НОЕМВРИйчета 2❤️2❤️ - Тема 2

  • 31 811
  • 727
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 2 508
Момичета, аз с първата ми бременност почти само на дюнери изкарах Simple Smile

Сега си викам ето, не ми се яде месо. Ще ям свръх здравословно..... Къде ти. Снощи си сварих полуготови тортелини о Лидл с малиджано и пармезан.... направо нямам думи.

Аз днес си взех болничен, че мн ми се насъбра напоследък и почти всеки ден ме боли глава от мисли и напрежение. Ще използвам това, че малката се връща в градината, да си свърша нещо. Има и покрай погребението на мама неща да, се вършат, та....
Днес поне се поглезих, ходих на фризьор и маникюр за пръв път от 3-4 месеца. Не си бях виждала косата с нормален цвят отдавна Simple Smile

Някой от вас има ли инфо как стои въпросът с болничните, ако изляза примерно в 5месец още? Или 6? Много ли ще се отрази това на дохода? Например болничния за август въз основа на сумата от юли ли се взима, или се смятапритесних 80% на база средното за последните 24м? Опитвам се да разбера ако изляза по-рано дали няма много да ми падне дохода.

# 646
  • Мнения: 1 147
Рози, ако имаш ПИК от НОИ може да пресметнеш разликата в сайта. Има калкулатор и с предишните ти доходи. Мисля, че ако болничния е непрекъснат не се отразява, но не искам да те подведа. Аз съм в болничен от третия месец, но мен не осигуряват на МРЗ и няма никакво значение.

# 647
  • Мнения: 2 516
Мина ми прегледът. Имам подобрение в маточните артерии (ще чакам мнението и на следящата), явно наистина се повлиява от храненето и засега няма да вдигам дозата Фракси.
Малката е  166 гр. и всичко изглежда наред.

Аз вчера също бях на фризьор, имах нужда. Скъсих косата наполовина и се чувствам страхотно. Скоро мисля и да я боядисам. Абе, друго си е да те „пипнат”. Simple Smile

# 648
  • София
  • Мнения: 7 525
Рози, тук също можеш да си сметнеш
https://kik-info.com/trz/maichinstvo.php

При мен няма разлика между НОИ и този калкулатор, също е едно и също със/без болнични. Аз се осигурявам на 1000лв.
Аз съм в болничен вече месец и половина, само дето от НОИ все още нищо не са ми превели, болничните стоят със статус "обработва се" и това е. И счети им е звъняла онзи ден, и нищо, "обработва се", и да чакаме.

# 649
  • Мнения: 202
Здравейте, момичета. И аз не съм се включвала отдавна, но си имах проблеми.
Ние ще си имаме девойка Simple Smile върви си добре и все още не мога да кажа дали я усещам с този бурен корем. Със задна висока плацента съм - 16+4г.с.  При едно непредвидено ходене до спешния кабинет в Шейново ми казаха пола. Аз от 2 седмици имам проблем с коремът. Ходя по 4 пъти по голяма нужда и не се знае от какво е. Пробиотик не помага. Док ми беше изписал директно антибиотик, но той можел да доведе до проблеми със слуха на бебчо. Изпих 1 и реших да си пусна изследване на фекалии, уроплазма, микоплазма, листериоза. Резултатите все още не са излезли. Та сега храната ми е ограничена. Ту се пооправям, ту пак съм на смяна в тоалетната. Отделно от вагиналния секрет излезе кандида и сега си поставям капсули. Общо взето няма спокойствие, но и това ще мине Simple Smile Също в работа проблеми. Поради кризата е възможно фирмата да спре дейността си и не знам тогава. Ще го мислим, ако стане.

# 650
  • Мнения: 299
Здравейте, сладурки💖 Отдавна не съм писала, но често ви чета. Просто време не  остава. 🤔 Вече съм 15г.с. и 6 дни. Не съм така като парцал, но има какво да се желае. Апетитът ми е под всякаква критика- карам го основно на таратор. Ако ям друго после ми става тежко и се чувствам зле. Иначе съм качила около кило- предполагам от матка, плацента, бебе и... Основно цици- грамадни са, мога да убия човек само с едната, болят ме, страшно чувствителни са-кошмар някакъв. Ходих на преглед миналата седмица-всичко е точно, човечето си расте и се развива съвсем нормално, но пол така и не видяхме. Вече обмислям да не питам повече, а да е изненада. Ама пусто разбирам от ехографии и няма да се сдържа на феталната в 19г.с....Имам контракции-от вчера съм на диаспорал. Толкоз от мен. Радвам се, че при вас всичко се развива нормално! Кураж, скоро преполовяваме 😍😊😜

# 651
  • София
  • Мнения: 1 791
Док ми беше изписал директно антибиотик, но той можел да доведе до проблеми със слуха на бебчо. Изпих 1 и реших да си пусна изследване на фекалии, уроплазма, микоплазма, листериоза. Резултатите все още не са излезли.

Nonny, Кой е антибиотикът? Успех с изследванията, дано всичко е отрицателно. Аз пуснах същите (без акото) и ми излезе уреаплазма парвум, останалото негатив. Предписаха ми антибиотик с азитромицин (не мога да разчета марката, започва със Су..), но още не съм го почнала.

Gerta, от кога имаш контракции и по колко на ден. Аз имам от 2м. по една на вечер, но последните два дни зачестиха и дори имах контракция вчера на ЖК. Док не беше доволна от това. Предписа ми диаспорал 400 (по 2 на ден) и но-шпа 3 пъти по 2.

# 652
  • Мнения: X
Момичета, имам един въпрос - вие правите ли гимнастика за бременни? Чувам, че било едва ли не задължително, но не знам дали да започна, тъй като физически съм супер активна, вървя буквално по 7-8 часа дневно и се притеснявам да не стане прекалено. Сега съм 16+3, но следващия ми преглед е чак на 23.06, не знам да чакам ли до тогава, за да питам док.

# 653
  • Мнения: 22
Здравейте мами,
Някоя от вас има ли проблем с ходенето до тоалетна? Аз имам, имах го и преди бременността, но сега ме притеснява повече. Приемах Дуфалак първите 4 месеца и скоро прочетох в листовката, че не трябва да се приема повече от две седмици. Спрях го и сега се чудя какво да правя, дори и той не ми помагаше накрая та сега не знам.
Ще звъня в понеделник на GP-то да питам какво да правя, дали няма свещички, които да могат да се ползват от бременни? На вас какво ви помага?

# 654
  • Мнения: X
Лъки, аз имах същия проблем първите два месеца. Опитах с тукашно разхлабително, но дори то не ми помогна. Преди закусвах основно плодове и кисело мляко, което би трябвало да е супер, но реших да сменя с корнфлейкс със сушени плодове и прясно мляко. Е от тогава - като по часовник. Взимам си корнфлейск богат на фибри, без шоколад и т.н, само със сушени плодове и нискомаслено прясно мляко.

# 655
  • Мнения: 78
Здравей,
На мен доктора ми изписа сироп. Лактулоза Мип, определено ми помага.

# 656
  • Мнения: 579
Здравейте мами,
Някоя от вас има ли проблем с ходенето до тоалетна? Аз имам, имах го и преди бременността, но сега ме притеснява повече. Приемах Дуфалак първите 4 месеца и скоро прочетох в листовката, че не трябва да се приема повече от две седмици. Спрях го и сега се чудя какво да правя, дори и той не ми помагаше накрая та сега не знам.
Ще звъня в понеделник на GP-то да питам какво да правя, дали няма свещички, които да могат да се ползват от бременни? На вас какво ви помага?

Можеш спокойно да си слагаш свещички Ева Кю

# 657
  • Мнения: 266
И аз цял живот съм спестовна касичка, но откакто забременях като LiFi и аз съм на тези пълнозърнестите закуски (тип Fitness) с прясно мляко иии съм доста по-редовна ✌🏻

# 658
  • Мнения: 24
Здравейте, момичета! И аз отдавна не съм писала и причината беше, че бях леко притеснена. Както казвах, че няма да правя бхс, защото съм на 40 и знам какво ще покаже, така на ранния скрининг докторът някак ме нави, че няма страшно. Е естествено излезе комбиниран риск 1:190 за Даун (другите са е 1:100000) и генетичката искаше да правя амниоцентеза. Аз обаче не се метнах директно, защото си ме е шубе (не толкова от процедурата, а да не стане нещо) и направих неинвазивен пренатест. Слава Богу всичко е наред. Голям страх му брах. С предишната бременност директно пуснах пренатест и въобще не съм го мислила, да ме питаш що си го причиних. Ама който каквото сам си направи никой не може да му го направи. И така...Вече съм в 14 + 4 и на 05.06 съм на преглед. Нямам търпение да видя бебочката, че от ранния скрининг не съм я виждала. Бъдете здрави, щастливи и усмихнати 😘

# 659
  • Мнения: 2 516
Този скрининг само може да те стресира, нищо повече.
Никога повече не бих си го причинила. Аз, както съм си на 29 години, ми излезе 1:251. Ама и на 40 да бях, тази цифра пак щеше да ме уплаши.
Амниоцентезата си крие своите рискове и бих я направила само, ако и пренатален тест покаже аномалия.

Общи условия

Активация на акаунт