Защо мъжете казват трудно "Обичам те!"

  • 6 716
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 145
Здравейте и от мен, за мен  не е вярно, че мъжете казват трудно-обичам те-аз го чувам по 20 пъти на ден вече 5 години и не ми е омръзнало нито се е изтъркало, напротив звучи с още по голяма сила и стойност.Няма нищо по хубаво от това да си обичан и да обичаш така че пожелавам на всички ви да сте именно такива txtloves Heart Eyes newsm76 Two Hearts

# 31
  • София
  • Мнения: 2 967
Според мен в голяма степен са виновни комплексите и страха. Друг важен фактор, според мен лично,  е модела на поведение в семейството.

# 32
  • Мнения: 651
Според мен в голяма степен са виновни комплексите и страха. Друг важен фактор, според мен лично,  е модела на поведение в семейството.
Гласувам с 2 ръце за това мнение.
Аз например не искам да го чувам по 10 пъти на ден, искам да е казано на място, а кога ще е това може да прецени единствено човека, който ме познава, обича истински и може да прецени кога от какво имам нужда.
Признавам си че аз го казвам по-често, но не меря на кантар, просто съм си такава...и се обяснявам по-често.

# 33
  • Мнения: 8 505
Не зная защо.Може би не могат да се пречупят да го изрекат.Разбира се,не става въпрос за всички мъже,а за една голяма част от тях (има и жени,които трудно казват "обичам те",но като че ли са по-малко от мъжете).Един мой бивш се престраши едва в края на връзката ни (няколко годишна!),като всъщност се опита да ме задържи с това...не че имаше нянякъв смисъл Rolling EyesМъжът ми пък доста често ми казва,че ме обича,но това също нямаше да е от значение,ако не го усещах.

# 34
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
В началото мъжът ми много ми го повтаряше (а когато го каза за първи път ми дойде като гръм от ясно небе). Сега вече рядко го казва "за да не звучи изтъркано". Не държа да ми го натяква, думите могат да значат както много, така и нищо.
Така стоят нещата и при нас....

# 35
  • Мнения: 2 161
Аз  Студена  вода не пия ... било то изворна или не . Водата  и храната са  източници на  живот , те не са равностойни  за  пример , защото , когато ти се пие и яде , ти си избираш какво да изконсумираш . Но  , ако искаш да  чуеш тези  две ценни думички ( от които не зависи до предел живота ти ) , то ти не  е сигурно дали ще  ги чуеш , и най - важното - дали ще са  казани със истинското им значение ,а не  просто за задоволяване на желанието или просто като пътечка за  подмолно "работене" ...
Ок , щом на тебе  ти " дава желание изобщо за всичко" ти пожелавам да я  чуваш  винаги , когато искаш да  ти се каже . Но помисли колко е по - добре да  ти я "поднесат"  в най - красивият и вид , без да загуби от  стойността си ...
Защото често ушите са  глухи и очите са слепи , за това , което може да  почувства сърцето ти ... Никога не се  предоверявам на първосигнали и  думи ... Но явно си има  и хора , и хора ...
ениуей Peace

Никога не се предоверявам.Всъщност,не познавам по-мнителен и недоверчив човек от самата мен.Но на мен ми я казват тази дума мааалко повече от 10 години и то все един и същ мъж и аз на него съм повярвала.И то защото "обичам те" не е било просто ей така една дума.
А пък другите "обичам те",които съм чувала дали са били искрени или не-малко ме е интересувало.За мен са били гола вода.
 А за студената вода,дето не пиеш-някога пробвай,няма да сгрешиш.

# 36
  • The wild, wild west
  • Мнения: 147
"Обичам те!" на мъж изрекох за първи път на 26 години, на човека, който сега е мой съпруг. Не знам защо преди това не ми звучеше истинско и ... мълчах, когато на мен ми го казваха.  Дори са ме питали направо: "Ти обичаш ли ме?" и пак не съм могла да го кажа.  Confused А пък съм ужасно влюбчива. И лудо влюбена съм била и пак не ми е звучало като за "Обичам те".

А на мъжа ми аз му го казах първа  ooooh! И двамата бяхме доста пестеливи в началото, сякаш не бяхме сигурни, че наистина е това, истинското чувство... В интерес на истината сега той го казва по-често (почти всеки ден) и не е само "Обичам те". Вече 7 години...  Heart Eyes

# 37
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Не само мъжете, но и жените казват"Обичам те",когато и ако имат нужда да го правят.
...
Аз мисля, че ако човек го чувства, има нужда да  го изкаже и го прави. Останалото е  заблуда.

Така си е - със съпруга ми все още изпитваме болезнената нужда да си го казваме по няколко пъти дневно - сутрин, заедно със "Спорна работа", през деня в кю-то, когато сред многобройните си задачи се присетим колко значим един за друг, когато разговаряме по телефона, когато вечер се съберем у дома, на масата за вечеря, нощем унасящи се в сън, когато преживяване тягостни или щастливи мигове ...

# 38
аз не мисля 4е го казват трудно.
това все пак си зависи от типа мъж,но при нас той е този ,който казва по-4есто-оби4ам те.
ние също сме трудни понякога. Wink

# 39
  • Мнения: 100
Тук май само аз не съм изрекъл тези думи нито един път. Казвали са ми ги много пъти, а аз нито веднъж. Е това е..........

# 40
  • София
  • Мнения: 35 965
Не само мъжете...аз не съм го казвала на никого досега , защото :,, ..ми се струва глупаво едно мъдро човешко същество да трябва да го изрича. Особено, ако е вярно. Може да има някакъв смисъл, в случай че е лъжа'...Джоузеф Хелър.../как го обичам/

# 41
  • Мнения: 5 103
За щастие на мене ми го казват често и  съм сигурна в думите му.
Аз също го казвам трудно, сега вече ми е лесно, защото го обичам много.

# 42
  • Мнения: 490
Мъжът ми го казва всеки ден и знам, че е истина. Не ми звучи изтъркано. Имам и едно гадже, което го казва, примерно за 2 години- 2 пъти, е, знам че не е така, въпреки чувството в гласа.

Имаш и мъж и гадже? Това е за другата тема според мен  Sunglasses
Поправих го за да не дразни чисто визуално, идеалните жени във форума. НО... Naughty не виждам нищо в мнението , което да не е по темата - за мъжете и казваното от тях "Обичам те". Към Свил, който уважавам като мъж във форума и мой съгражданин Simple Smile, не мисля че е уместно да се изказваш след всеки. Още повече, че ти доста често отклоняваш темата като в случая с въпроса: А вие дами колко често го казвате?, а също така и много често мненията нямат нищо общо с темата а са си закачки и разговорчета с другите потребители.

Цитат



казва се -спам ! Laughing




А по темата - не ми го е казвал май никога  newsm78, но това вече няма значение Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 1 418
Моят приятел ми го казва по няколко пъти на ден.Много е приятно,особено като виждаш любовта в очите му.А бившият ми съпруг се сети да ми го каже като го напусках,след 15 години брак.Малко късно...

# 44
  • Мнения: 42
Страх ги е да не би след таков признание да ги сметнат за балъци.А с течение на времето спират да го казват ,защото нямат време(сещат се рядко)или си мислят ,че няма на кого да се доказват.Така си мисля аз

Общи условия

Активация на акаунт