НОЕМВРИйчета 2❤️2❤️ - Тема 2

  • 31 481
  • 727
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 24
На същото мнение съм.

Този скрининг само може да те стресира, нищо повече.
Никога повече не бих си го причинила. Аз, както съм си на 29 години, ми излезе 1:251. Ама и на 40 да бях, тази цифра пак щеше да ме уплаши.
Амниоцентезата си крие своите рискове и бих я направила само, ако и пренатален тест покаже аномалия.

# 661
  • Мнения: 124
Момичета, имам един въпрос - вие правите ли гимнастика за бременни? Чувам, че било едва ли не задължително, но не знам дали да започна, тъй като физически съм супер активна, вървя буквално по 7-8 часа дневно и се притеснявам да не стане прекалено. Сега съм 16+3, но следващия ми преглед е чак на 23.06, не знам да чакам ли до тогава, за да питам док.

Аз съм в 17 г.с. и  от миналата седмица правя упражнения, но аз съм болничен още от началото на бременността и нямам почти никакво движение, като изключим домашните задължения, за разлика от преди това, когато се движех доволно. От няколко седмици вече не съм толкова отпаднала, чувствам се по-пълна с енергия, а от това застояване не се чувствам добре и реших, че е време да пробвам с
 упражнения. И аз не съм се допитвала до лекарката и малко ме е страх, да не направя някоя беля, но ги правя през ден, два и  предвид застоялия ми начин на живот в момента, се надявам да няма проблем. А на теб това 7-8 часа ходене мисля, че ти е достатъчно. Поне аз след такова движение не знам дали бих имала сили и за упражнения 😀

# 662
  • Мнения: 266
Swing и Re-Born ...както може да те стресира, така може и обратното - да ти покаже че всичко е наред, но всъщност да не е! 🤦🏼♀🔫🔫🔫

# 663
  • Мнения: 2 516
...както може да те стресира, така може и обратното - да ти покаже че всичко е наред, но всъщност да не е!
Именно! Това пък е още по-лошо.

За упражненията и активния начин на живот - който преди това си е спортувал и няма забрана от лекар, най-добре е да си продължава. Спортът е здраве. Аз не съм от тези, но пък след като ми мина гаденето и парцаливият период ( в който качих 5 кг. 😂), съм много активна. Следобяд се прибирам изтощена, но пък спя добре нощем. За такива като мен разходките са ни достатъчни.

# 664
  • Мнения: 25
Здравейте мами,
Някоя от вас има ли проблем с ходенето до тоалетна? Аз имам, имах го и преди бременността, но сега ме притеснява повече. Приемах Дуфалак първите 4 месеца и скоро прочетох в листовката, че не трябва да се приема повече от две седмици. Спрях го и сега се чудя какво да правя, дори и той не ми помагаше накрая та сега не знам.
Ще звъня в понеделник на GP-то да питам какво да правя, дали няма свещички, които да могат да се ползват от бременни? На вас какво ви помага?
И аз съм със същия проблем от преди. На мен АГто ми изписа свещички Ева Кю,но така и не съм ги ползвала. От няколко дни ям по 4-5 сушени фурми и ми помагат,също и сушени сини сливи може. Знам за киви и круша че помагат. Все пак все организъм е различен.

# 665
  • София
  • Мнения: 2 499
Момичета, имам един въпрос - вие правите ли гимнастика за бременни? Чувам, че било едва ли не задължително, но не знам дали да започна, тъй като физически съм супер активна, вървя буквално по 7-8 часа дневно и се притеснявам да не стане прекалено. Сега съм 16+3, но следващия ми преглед е чак на 23.06, не знам да чакам ли до тогава, за да питам док.

При една нормално протичаща бременност без проблеми е хубаво да се спази активността, която е била преди това. Но не и тепърва да ставаме активни.
На мен мн зле ми се отрази карантината, отпуснах се. Правя всяка сутрин йога (вече йога за бременни), съчетана с дишане и по някое време през деня, ама не всеки ден, започнах и упражнения с гирички и ластици.
За съжаление не ходя много вече, с малкото пак не ми се събира толкова, колкото ми се иска. И съм напред-назад с колата. Следващите две седмици съм болничен и смятам да походя повечко. Мисля и в програмата Не на диастазата да се запиша този път.


Иначе лекарката ме увещава да си продължа болничния и направо да си го слея с. Майчинството. Не ги разбирам нещата и мислех да си работя до последно заради парите, но доколкото разбрах няма да ми се отрази особено пагубно на доходите и може би ще се върна на работа за един месец, да си доошлайфам заместника и после от юли си бия камшика.

# 666
  • Sofia
  • Мнения: 234
Рози, не се връщай на работа, ако имаш възможност. Тъй като после отново като излезеш сумата, която ще получаваш като излезеш отново в болнични ще е доста по-ниска от първите болнични. Аз също мислех да се връщам за 1месец, Еми после не си заслужава, защото болничния включва и предходните ти болнични. Моята свекърва е счетоводител и каза, че изобщо не е рентабилно .

# 667
  • Мнения: X
Аз бях спряла да спортувам, заради болките, но сега след като спря да ме боли продължавам да си ходя на спининг, а от понеделник и силовите в домашни условия.

# 668
  • София
  • Мнения: 1 791
Цитат
Мерси Dagny. А на теб защо ти назначиха изследванията?
Предписа ми гентамицин инжекционен разтвор, но каза да го пия през устата, че така не преминавал през лигавицата и кръвотока. Консултирах се на няколко места относно антибиотика след като го бях пила веднъж и ми казаха, че за да го приемам трябва да има установена бактериална инфекция, а не да се предписва без допълнителни изследвания понеже си има своите рискове. А и бил един от най старите антибиотици, имало къде къде по пречистени.
Аз сама си ги назначих и май по-добре, че го направих, защото уреаплазмата може да бъде кофти. Много жени раждат здрави бебета без идея, че я имат ама пък понякога може да стане и беля.
Днес си почнах антибиотика - Сумамед 500 (акт. съставка - азитромицин) по една таблетка на ден за 7 дни. Хич не ми е сгода, че трябва да пия антибиотик ама май няма как.
Гентамицинът наистина е малко агресивен. Не разбрах защо са ти го предписали точно. Но добре са ти казали да го пиеш през устата.

# 669
  • Мнения: 14
Бременна съм в 14г.с. с термин 25 ноември.Това ми е първа бременност. На 21 години съм от Ловеч.

# 670
  • Мнения: 606
Аз да попитам за болничните, мен също ме осигуряват на МРЗ, до колкото знам минималното майчинство си е най-малко размера на МРЗ. Ако изляза болничен последните месеци (6-9м) пак ли ще си вземам същото обезщетение? Някой знае ли размера на болничните на МРЗ (никога не съм вземала до сега)?

# 671
  • Мнения: 1 019
Здравейте, тези от вас, които са правили изследване за листвриоза -  какво представлява то - кръвна проба или нещо друго? За колко време става резултата? И аз получих някакви стомашни проблеми наскоро,  отделно от това малко са ми завишени левкоцитите, та се чудех дали да не се тествам превантивно.

# 672
  • Мнения: 33
И на мен не са ми превели още болничния за месец април.
b][/b]
Рози, тук също можеш да си сметнеш
https://kik-info.com/trz/maichinstvo.php

При мен няма разлика между НОИ и този калкулатор, също е едно и също със/без болнични. Аз се осигурявам на 1000лв.
Аз съм в болничен вече месец и половина, само дето от НОИ все още нищо не са ми превели, болничните стоят със статус "обработва се" и това е. И счети им е звъняла онзи ден, и нищо, "обработва се", и да чакаме.

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 08:50 от monika wasilewa

# 673
  • Мнения: 1 921
Много зависи кога е подаден болничния.
Аз имах два дена за април, които са ми изплатени преди 10 дена.
С ПИК си проверявам в НОИ и гледам, че в момента се обработва и болничния за май. Очаквам, че до десети и той ще бъде изплатен.

# 674
  • София
  • Мнения: 7 513
Моите болнични счети ги подава веднага щом ги взема. И аз имам ПИК за НОИ, вижда се датата на подаване. Висят ми вече месец и половина неплатени - 18 дни за април и 27 за май. В минали години са ги плащали до 5 число след изтичане на болничния, сега се мотаят.

Общи условия

Активация на акаунт