или нещо друго и ти си там...винаги е неприятно..ама за съжаление това се случва Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 858
Уф като ви чета направо изтръпвам! Светли вече е на 3 годинки и съм много притеснена на есен като тръгне на детска да не го бият и хапят...
Също толкова съм притеснена да не започне и той да се бие и хапе. Не мога и да си представя как бих могла да предотвратя подобно нещо?!

# 20
И теди я хапаха 2-3 пъти, вкл. и големият й приятел Дамян на г-жа Ивелина Минева я хапе през седмица. Явно са нормални неща. Веднъж ми показаха и дете, ухапано от Теди - направо ми стана зле и цял месец се крих от майката - направо му беше направила втора уста. Истински Ханибал Лектър в пола.

# 21
  • Мнения: 2 013
Това не може да се предотврати. Моите се хапеха един друг, особено той нея. Тя, милата, ходеше със синки навсякъде по тялото. Не са ходили на ясла.

# 22
  • Мнения: 8 917
Аз пък мисля, че повече си притеснена от факта, че не ти е казано-показано от сестрите, а не от факта, че детенце е нахапано . newsm78..(мое мнение разбира се...)

На същото мнение съм  Peace

# 23
  • Мнения: 3 663
таня са я хапали няколко пъти (на площадката, не в яслите)
честно казано не виждам особена драма
не знам само за пишкането
като цяло не е необичайно дете на 2 и малко да се напишка, но знае ли човек...
мисля, че по-скоро бих се доверила на собствения усет, за да разбера дали детето ми е стресирано от нещо конкретно и от какво или го приема спокойно и ще го забрави бързо...
което не пречи разбира се, ако се притесняваш да споделиш с учителките и лелите

# 24
  • Мнения: 8 505
И моята е хапана.Тя също хапе-не се гордея с това,но е факт Confused
Не го приемам за ненормално да се хапят (в яслата),все пак лелките и сестрите не могат да са навсякъде едновременно,случва се да не могат да отреагират.Стига разбира се да не стане системно,защото в такъв случай си е чисто нехайство.
А това:
що за родители са това. как може да позволяват детето им да хапе или да се бие.
...дано не ти се случи да си от тази страна...Не сме безотговорни родители,повярвай.И изобщо не е приятно детето ти да хапе,а по начина,по който си го написала,едва ли не ги поощряваме.Правя всичко възможно,за да и обясня,че не е правилно,че другото дете го боли и т.н.,но на този етап няма резултат Rolling Eyes Единственото,което не съм опитала,е да я плясна,но това няма и да стане.
Предупредила съм и в яслата и-ако ухапе някое дете,не просто да бъде наказана,но и за пореден път да и се обясни,че това не е правилният начин да постигне своето.

# 25
  • Мнения: 22 924
Като малка,около 2г ,съм ухапала зверски сестра си на 1,6г.Когато майка ми ме е попитала защо съм го направила,отговора е бил-ЗАЩОТО МНОГО Я ОБИЧАМ.Така,че хапането не винаги е признак на агресия или лошо възпитание.Моето дете също хапеше много като по-малък.Изпохапа ни всички у дома,както и бабите и дядовците.Говорих,говорих....мина след много време и приказки.

# 26
  • Мнения: 113
Много силни думи и епитети за една, според мен, незначителна случка. На тази възраст децата така изразяват емоциите си. И положителните и отрицателните. Когато им липсва достатъчно опит да вербализират недоволството си се стига до такива инциденти.
 Сигурно ви звуча ужасно, но като гледам близнаци съм претръпнала. Както си седят и се смеят, се смърмалячкват за секунди и докато се намеся вече има набити и ухапани. И аз като лелките в яслата спрях да го броя за инцидент.
 А и когато твойто дете е набило и ухапало твойто дете не можеш дори да обвиниш родителите му Laughing

# 27
  • Мнения: X
Уф като ви чета направо изтръпвам! Светли вече е на 3 годинки и съм много притеснена на есен като тръгне на детска да не го бият и хапят...
Също толкова съм притеснена да не започне и той да се бие и хапе. Не мога и да си представя как бих могла да предотвратя подобно нещо?!

Когато се изправи сам пред подобни проблеми, ще се научи да се пази Peace Докато го пази мама няма как да стане, защото тя не налита да го хапе  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 404
Деси тръгна на градина, като преди това е била на бавачка заедно с 4 други деца година и половина.  Само е запона градината и след 2-3 седмици, свекър ми я взел от градината и ми казва, че тя е ухапала детенце. направо ми призля, питам го какво е станало, не бил питал, ама не мога да се сърдя, защото ми е направил услуга.  На другия ден разбирам каква е историята: градината е малка, частна около 60-70 деца, и детската площадка е една.  Деси си е карала колело и едно от малката група 9Деси беше на 3 и половина, а то на около 2) я е дърпало да му даде колелото или за нещо друго, но и е дърпало дрехите. тя ми каза, че му е казала да я пусне, и накрая го е захапала.  Тя е много кротко дете, и никога преди това не беше проявявала агресивност.  Много се притесних, но спокойно и обясних, че това не е начина, следващия път да каже на учителката и да я помоли за помощ.  А тук ако едно дете ухапе 3 пъти в рамките на една седмица и го изключват от градината.  Поне в нашата е така.  както и да е, тя повече не го направи.  Учителките бяха уведомили всички, то и специален репорт си има, писали с какво са мазали, как са го измили и въобще всичко.  След  около още 2-3 седмици наша Деси я ухапаха и аз честно казано хем ми беше мъчно за нея, хем се зарадвах, защото сега можеше сама да види, че не е добре да хапеш други деца. 

От тогава насам проблем не е имало.

# 29
  • Мнения: 3 456
Все си мисля, че такива "дребни" инциденти са неизбежни, ама ще видим какви ще ги разправям , когато лорка тръгне  другия месец на детска. Дано само да няма по-сериозни травми, че тя не е от най-кротките. Тя веднъж също беше ухапала братовчед си и като я попитахме защо каза: "Много бичам го". После и той ни разказа, че го прегръщала, целувала и накрая го захапала. И ние обяснявахме, че не бива така, но ще видим , като започне да контактува с други деца, как ще е.

Общи условия

Активация на акаунт