Пролетно слънчице пече, а моето ДЕКЕМВРИйче вече има сърчице ! {тема 2/2020}

  • 23 052
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 481
Задължително бих отишла веднага и лежане,ако трябва и лекарства да изпишат. Приемаш ли нещо?
Пазете се много,не вдигайте тежко,не се напъвайте,сега е най- важно .Аз гледам през повечето от времето на деня да лежа. Разхождаме се един час с кучето и това ми е.

# 31
  • Мнения: 93
Задължително бих отишла веднага и лежане,ако трябва и лекарства да изпишат. Приемаш ли нещо?
Пазете се много,не вдигайте тежко,не се напъвайте,сега е най- важно .Аз гледам през повечето от времето на деня да лежа. Разхождаме се един час с кучето и това ми е.
Още на първия предглед ми изписа Иногонолин 2 пъти х 1т.
Дуфастон 2 пъти х 1т.
Нош па 3 пъти х 1
Проблема е че лекарката при която ходя е в друг град, а при нас има няколко генеколози, които не са никак добри и им нямам доверие.

# 32
  • Мнения: 23
Задължително бих отишла веднага и лежане,ако трябва и лекарства да изпишат. Приемаш ли нещо?
Пазете се много,не вдигайте тежко,не се напъвайте,сега е най- важно .Аз гледам през повечето от времето на деня да лежа. Разхождаме се един час с кучето и това ми е.
Още на първия предглед ми изписа Иногонолин 2 пъти х 1т.
Дуфастон 2 пъти х 1т.
Нош па 3 пъти х 1
Проблема е че лекарката при която ходя е в друг град, а при нас има няколко генеколози, които не са никак добри и им нямам доверие.
Щом пиеш тези хапчета е достатъчно, легни и се успокой и като има ш връзка с лекрката веднага отиди. Имах зацапване преди две седмици, и в понеелник чух сърчицето на моето "всичко". Спокойно! :*

# 33
  • Мнения: 811
Сега сме и по- чувствителни,но ако продължава това отношение я сменяй какво,има и други. А аз изчаквам да дойде месец Май,ще ида да видим няма ли и мен да ме насметат....длъжни са да дадат направление,кога да идем в 15 седмица ли? За какво въобще е тази здравна каса ....всички прегледи досега все платени....Трябва да ги задължат да работят със здравна каса и да е покрива нещо от та Държава,нито Пренатест нито нищо....
Аз взех ежедневните лекарства и витамини,че свършиха -80лв...
Б12 някакво канадско ми дадоха за смучене - Natural faktors
Мен засега не ми се повдига,не ми нещо тежко освен това парене.Още никой не ми е взел секрет и да се лекува,само мажа тука чат чат с клотримазол и търпя.

Точно. Всеки месец плащаме пари на ЗК, а накрая не можеш да ползваш нищо от такива пишман лични лекари. Много съм й набрала и ще я сменя. Това не и за първи път. Вдеки път тя ми назначава диагнози и ме лекува за какво ли не.
Лина, аз бих се обадила на този лекар , който ти е изписал хапчетата да му обясня какво е станало. И почивка постоянно лежите, колкото и да е неприятно. Не се притеснявай. Много жени имат кървене и раждат здрави бебета. ❤❤❤

# 34
  • Мнения: 23
Прекрасна тема!!  Пожелавам на всички спокойствие до края!!
През ден може би имам леки болки, кратки и спират за няколко минутки. Някой друг? Ходих в понеделник, каза, че всичко е нормално, продължавам да си пия утрогестана.

# 35
  • Мнения: 5
Здравейте мами! Да се отчета и аз тъй като днес ходих спешно на лекар, защото гърдите спряха да ме болят и спря да ми се гади, а не можех да чакам до часа си утре. Последният ми цикъл беше на 25.02.2020, очевидно сме били с късна овулация. Бебо е 8 + 4 от днес 20.8 мм, имаме си сърдечна дейност и растеееем. По ПРМ съм 9 + 3. Утре ще ме записват за ЖК

# 36
  • Мнения: 2 481
Има някакъв такъв период от седмица, в който нямаш симптоми,и аз така ходих,точно тогава се случва сърчицето и явно спира дърпането на корема, а самия ембрион расте на органи,явно тогава нямаме симптоми. Но е за седмица. Моя корем вече е като в пети месец, незнам какво ще правя нататък хахаха. Ама още удържам на никой да не казвам,вървя с едно яке като луда в тия жеги. Ама още малко и няма да мога и като се пусна по къс ръкав ...отиде ми прикритието. То само всичко да е наред.

Лежете повече,особено ако има кървене. Аз с миналата бременност лежах девет месеца та родих на термин. Сега така ме е страх,то нищо ама страх лозе пази,седя и лежа постоянно.

# 37
  • Мнения: 19
Здравейте,
Включвам се днес изключително притеснена, защото сутринта имах няколко капки кръв на тоалетната хартия. В момента съм 7г.с.+2дни до сега не се е случвало подобно нещо. Цял ден се опитвам да се свържа с лекарката но без успех и не знам какво да правя. Други оплаквания нямам. На преглед съм чак на 07.05.
 Здравей! Аз съм бременна в 8г.с. +4дни. Снощи получих кафяво зацапване което знам че не е на хубаво и веднага потърсих лекарска помощ. Доктора ме прегледа и каза че имам отлепяне и ако искам да го задържа трябва да вляза в болница. За това те съветвам да не чакаш! Успех 🙂

# 38
  • Мнения: 93
Цитат на: Marielaa link=topic=1210115.msg40654034#msg406
[/quote
 Здравей! Аз съм бременна в 8г.с. +4дни. Снощи получих кафяво зацапване което знам че не е на хубаво и веднага потърсих лекарска помощ. Доктора ме прегледа и каза че имам отлепяне и ако искам да го задържа трябва да вляза в болница. За това те съветвам да не чакаш! Успех 🙂
Благодаря за съвети, говорих с докторката, обясних и всичко, и тя ми каза да не се притеснявам, при положение че са били само две-три капки еднократно, каза да си почивам повече и да не се натоварвам. Мисля да и се доверя, при положение че пия дуфастон, но ако се повтори със сигурност ще отида веднага на преглед.

# 39
  • Мнения: 778
Liina,  спокойно. Аз съм така също. Утрогестан през устата,  а не вагинално и дуфастон.  Утре и другиден ще имаш малко остатъчно кафеникаво при забърсване и после ще изчезне. Помисли също, дали сега не си около датата на предполагаемия цикъл.  Виж дали утре или други ден може да те погледнат на ехограф за успокоение.

# 40
  • Мнения: 93
Liina,  спокойно. Аз съм така също. Утрогестан през устата,  а не вагинално и дуфастон.  Утре и другиден ще имаш малко остатъчно кафеникаво при забърсване и после ще изчезне. Помисли също, дали сега не си около датата на предполагаемия цикъл.  Виж дали утре или други ден може да те погледнат на ехограф за успокоение.
Предполагам цикъл е рано, при мен беше еднократно сутринта при избърсване. Надявам се да не се повтори.

# 41
  • Мнения: 30
Момичета възможно ли е в 5 г.с +4 да не се вижда нищо на вагинален преглед

# 42
  • Мнения: 265
Здравейте! По календар съм в 5 г.с. ,4 дена, на лекар съм около 7 г.с., но бих искала да ви попитам дали и вие понякога имате леки болки в корема, горе, над пъпа е болката. Дали е нормално?

# 43
  • Мнения: 17
Момичета, при вас личи ли си корема вече? При мен е нещо страшно, все едно съм 5ти месец, дали е нормално. Тук дали можем да качваме снимки

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Това е хормонално подуване. В нашата седмица ембриончето е около сантиметър и половина Simple Smile иначе аз с всички бременности почти веднага съм имала затруднение с копчето на панталоните..

Общи условия

Активация на акаунт