За тези, които четат любовни романи № 36

  • 59 300
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 5 532
Чела съм част от романите на Mary Balogh. Основно исторически за английски аристократи. Има две нейни книги в читанка, останалите съм ги чела на руски. На мен ми харесаха.

# 706
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 835
Преди малко Егмонт публикуваха на фейсбук страницата си:

 
Цитат
🆕 Огнен коктейл от митология и хайлайф, секси герои и горещи сцени, семейни уравнения и неравенства, дами, представяме ви новия ни роман с логото #Уо - КРЪВТА НА ЗЕВС от дуото Мередит Уайлд и Ейнджъл Пейн. 🌋

„Кръвта на Зевс“ официално излезе вчера ⚡️ в англоезичните страни и е съвсем ново заглавие за почитателите на любовни романи и еротична литература, написан обаче по всички правила на жанра - с особено сладък привкус на богове и демони 😈 🖤 Романът събира страхотни отзиви в Goodreads и е старт на едноименна трилогия, чието продължение ще излезе у нас до края на годината (отново около датите на световната премиера).

🔖 – Скъпо мое момче, боя се, че си прекарал нощта в едно легло с демон. – Взорът му се задържа върху мен. – В интерес на истината, самият аз никога не съм имал това удоволствие.

„Кръвта на Зевс“ вече ще откриете тук 👉 https://---shoretner923-3jkOMmD 💋



Единственото нещо по-лошо от това да си демон е да си Валари. Като студентка в университета „Аламеда“ в Лос Анджелис, Кара Валари понякога забравя, че е и двете. Вглъбена в страниците на класическите произведения, младата жена има още само година, в която е свободна да прави това, което истински обича. След това ще трябва да изпълни тъмната си съдба.

Прокълнат с нечовешка сила и божествен лик, професорът по класическа литература Максимус Кейн знае достатъчно за тъмната съдба. Принуден е ежедневно да вижда последиците, които любимите му хора понасят, от една-единствена грешка, допусната в детството му. За да се покае, Максимус прекарва нощите си сам, а дните си – отдаден на тихия академичен живот. Самоконтролът е всичко за него и той наистина е добър в това… до деня, в който Кара Валари влиза в класната му стая.

Кара е всичко, което желае, но не би трябвало. Тя е принцеса от висшето общество и негова студентка. Само едно нейно докосване събужда у него сила, която не може да потуши. Тя е забраненият плод, но и отговорът на всички въпроси.

# 707
  • Мнения: 704
Тъкмо вчера си я свалих на английски, но сега смятам да почакам и да я прочета на български. Звучи доста интересна, само се надявам Егмонт да си довършат докрай поредицата, че имам лош опит с тях.

# 708
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Преди малко Егмонт публикуваха на фейсбук страницата си:

 
Цитат
🆕 Огнен коктейл от митология и хайлайф, секси герои и горещи сцени, семейни уравнения и неравенства, дами, представяме ви новия ни роман с логото #Уо - КРЪВТА НА ЗЕВС от дуото Мередит Уайлд и Ейнджъл Пейн. 🌋

„Кръвта на Зевс“ официално излезе вчера ⚡️ в англоезичните страни и е съвсем ново заглавие за почитателите на любовни романи и еротична литература, написан обаче по всички правила на жанра - с особено сладък привкус на богове и демони 😈 🖤 Романът събира страхотни отзиви в Goodreads и е старт на едноименна трилогия, чието продължение ще излезе у нас до края на годината (отново около датите на световната премиера).

🔖 – Скъпо мое момче, боя се, че си прекарал нощта в едно легло с демон. – Взорът му се задържа върху мен. – В интерес на истината, самият аз никога не съм имал това удоволствие.

„Кръвта на Зевс“ вече ще откриете тук 👉 https://---shoretner923-3jkOMmD 💋



Единственото нещо по-лошо от това да си демон е да си Валари. Като студентка в университета „Аламеда“ в Лос Анджелис, Кара Валари понякога забравя, че е и двете. Вглъбена в страниците на класическите произведения, младата жена има още само година, в която е свободна да прави това, което истински обича. След това ще трябва да изпълни тъмната си съдба.

Прокълнат с нечовешка сила и божествен лик, професорът по класическа литература Максимус Кейн знае достатъчно за тъмната съдба. Принуден е ежедневно да вижда последиците, които любимите му хора понасят, от една-единствена грешка, допусната в детството му. За да се покае, Максимус прекарва нощите си сам, а дните си – отдаден на тихия академичен живот. Самоконтролът е всичко за него и той наистина е добър в това… до деня, в който Кара Валари влиза в класната му стая.

Кара е всичко, което желае, но не би трябвало. Тя е принцеса от висшето общество и негова студентка. Само едно нейно докосване събужда у него сила, която не може да потуши. Тя е забраненият плод, но и отговорът на всички въпроси.

дали я има някъде в електронен вариант?! Grinning шегувам се .. ще фалирам Sad

# 709
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 835
Дааа, веднага ти я пращам Stuck Out Tongue Winking Eye.
Снощи в една от фейсгрупите за книги попаднах на пост за фен превод на Мегън Марч. Отворих го, досега трилогията не е издавана на български. Обаче ми направи впечатление, че има фен преводи на книги, които са издадени на български, има ги свободно в нета. И се зачудих какви са мотивите да се прави любителски превод на нещо, което вече го има? А за корица на този фен превод е ползвана тази на официалното издание на нашия пазар.

# 710
  • София
  • Мнения: 9 294
Тази седмица свърших с - https://www.goodreads.com/book/show/51028863-the-truest-thing, надявам се да не е последната книга от поредицата, влюбена съм в героите, както и в самия Хартуел. Хайде дано да видим и книга 5 Simple Smile

Сега преминах към Бий се или Бягай, на същата авторка, надявам се да ми хареса.

Препоръчайте ми нещо подобно до тази поредица - интриги, приятелство, любов, малко идилично градче, герои с тежко минало и т.н Simple Smile

# 711
  • Мнения: 737
Г-ца Бързо се уча,
Препоръчвам Девни Пери, Пенелъпи Уорд, Ви Кийланд, подобни са на Саманта Йънг.


𝒀𝒂𝒏𝒂𝑫𝑮,
аз четох серията Под и сега Дивакът(както е преведена) от wattpad. Видях, че други потребители са сложили серии като Безмилостен крал(която официално е издадена на бг) , но по-скоро мисля, че са сложени в сайта, а не преводи. Както написа кой ще превежда нещо, което вече е преведено

# 712
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 835
Точно за нея гледах. Излезе ми като предложение във фен преводи. И е посочено като "История от..." (името на потребителката). Затова се чудех. На други съм виждала бележки: "Преводът не е мой, а на...".  А тук никъде не видях нещо такова, дори и в коментарите.
Скрит текст:
Да не говорим, че ако от издателството решат, могат много бързо да изискат свалянето.

# 713
  • Мнения: 737
Аз искам да ви препоръчам и похваля  една книга от български автор- "The shadows- Black" от Sun P. G.
https://www.rulit.me/tag/romance/the-shadows-black-download-free-609072.html

Случайно попаднах на нея, докато търсех в рулит нещо за четене в последно качените книги. И въобще не подозирах,че е на български автор, докато не потърсих втората.  Много ми хареса самата история, така ми се иска някое издателство да я издаде. Нуждае се от леки корекции, но е по-добра от толкова други в този жанр. И другото, което ми хареса е, че историята, стила на писане и сексуалните сцени не ми напомнят за друга книга. Ако някой друг я прочете, да сподели мнение.
Аз съм почти към края на първата книга и съм съгласна. Историята е интересна, различна, има нужда от редакция, но като цяло ми хареса. Ще прочета и останалите, пък да видим Simple Smile

# 714
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 835
Цитат
📣 Очаквайте на 08.09.2020 - "Танцувай с мен" от Сюзън Елизабет Филипс, единствената четирикратна носителка на отличието ЛЮБИМА КНИГА НА ГОДИНАТА, присъждано от Romance Writers of America.

Да избягаш би могло да е начин да откриеш пътя към себе си и любовта…

След всички изпитания, на които я е подложил животът, младата вдовица и акушерка Тес Хартсонг намира убежище в малко градче в планините на Тенеси. Тук, заобиколена от природата, тя се надява да излекува разбитото си сърце и да намери утехата, за която копнее. Но вместо с тишина и спокойствие Тес се сблъсква с подозрителните към всеки новодошъл жители на града, с група любопитни тийнейджъри и… с Иън Норт.

Иън е талантлив художник, дошъл в провинциалното градче с надеждата да възроди искрата на своето вдъхновение. Но вместо това се оказва забъркан в заплетена ситуация с едно малко бебе и запленяваща жена, каквато никога досега не е срещал…

# 715
  • Мнения: 6 150
Не е лоша корицата, но оригиналната повече ми харесва и не мога да разбера защо не се ползва. А колкото до книгата, отзивите никак не са добри. Последните на СЕФ все ми бяха разочарования, така че я пропускам.

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
Не е лоша корицата, но оригиналната повече ми харесва и не мога да разбера защо не се ползва.
Понякога е по-скъпо да платят оригиналната корица пред това да платят на някой да направи нова.

Момичета, най-накрая завърших Nightfall by Penelope Douglas, хареса ми и не зная защо толкова дъъъъълго и протяжно я четох. Успоредно с нея прочетох много книги. Последните Опасна с диаманти /не ми хареса чак толкова, колкото очаквах/ и Нещата, които не казахме /хареса ми, но това успоредно да се развива действието преди-сега просто ме кара да вия, страшно омразно ми стана/.
Продължавам с Роял елитс на  Рина Кент. Вчера довърших Twisted Kingdom /3-тата от историята на Елза и Ейдън/. Много ми хареса, много. Харесвам като цяло стила на авторката. Леко се чете, има забавни диалози. В книга 3 секса е значително по-малко от кн.2 /там ми дойде в повече/. Малко мръсната уста на Ейдън ми подразни ушите, но .... какво да го правиш, характер. Започнах Кимбърли и Ксандър. Да го видим този защо така се тръшка и сърди. Нямам търпение за Рон и Тил, както и за Кол и Силвър.

Една питанка за  Nightfall - ще има ли книга за Атос /дъщерята на Рика и Майкъл/? Нещо книгата завърши с интрига и нямам търпение дамите, които следват Пенелъпи Д в инста и ФБ да споделят какви са и плановете относно това момиче.

# 717
  • Мнения: 377
Не е лоша корицата, но оригиналната повече ми харесва и не мога да разбера защо не се ползва. А колкото до книгата, отзивите никак не са добри. Последните на СЕФ все ми бяха разочарования, така че я пропускам.

За любовни романи (романтични, дамски и т.н.) почти никога не се ползва оригинална корица, не само в България. Често кориците са от имидж банки и няма никакъв смисъл да се взема оригиналната. Затова и като се влезе в Goodreads при различните издания на една книга, се вижда, че всяка държава, където я има издадена си е сложила някаква своя версия Simple Smile.

Най- изпипани и красиви са кориците на детски и тийн книги, особено фентъзи. Там вече ако е популярна книгата си се издава с оригиналната. Но тези корици се рисуват, правят се фотосесии, изобщо много се инвестира в тях.

# 718
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 835
От Ибис:
Цитат
🙂 Показваме ви по-голямата част от предстоящите издания до края на 2020 година. За някои от тях са готови кориците, за други ще използваме оригиналните.
➡️ Можете да ги разгледате и тук: https://---shoretner923-2QyNmIV

# 719
  • Мнения: 704
Много съм щастлива с това, че ще издават Джули Гарууд. Много хубави книги като цяло са подготвили. Нямам търпение за Касандра Клеър. Липсват ми обаче Братството на Уорд, много се надявах "Крадецът" да бъде издадена тази година. Също така ми липсват книги на Мия Шеридън и Мариана Запата, преди няколко месеца бяха отговорили в коментар, че ще издават авторките, но обмисляли с кои книги да продължат. Та явно още обмислят.

Общи условия

Активация на акаунт