Име за момиче с буквата Н

  • 4 671
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 478
Аз ще предложа нещо различно, основавайки се на първоначално харесаното име. Раяна. "Н"-то в името е изключително звучно. Аз не харесвам идеята за кръщаване на някого, особено при пълно повтаряне на името и такива, при които има акцент на буква, която не е първа, са ми много привлекателни, ако се гони идеята за конкретна буква.

# 76
  • Down south
  • Мнения: 7 685
НевИна и РаяНа
Забележително Close
"Чудесна" идея за сестри, ако са близначки ще бъде още по-впечатляващо Simple Smile

# 77
  • Мнения: 11 918
Най-подходящо ми се струва че е Нивелина. Цвете, с Н, а и близко до името на майката, без да го повтаря.
Има и цвете Нолина- декоративно растение.

И ако не ти се вижда много измислено-Нарцисиана. Странно, но ми звучи интересно.

# 78
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Познавам една Раяна, но всички й викат Рая.

# 79
  • Мнения: 3 033
Ох, Нарцисиана...😱

# 80
  • Мнения: 1 332
Милата Циси! Bowtie

# 81
  • софия
  • Мнения: 4 180
Честно казано като прочетох това Нарцисиана върнах нагоре да видя темата, защото помислих, че погрешка съм влязла в темата за странни имена. За мен това име си е странно и чак смешно. И моето име е с Н, но слава Богу нашите не са решили да ме кръстят с подобно безумно име, та да се червя пред хората.

# 82
  • Down south
  • Мнения: 7 685
Има и цвете Нолина- декоративно растение.
Нолина е декоративно растение в някои части на света, в нормалната си среда е вид палма (става огромна)
В този род на мисли, Нолина е име, като Калина, Явор, Ясен.
Звучи нежно, харесва ми повече от Невена.

ПП Нарцисиана, вероятно може да бъде и Нарцисина/Сиси Yellow Heart

# 83
  • София
  • Мнения: 12 554
Не вярвам на никакви суеверия. Моята майка също се казва Невена и ако бях родила момиче щеше да се казва така. Независимо от това кой какво мисли. Не вярвам в глупостите, че като кръстиш детето на майка си ще му донесе негативи.
Щом така го чувстваш в сърцето си - така си кръсти детето.
Ако все пак решиш, че не искаш да е точно Невена, на моя приятелка дъщерята се казва Нева. Просто е съкратила две букви. И пак празнува на Цветница.

# 84
  • Мнения: 1 375
Преди мен предложиха Невина. Невин е турско име.

# 85
  • Мнения: 719
Ния всъщност е съкратено от Евгения, такъв му е произходът - но с времето се е наложило като самостоятелно име.
Иначе аз с Н за момиче харесвам Невена, Нева (Нева много ми хареса на мене - хем може да обяснява, че има голяма река с неговото име, хем да празнува на Цветница, хем на галено "Неве" значи сняг на италиански, и според мен поне звучи много мило), Неда, Неделина, Нора. Надежда също става, има красив смисъл.
Дълбоко не харесвам Нели, Нина, Надя, Никол/ина/ета, Недялка, Наталия, Наташа, но и това са опции. Аз просто все кофти хора познавам с тия имена.

Това да не се кръщава на починал, е някакво безумно, глупаво и остаряло суеверие. Мен лично никога не би ме спряло, ако вярвам, че въпросният починал човек е заслужавал да кръстя детето си на него. Ако суеверието предполага, че като кръстиш детето си на починал, то ще последва съдбата му... ами, имам лоши новини. Всички натам сме тръгнали така или иначе.

# 86
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Невена ми харесва много повече от Нолина,Нели,Ния,Никол.
Невена е цвете и празнува на Цветница.
Чувала съм Невелина.Но Невена е по-хубаво.

Ния е съкратено от Евгения .

Наталия ми харесва .

Нина също-интернационално и рядко срещано у нас.

# 87
  • UK
  • Мнения: 4 308
Бих кръстила Невена без да се замисля. Така това дете винаги ще усеща и има връзка с прекрасната баба, която не е успяло да срещне. В суеверия не вярвам.
А майка ти ще бди винаги над вас без значение как се казва детенцето.

# 88
  • Мнения: 12 798
Нели, Неда, Надежда.
Рая си остава с приоритет. Ако му добавим Н, може да стане Риана.

# 89
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Избери си име с "Н", тя ще знае, че е кръстено на нея. На мен ми харесва Наталия.

Общи условия

Активация на акаунт