Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 34

  • 28 411
  • 754
  •   1
Отговори
# 570
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 723
Напълно съм съгласна с фатална! Трябва да се сравняват еднакви неща! Също както и еднакви като марки тухли, керемиди и лепила. Възможно е един строителна работи с едни материали, друг с други, което се отразява много на цената.

# 571
  • Мнения: 6 341
Нали за това написах, че като се предоставят количeственитe сметки към всяка част от проекта и всяка от фирмите си напише матeриалите, цената на труда и транспортнитe разходи и нещата ще станат ясни. По отношение на бетона например в самите проекти, видовите марки са заложeни от конструктора. Дали щи има изкопни работи, дренажи, хидроизолация и.т.н. се вижда от заложеното по проекта. Срещу тези операции и съответните количества, фимите си посочват стойността и така цената става ясна. Стените може да са два вида, тухла и итонг. При СК вече има разлика. За покрива също може да се получи разлика в зависимост от вида на покритието. За ел. и ВиК инсталациите едва или има огромни разлики. Тук все пак коментирах събиране на оферти за Груб строж. Виж при довършителните работи вечи има голяма разлика от вида на материалите.

Последна редакция: вт, 04 авг 2020, 09:56 от fatalina

# 572
  • Пловдив
  • Мнения: 2 925
В нашият проект бе упоменато всичко с изключение на марките на хидроизолацията,подпокривното фолио,керемидите и зидарския разтвор.
Също апелирам срещу въпросната манипулация офертирващите да запишат точно кой модел тухла,фолио или керемида(със всичките улами,билни капаци) ползват.
Така, при желание на по-късен етап да се ъпгрейдне за по-скъп материал, ще се доплати само разликата.
Обикновено за зидарията и бетона поддържат единни цени,но фирмата строител ни бе дала  няколко абсурдни -7 хил лв за наковаване на двойна скара на покрива с летви(материал 800лв),2 хил.лв само за полагане на фибрана върху първа плоча(ММ го свърши за един ден).
Естествено след като казахме,че цената за двойната скара е нереална я смъкнаха на 1700лв  Wink

# 573
  • Мнения: 1 624
Ние си избрахме строител, който не ни даде подробна оферта.
Беше ни препоръчан от наш приятел, който ползва нашия строител като подизпълнител.
Всичко, което не е подробно описано в офертата ни го начислява на доста висока цена.
Опита се да пропусне насипването на 25см фракция под първа плоча. Според него ставало и само със трамбоване на съществуващата пръст.
Извозването е също адски скъпо нещо. Изкопа също излезе доста, а дори не го бяха направили както трябва.
Та и аз съветвам искайте си подробна разбивка на цената, която Ви дават.
Имайте предвид, че дори и да ви е препоръчан строителя от някой, който много е доволен това не означава, че при вас нещата също ще са добре. Следете всяко нещо!

# 574
  • Sofia
  • Мнения: 559
Вчера се изстрелях към ЧЕЗ, понеже се обадиха да подпиша първия договор и писах набързо и с пропуски. nellytan1, прекръстила съм те даже, извинявай!
Отново беше забавно с тях(ЧЕЗ) Казаха ми, че мога да отида в удобен за мен клиентски център. Минах през най-близкия и след 30 мин ровене ме върнаха, там където съм подала заявлението, защото не можаха да намерят договора в системата. Та така, до другия край на града и служителката там ми обяснява да си прочета договора, защото ми дават (неопределено) дълъг срок за изграждането на трафопост, да реша дали ме устройва. Като че ли имам избор, големи са сладури. Е, имам всъщност, да стоя без ток. Та установих, че 15 години по-късно картинката при ЧЕЗ не се е променила никак.

Видях и че не съм доотговорила на Тони за общината с комисиите - за Витоша ми казаха, че става дума. Не гарантирам за 100% достоверност, първоначалното инфо беше за там и след това надзорът(не съм му споделяла подробности, питах общо) пак тази община цитира. Благодаря ти за отговорите на моите гадни въпроси Simple Smile

Нелина, да, започнахме изкопа, счупихме шампанското (от първия път, важно било това Rolling Eyes Smile) Вчера успяха да свършат малко повече от половината, днес довършват.
Скрит текст:

nellytan1, това звучи неприятно, но и се случва често за съжаление. Ние имахме сметки от приятел строителен техник, който ни ги направи за да се водим по тях - за материали и труд на разумна средна цена. Така проследявах по отделните пера и ми беше доста по-лесно да се ориентирам. Но неприятните изненади никога не са изключени.

# 575
  • Мнения: 1 488
Ние приключихме преди около половин година с грубия строеж, но да споделя какви впечатления имам от даването на оферти. Строителите, които поемат еднофамилни къщи, са сравнително малки фирми и не разполагат с някаква особена администрация. Даването на оферти не им е любимото нещо. Не знам дали ги затрудняват, дали отнема много време, дали нямат такъв персонал или си имат друга причина, но се бавят доста и не навлизат в подробности. Никак не са щастливи, ако веднъж са дали оферта и им поискаш по-подробна, разбита на части. Явно не им се занимава без да са сигурни, че ще си техен клиент...

# 576
  • Пловдив
  • Мнения: 2 925
Di.Gi,включвам се с пожелания за безпроблемен строеж!Започват същинските трепети Simple Smile

Вярно е,че на фирмите не им се занимава,защото си играят да изчисляват,да гледат проекти и накрая инвеститорите се спира на друг.Факт е,че точно фирмата ,която избрахме имаше администрация и ни обърна подобаващо внимание.
Ключов момент е подробната оферта от проектантите.Ами, всичко ни е описано архитектурно-чак до ламинат,плочки ,боя.Даже стъклените паравани на душа Simple Smile
Същото важи за конструкции ,отопление,Ел и ВИК.

# 577
  • Мнения: 1 789
Ние правим покрива в момента и понеже оставихме страничен отвор 50х80 см.за достъпа до тавана на двускатен покрив се чудим стъкло ли да слагаме или дървена вратичка със стълба. Въпросът е, че до там височината е поне 2.80 м. и ако излиза стълбата от вратичката не знам как ще я стигаме.


Може би ще ползваме подпокривното за склад. Незнам нещо такова или по-практично ако някой е виждал. Достъпът ще е отвън.
https://www.premium-roof.bg/tavanski-stalbi/

# 578
  • София
  • Мнения: 8 593
Ние сме с показаната от теб стълба, но не мога да си представя как би могла да се ползва с различен монтаж от вертикален (т.е. да е в тавана, не в стената). От снимката нещо не успявам да разбера, под този страничен отвор има ли някаква плоча, на която може да стъпи стълба?

# 579
  • Мнения: 1 789
Ние сме с показаната от теб стълба, но не мога да си представя как би могла да се ползва с различен монтаж от вертикален (т.е. да е в тавана, не в стената). От снимката нещо не успявам да разбера, под този страничен отвор има ли някаква плоча, на която може да стъпи стълба?
Ето още една снимка, не знам дали става по ясно, но откъм земата няма плоча, на която да стъпи стълбата. Има трева около първата плоча и пръст. Идеята ми беше да се вади от капандурата на покрива, но никога не съм виждала монтирано такова съоръжение на живо. Разбира се стои варианта и капандура отделно и отделна стълба, но трябва да й търсим място на стълбата из къщата

# 580
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 723
Някой с отзиви за саморазливна замазка?

# 581
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Скрит текст:
Ние сме с показаната от теб стълба, но не мога да си представя как би могла да се ползва с различен монтаж от вертикален (т.е. да е в тавана, не в стената). От снимката нещо не успявам да разбера, под този страничен отвор има ли някаква плоча, на която може да стъпи стълба?
Ето още една снимка, не знам дали става по ясно, но откъм земата няма плоча, на която да стъпи стълбата. Има трева около първата плоча и пръст. Идеята ми беше да се вади от капандурата на покрива, но никога не съм виждала монтирано такова съоръжение на живо.
Разбира се стои варианта и капандура отделно и отделна стълба, но трябва да й търсим място на стълбата из къщата
Още един вариянт на стълба, .

# 582
  • София
  • Мнения: 8 593
Ето още една снимка, не знам дали става по ясно, но откъм земата няма плоча, на която да стъпи стълбата. Има трева около първата плоча и пръст. Идеята ми беше да се вади от капандурата на покрива, но никога не съм виждала монтирано такова съоръжение на живо. Разбира се стои варианта и капандура отделно и отделна стълба, но трябва да й търсим място на стълбата из къщата
Аха, ясно. Не знам дали има сгъваема стълба с правилен размер, за да се ползва спокойно на такава височина; а и дали изобщо може да се монтира по начина, по който ще трябва да се монтира. Виждала съм само като нашата - тип капандура вътре в къщата. Дали капаците на такива стълби са устойчиви на външни условия също си е въпрос.
Защо не сложите някаква постоянна стълба, Силви? Няма ли да е по-симпатично една постоянна стълба, долепена до стената? Хем ще можете да си я изберете според фасадата на къщата, няма да сте ограничени откъм избор.

# 583
  • Мнения: 1 789
Ето още една снимка, не знам дали става по ясно, но откъм земата няма плоча, на която да стъпи стълбата. Има трева около първата плоча и пръст. Идеята ми беше да се вади от капандурата на покрива, но никога не съм виждала монтирано такова съоръжение на живо. Разбира се стои варианта и капандура отделно и отделна стълба, но трябва да й търсим място на стълбата из къщата
Аха, ясно. Не знам дали има сгъваема стълба с правилен размер, за да се ползва спокойно на такава височина; а и дали изобщо може да се монтира по начина, по който ще трябва да се монтира. Виждала съм само като нашата - тип капандура вътре в къщата. Дали капаците на такива стълби са устойчиви на външни условия също си е въпрос.
Защо не сложите някаква постоянна стълба, Силви? Няма ли да е по-симпатично една постоянна стълба, долепена до стената? Хем ще можете да си я изберете според фасадата на къщата, няма да сте ограничени откъм избор.
Ние много рядко ще използваме този таван. Може би само ще прибираме, чадъри, люлки басеини, които използваме през хубавото време сезонно. Иначе съм виждала такива постоянни но са скъпи. Ще мислим... Благодаря ти!

# 584
  • Мнения: 376
Моят покрив е тип тераса и се качваме със стълба през подобен отвор, обособен със стъпала в крайната част. Вярвай ми, няма по-ужасно нещо, независимо, че е стабилно направено и стълбата е стабилна и широка, невъзможно е да се катериш и да носиш нещо по-тежко с теб. Камо ли слизането...кошмар. Чистосърдечно ви съветвам да го премислите, или поне сложете една стълба и пробвайте, за да видите дали за вас е практично.

skk007, аз съм на тема саморазливна в момента, над подовото.

Общи условия

Активация на акаунт