Пролетно слънчице пече, а моето ДЕКЕМВРИйче вече има сърчице ! {тема 2/2020}

  • 23 112
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 535
Момичета,
Някоя да има проблем със ставите? От два дни коленете доста ме болят. Първоначално беше само при клякане/ставане, но сега и като си седя боли и е подуто в горната част. Явно бебето ми изсмуква всичкия калций😆😭 Конски кестен май някой беше препоръчал при такива болежки или бъркам?

# 706
  • Мнения: 408
Зависи от човека ,някои сменят само те памперси,някои не пипат...хаха
Но то не е гнусно, а е сладко,като знаеш кой го е свършил, хихи даже и дупе ще целува.
Кажете как се справяте с обезкосмяването. Аз краката си ги минавам с епилатор.Никога ама Никога не съм ходила на кола маска. Не мога да си представя ,айде за крака ръце мога,ама там долу да се разкрача- Да ме чистят,абсурд .
Винаги съм действала там с бръснача🙊🙉🙈 срам не срам. Ама сега още от сега взе да е трудно. Замислям се да се престраша на кола маска ама сега там ще боли адски много, като никога не съм ходила. А има едни мазила депилатоари,май не е полезно .....
И аз съм с бръснач там. До скоро махнах всичко, но реших да разнообразя и оставих малък триъгълник, ами изглежда доста симпатично и за мен, и за мъжа ми и се поддържа много лесно с каквото решиш(бръснач, кола).

# 707
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Изгубен, над 10 години се правят тези тестове в БГ. Това, че е била там агентката, не означава да си правиш теста. То и феталната не е по здравна каса, ама не я пропускаш, нали? Малко по-спокойно.

# 708
  • Мнения: 103
Момичета, относно проблема със запека- бих ви препоръала червено цвекло - независимо дали под формата на фреш, салата, варено и т.н.Преди време имах подобен проблем и много ми помагаше.
Искам да попитам някоя от вас има ли допълнително здравно осигуряване?

# 709
  • Мнения: 811
Да, и аз горе долу същите неща съм пробвала...
Само хапчета не съм.
Лошото е, че този запек яко предразполага към хемороиди... Confounded

А ти прогестерон приемаш ли ?
Подозирам, че част от причината при мен е това и мнооого се надявам да го спра скоро и да се подобрят нещата...

Аз пия само Огестан, селен , магнезии и но шпа , но с мъки се случват нещата. Притеснява ме да не направя някоя беля от напъването .

# 710
  • Мнения: 103
Infinity, внимавай с напъването, казвам го най-сърдечно, защото аз преди 3-4 месеца така се подредих, че... не искам да описвам каква болка изпитвах. Движи се повече, пий много вода и хапвай кисело мляко.

# 711
  • Мнения: 2 484
Изгубен, над 10 години се правят тези тестове в БГ. Това, че е била там агентката, не означава да си правиш теста. То и феталната не е по здравна каса, ама не я пропускаш, нали? Малко по-спокойно.
О разбира се , че не означава да си правя. Хората си търсят клиенти. Ако ще правя ще е от тези по 500 лв.
Спокойна съм,просто ви споделям .....

# 712
  • София
  • Мнения: 2 093
Пренатестовете не навлизат тепърва в България. Това си е сериозно изследване с над 99% точност. Това, че за нас все още е скъпо удоволствие, е друг въпрос.
То хубаво добър ехограф, добър лекар... ама все пак не е рентгеново око това.
А и от няколко места чувам вече, че специално Даун трудно се вижда на ехограф.
Пренатест са първите, които започнаха в България, те изпращат пробите в Германия...
Вече има много инфо в нета и изследването се намира и на други места, на по-достъпни цени.
Според мен всяка двойка има право да знае дали бебето й има някое от заболяванията... и да го знае отрано, за да вземе своето решение. А не да разбере при раждането /недай боже/.

Как сте със спането ?
При мен е ужас. Weary

Последна редакция: пт, 29 май 2020, 10:59 от rave

# 713
  • Мнения: 103
Последната седмица спя много неспокойно, всяка вечер ставам да пишкам поне по веднъж. Проблемът при мен е , че спя по корем- още е рано да навредя по някакъв начин на бебчо, но явно подсъзнателно това ме притеснява и се будя непрекъснато. Но пък следоняд към 4 ми се доспива и направо лягам и за секунди съм заспала.
А с качването на килограми как сте? Аз забременях почти 50, сега съм 51.50. Но винаги съм спортувала по 5 пъти в седмицата и коремът ми е бил плосък като дъска и сега имам чувството,че съм като балон 😁😂

# 714
  • Мнения: 21
Аз със спането съм супер спинкам си по 8 часа, даже понякога и следобяд си поспивам😄 още си ме държи умората и чувството за изтощеност все едно цял ден съм била да работа... А доколкото за килограмите съм свалила 1,5, а иначе коремче вече имам и не знам дали това е нормално...

# 715
  • Мнения: 328
Аз имам, Криста, към Булстрад. Покрива само прегледи (300 лв.) и раждане (900 лв.) без никакви изследвания, дори обичайните кръв и урина. Сега прегледах общите условия и всъщност застраховката представлява надграждане на програмата Майчино здравеопазване на НЗОК.

Проблем със съня нямам, по-скоро е обратният, защото толкова много ми се спи, че едвам ставам сутрин, а дори си лягам страшно рано, т.е. може да спя и 10 часа и пак ми се спи. 😩😩

Килограмите са ми -1 от началото на бременността, като бяга - 2,5 кг, но наваксах в последните 10тина дни.


Момичета, относно проблема със запека- бих ви препоръала червено цвекло - независимо дали под формата на фреш, салата, варено и т.н.Преди време имах подобен проблем и много ми помагаше.
Искам да попитам някоя от вас има ли допълнително здравно осигуряване?

Последна редакция: пт, 29 май 2020, 14:00 от SilviaP

# 716
  • Мнения: 301
И аз имам допълнително здравно - към Уника. Покрива ми и Пренатеста, в момента чакам резултати.

Иначе съня се промени доста. Преди хор да пее до мен, нямаше да го чуя, а сега се будя от най-малкия шум. Теорията на ММ е, че едно време когато хората са живеели по пещерите,  трябвало да защитават потомството и за това съня става толкова лек Laughing

# 717
  • Мнения: 104
И аз имам допълнително здравно осигуряване към Евроинс. Покритието ми е 500 лв. за прегледи, изследвания и т.н. по време на бременността и 1000 лв. за раждане.

# 718
  • Sofia
  • Мнения: 112
И аз имам допълнително здравно към ДЗИ. Покриват до 600 лева за проследяване на бременност може и пакети. За сега ми покриха първите прегледи във Вита. Ще видим дали ще покрият БХС. А от тук нататък мисля да съм си по ЗК

# 719
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз имам допълнително към Булстрад и покрива всички морфологии, раждане до 2000 лв. Мисля, че зависи от конкретния договор.

Общи условия

Активация на акаунт