Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

• 41 906
  • 923
  •   1
Отговори
# 915
Здравейте, д-р Янкова!
Дъщеря ми е на 4г и половина. До преди две седмици беше болна, изпи два антибиотика и прави инхалации с пулмикорт + още една шепа лекарства. След като спряхме лекарствата започна да киха. Това съвпадна и с времето, когато сменихме жилището. Киха основно вкъщи дори и като спи се случва да кихне. Заведох я при педиатърката, която ни изпрати на детски пулмолог. Пулмологът ни изпрати на изследвания като каза, че пуска базови излседвания и се съмнява за алергия. Изследванията днес излязоха, но докторката може да ни приеме чак след седмица. Ако е удобно може ли да кажете притеснителни ли са тези неща, които са извън норма, че като всяка майка ми е трудно да чакам, когато става въпрос за детето. Чудя се дали и тежките лекарства отпреди две седмици не са оказали влияние на изследванията или има нещо друго.

Здравейте,  кръвната картина е нормална,  а ЕСР все още не е излязло. Възможно е в новото жилище все още до има строителен прах, който трудно се изчиства. Ако сте от София,  звъннете на 0888884315, имаме програма за изследване на алергии и можем да ви изследваме безплатно.
Блгодаря за отговора, д-р Янкова! Тази сутрин излезе и резултата и на ЕСР, който е много много над нормата:

Направих грешката да проверя в интернет за какво служи този протеин и нещата бяха доста сериозни. Задължително ли значи, че има астма или нещо още по-лошо при такъв резултат? Майката на мъжа ми е с астма и до сега малката не е показвала симптоми на такава, но знам, че може да се открие и в по-голяма възраст. Общо взето въпроса ми е дали с такива лоши резултати има капка надежда, че няма сериозно заболяване?
Не се притеснявайте, този показател е свързан с предразположеност към алергии, но не че задължително ще се проявят. За астма на този етап не може да се говори. Не четете в интернет,  а се консултирайте.

# 916
Здравейте! Прекарах Ковид през октомври 2020. Малко преди мен двете ми по-големи деца бяха с хрема и болки в гърлото за 2 дни. Малката вдигна еднократна температура. Този месец решихме да им пуснем тест за антитела. Най-голямата е със стойност 149 при норма 12, а по-малката със стойност 9,5 при същата референтна норма. Смятате ли, че трябва да им направим някакви профилактични изследвания или да посетим кардиолог? Нямат оплаквания. Най-малката не сме я изследвали.

# 917
Здравейте! Прекарах Ковид през октомври 2020. Малко преди мен двете ми по-големи деца бяха с хрема и болки в гърлото за 2 дни. Малката вдигна еднократна температура. Този месец решихме да им пуснем тест за антитела. Най-голямата е със стойност 149 при норма 12, а по-малката със стойност 9,5 при същата референтна норма. Смятате ли, че трябва да им направим някакви профилактични изследвания или да посетим кардиолог? Нямат оплаквания. Най-малката не сме я изследвали.
Здравейте,  няма нужда от някакви допълнителни профилактични прегледи.  От тогава са минали 6м, ако имаше някакви проблеми до сега щяха да се проявят.

# 918
Здравейте Simple Smile
След прекаран COVID в болнично лечение пия Панцеф в дом.условия.Бебчо също го мина на 5месеца е и въпросът ми е мога ли да го кърмя?

# 919
Здравейте бебето ми е на 2месеца и половина и още кара жълтеница правиха му пълни изследвания изследваха му урината всичко му е в нормата мислите ши че има нещо тревожно или на някой бебета минава по трудно. Само да спомена че го кърмя. Благодаря хубав ден

# 920
Здравейте, дететонцето ми е на 2г.със запушен нос. От месец на сам го лекуваме със физиологичен разтвор и кависепт спрей и никакво подобрение. Сега педиатърката ми каза да мажа нослето с кремче аз слагам низита. Всичко започна с шалица, премина към хрема. Кашлицата я няма вече но нослето е запушено,диша затруднено. Няма температура, жизнен е храни се добре. Незнам какво да го правя вече. Само сутрин като се събуди му е отпушено нослето и после пак се запушва. Благодаря ви предварително!

# 921
Нама нужда от допълнителни консултации.  Минало е твърде много време,  ако имаше някакви проблеми щяха да се проявят до сега.

# 922
Здравейте, дететонцето ми е на 2г.със запушен нос. От месец на сам го лекуваме със физиологичен разтвор и кависепт спрей и никакво подобрение. Сега педиатърката ми каза да мажа нослето с кремче аз слагам низита. Всичко започна с шалица, премина към хрема. Кашлицата я няма вече но нослето е запушено,диша затруднено. Няма температура, жизнен е храни се добре. Незнам какво да го правя вече. Само сутрин като се събуди му е отпушено нослето и после пак се запушва. Благодаря ви предварително!
Здравейте,  пробвайте със Назик кидс 3х2впръскване.

# 923
Здравейте др Милена Янкова.
Аз съм майка на бебе на 5 месеца и  1 седмица . На 12 ти Март започнах захранването на бебчето със зеленчуково пюре от тиква.
До сега съм давала тиква,морков,бял морков,пащърнак,сладък картоф,
Този месец на 8 ми Април за първи път му предложих местно пюре от пуешко месо със морков и картоф.
Хапва си бебо  даже когато го храня със лъжичката сам си отваря устата.
Според вас добре ли се захранваме.
Той е роден 3290кг 62 см
Сега на 6 ти бяхме на конституция и беше 8400 кг 69 см.
Роден на 5 ти Ноември 2020.
Мога ли да му предложа след няколко дни друг вид местно пюре според вас.
И със какво да продължа да го захранвам..Лека вечер

Общи условия

Активация на акаунт