НОЕМВРИйчета 2❤️2❤️ - Тема 2

  • 29 370
  • 727
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 193
Моите болнични счети ги подава веднага щом ги взема. И аз имам ПИК за НОИ, вижда се датата на подаване. Висят ми вече месец и половина неплатени - 18 дни за април и 27 за май. В минали години са ги плащали до 5 число след изтичане на болничния, сега се мотаят.


Според мен звъннете в НОИ и питайте - имахме подобен проблем с болничен на мъжа ми, който много се забави.
Аз си мислех, че проблема е в работодателя, но след като се обадихме в НОИ ни казаха, че личния лекар не е подал болничния към тях.

# 676
  • Мнения: 202
На мен са ми превели няколко суми, но не мога да разбера на кой болничен съответстват. Доста по-малко като стойност. Тези дни ще ходя до НОИ да се разправям. А и последния ми е отказан, че счетоводителката объркала данните. Дано след корекция да го изплатят.
И аз съм на мнение да попитате, понеже при мен поне изплащат нещо макар и некоректно.
Тези от Вас които ползват болнични още от началото ще ви стигнат ли като бройка или ще ходите на ТЕЛК?

# 677
  • София
  • Мнения: 1 791
vessy.k ,пуснах си листериа в Националния център по заразни и паразитни болести. Излезе на следващия ден негатив.
Отиваш там, чакам на опашка навън пред лабораторията, тя е в страни от главния вход. Взимат ти 6лв за взимане на кръв и 21 за самото изследване.
Резултати се взимат на място с входящ номер. Викат хората с резултати да не чакат на опашка. Може и друг човек да ти вземе резултата.

# 678
  • Мнения: 1 019
vessy.k ,пуснах си листериа в Националния център по заразни и паразитни болести. Излезе на следващия ден негатив.
Отиваш там, чакам на опашка навън пред лабораторията, тя е в страни от главния вход. Взимат ти 6лв за взимане на кръв и 21 за самото изследване.
Резултати се взимат на място с входящ номер. Викат хората с резултати да не чакат на опашка. Може и друг човек да ти вземе резултата.

Благодаря!

# 679
  • София
  • Мнения: 267
Момичета, аз съм с въпрос към тези, които ходиха на ФМ при Чавеева.
Доволни ли сте, защото, от прочетеното, останах с впечатление, че тя не преглежда, а само се появява да потвърди казаното от другия специалист, който всъщност ви е гледал с ехографа?
Нямам никакви съмнения в моя лекар, но за момента нищо не е наложило (така да се каже) правенето на пренатест и се чудя дали поне да не отида на две места на ФМ (в 19-22г.с.), за да ми е по-спокойно на мен самата.
Как мислите, има ли шанс БХС да даде лъжливо успокояващ резултат?  Мъчат ли ви подобни въпроси?

# 680
  • Мнения: 266
Пандишпан* Мен ме гледа само и единствено Чавеева. Стажантката и ми премери само кръвното и попълнихме една кратка анкета преди прегледа, но самия преглед беше изцяло при Чавеева.
С предишната ми бременност пак бях запазила час за БХС при нея, прегледа ме първо д-р Константиниду, но след нея Чавеева дойде и си ме прегледа напълно обстойно и си коментираха двете (все пак и младите доктори трябва да се учат ☺).
 А за фалшиво успокоителния резултат казвах вече няколко пъти тук, че го преживях и повече не му се връзвам! 🤥 Вярвам само на ехографа+доказан специалист и на генетични тестове! ✌🏻💐

# 681
  • Мнения: 295
Cve7i Знам, че сашето се разтваря във вода, сок или чай. Аз, обаче, директно го изсипвам в устата 😜 и пия вода... Докторът така и не ми каза доза, затова си го пия по 1 саше, но май и така ми стига. Определено има разлика, контракциите са доста по-малко. 😁💝

# 682
  • Мнения: 33
Аз съм в болничен от началото.Няма да ми стигнат 5 дни,но имам 5 дни платен,надявам се да ми го дадат или да ми дадат неплатен.Ако не ще отида за 5 дни преди 45-дневния болничен.
И аз този месец имам проблем с болничните.Превели са ми само 1 път и то много ниска сума.
На мен са ми превели няколко суми, но не мога да разбера на кой болничен съответстват. Доста по-малко като стойност. Тези дни ще ходя до НОИ да се разправям. А и последния ми е отказан, че счетоводителката объркала данните. Дано след корекция да го изплатят.
И аз съм на мнение да попитате, понеже при мен поне изплащат нещо макар и некоректно.
Тези от Вас които ползват болнични още от началото ще ви стигнат ли като бройка или ще ходите на ТЕЛК?

# 683
  • Мнения: 606
Cve7i Знам, че сашето се разтваря във вода, сок или чай. Аз, обаче, директно го изсипвам в устата 😜 и пия вода... Докторът така и не ми каза доза, затова си го пия по 1 саше, но май и така ми стига. Определено има разлика, контракциите са доста по-малко. 😁💝
На мен ми казаха по 1 вечер за крампи, като ми казаха, че това е най-малките мг. Аз обаче не ги пия всеки ден. Ако през деня съм ходила повечко или съм седяла по-дълго седнала на работа и съответно ми се подуват краката, тогава получавам крампи и си вземам 1 като го слагам в устата и после пия вода.

С тези болнични ми е много объркано, акушерката ми каза, че мога да вземам ако искам ще ми обясни процедурата по ТЕЛК. На мен никак не ми е изгодно, понеже ме осигуряват на МРЗ, а  заплатата ми е доста по-висока и май ще стискам докато мога.

# 684
  • Мнения: 1 134
Момичета, извадете си ПИК от НОИ и ще можете да си следите всичко, както каза Марианка. По време на ИП ставаше и онлайн, ама сега не знам дали може.
Иначе аз съм в болничен от началото на 3ти месец, смятахме ги и ще ми стигнат точно. Плащат ги навреме, днес видях, че преводът за май ще дойде утре.
Цвети, ТЕЛК се минава само ако превишиш 180 дни в календарната година, без 45 дневния, та няма да ти се наложи Wink

# 685
  • София
  • Мнения: 1 791
Аз от днес съм болничен и така до края. Първи ден на 19г.с.
Доста ми е изгодно, защото са ме осигурявали колкото брутната заплата и ще получавам доволно. А и АГ каза с тия мойте контракции да наблягам на леглото вече...

# 686
  • Мнения: 863
Момичета, в Щерев записват ли ФМ на диск или флашка? Мога ли да си нося аз или те ми дават ?
Най-сетне успях да запиша час при д-р Чавеева, уж щеше да е отпуска целия юни, сега пък се намериха часове, но супер де Simple Smile

# 687
  • Мнения: 19
AlisV, аз на първата морфолгия (11-13 г.с.) помолих да ми запишат снимки на флашка, която аз си носех. Записаха ми същите снимки, които всъщност ми и извадиха на хартия и нямаше много смисъл. Не знам на втората как ще е.

Момичета, аз исках да ви питам кога ще бъдете на втора фетална морфология? На мен ми го записаха в 17+6. Сякаш малко рано ми се струва, като чета в интернет, че се прави между 19-23 седмица.

# 688
  • Мнения: X
Мели, втората и аз знам, че е по-късно. На мен ми записаха за 21ва седмица и то по ехо броенето (защото имах голямо разминаване, заради много късна овулация).
Според мен се обади да питаш, ако трябва могат да ти сменят часа. Стават грешки, може и дори да не са се усетили, че грешно смятат нещо.

# 689
  • София
  • Мнения: 1 791
17 може ако не си правила първа. Но ако си правила първа 11-13 седмица, в 17та няма смисъл.
Аз съм на фетална морфология в 20 г.с. и на фетална ехокардиография (по мое желание) в 21 г.с.

Общи условия

Активация на акаунт