Сок от лук за косата

  • 2 945
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Четох на различни места, че сок от лук върши чудеса за косата.

Вие пробвали ли сте и с какъв ефект?

Четох във форума, че намазването с чесън също върши чудеса, но после като се намокри косата или се изпоти човек, започва да мирише и този ефект остава за половин година. Има ли такъв ефект и с намазване с лук?

Мисля си, дори и половин година да мирише, ако карантината се задържи, няма да е проблем. Simple Smile

Последна редакция: вт, 28 апр 2020, 16:14 от forumkaye

# 1
  • Мнения: 10 993
моята коса е рядка и мазна, пробвала съм всичко -с чесън съм си мазала корените на косата, правила съм и тинктура с чесън в спирт, ефект не съм видяла, освен гадната и неприятна миризма. Правила съм маска с настърган лук, жълтък и ракия, ефект пак не съм видяла. Всякакви ампули и лосиони съм пробвала -ефекта пак клони към нула. Сега ми казаха за някакъв конски шампоан, довечера ще ходя да го търся по ветеринарните аптеки, да пробвам.b]

# 2
  • Мнения: 230
Правила съм маска с настърган лук, жълтък и ракия, ефект пак не съм видяла.

След това косата ти миришеше ли на лук при намокряне? Миришеше ли половин година след това?

# 3
  • Мнения: 10 993
Не когато има спирт не мирише толкова много. Но и ефект не съм видяла.

# 4
  • Мнения: 230
Не когато има спирт не мирише толкова много. Но и ефект не съм видяла.

Редовно ли се маза с този сок от лук или само 2-3 пъти?

# 5
  • Мнения: 10 993
Само един, два пъти, не видях ефект и го зарязах.

# 6
  • Мнения: 646
Сокът от лук мирише само докато си с него на главата, като се измие и изсуши не мирише. Ако я намокриш повторно пак не мирише, мирише само чесъна. Това което на мен ми спря косопада е подобно, настърган лук се залива с ракия в бурканче и седи така 14 дена, после заливаш косата и стоиш под шапка колкото можеш. След това правиш същото нов лук, ракия, бурканче. След втория път косата ще спре да пада. Но нали знаеш, че косата няма как да спре да капе на 100%, просто ще пада това което е нормално да пада!

# 7
  • Мнения: 230
Сокът от лук мирише само докато си с него на главата, като се измие и изсуши не мирише. Ако я намокриш повторно пак не мирише, мирише само чесъна. Това което на мен ми спря косопада е подобно, настърган лук се залива с ракия в бурканче и седи така 14 дена, после заливаш косата и стоиш под шапка колкото можеш. След това правиш същото нов лук, ракия, бурканче. След втория път косата ще спре да пада. Но нали знаеш, че косата няма как да спре да капе на 100%, просто ще пада това което е нормално да пада!

Добре, щом лукът не мирише, а само чесъна, това е обнадеждаващо.

Някои слагат директно сок от лук на главата, без да го смесват с нищо.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 379
Не си мажете главите с лук, чесън, ракия, всякакъв вид алкохол, конски шампоани.... Годината е 2020!

# 9
  • Мнения: 10 993
Не си мажете главите с лук, чесън, ракия, всякакъв вид алкохол, конски шампоани.... Годината е 2020!

2020 или 2040 все едно. Всички искаме да сме красиви и да ни забелязват. Купих го конския шампоан, ами шампоан, като шампоан. Пак съм си същата. Ама ще си го ползвам де, че дадох 30 лв. а в тая криза не са малко пари.
май от всичко което съм ползвала най съм доволна от лосион Алпецин, шампоана не съм го ползвала.

# 10
  • Мнения: 5 674
Маската с чесън спира косопада, но мирише при намокряне, ноооооооо спира косопада и започва растеж на нова коса, така че изборът е ясен.

# 11
  • Мнения: 1
моята коса е рядка и мазна, пробвала съм всичко -с чесън съм си мазала корените на косата, правила съм и тинктура с чесън в спирт, ефект не съм видяла, освен гадната и неприятна миризма. Правила съм маска с настърган лук, жълтък и ракия, ефект пак не съм видяла. Всякакви ампули и лосиони съм пробвала -ефекта пак клони към нула. Сега ми казаха за някакъв конски шампоан, довечера ще ходя да го търся по ветеринарните аптеки, да пробвам.b]



Ами с лука трябва да се маже редовно, поне 2,3 пъти (И няколко часа трябва  да стоиш с сокът от лук )в седмицата и то доста време , стига да имаш търпение! Мисля че средно до 8 седмици ще има ефект. Малко труд и много търпение ще ви помогнат🙂. Всъщност забелязах че всеки ден започнах да оплешивявам все повече и повече... Днес обаче мисля да си помогна с този вариант, а именно сокът от лук. Незнам дали ще помогне*дано има ефект*.

Общи условия

Активация на акаунт