НОЕМВРИйчета 2❤️2❤️ - Тема 2

  • 29 357
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
А на мен ми е интересно до кога мислите да ходите на работа? Трудно ли ви е?

# 691
  • Мнения: 863
Аз си записах втората в Щерев за 19+5 г.с, защото за тогава имаше свободен час 🥰 Много благодаря, ще си взема флашка.
Иначе 17г.с мисля,че е рано.

# 692
  • Мнения: 118

Това е картончето от Надежда, което ми дадоха за седмиците, в които се провеждат феталните морфологии. Може на някой да е в полза. 🙃
Аз до сега съм при Чачева. Някой има ли впечатления от нея?
И също се интересувам в Надежда дали дават запис на диск или флашка от прегледа?

# 693
  • Мнения: 863
Аз имам и друг въпрос, момичета - магнезият запича ли или действа обратно на запичане ? Simple Smile

# 694
  • Мнения: 606
А в къде в сайта на НОИ си следите болничните, аз имам ПИК, но никак не мога да се оправя със сайта. Само обезщетението бях си изчислила скоро.
Аз съм на 4д сега на 8.06 тогава трябва да съм края на 18 началото на 19г.с. ( малко ги обърках седмиците, че на последния преглед имах разминаване с 3-4 дни).

# 695
  • Мнения: 19
Cve7i, ето тук можеш да видиш информация за плащанията:

# 696
  • Мнения: 579

Това е картончето от Надежда, което ми дадоха за седмиците, в които се провеждат феталните морфологии. Може на някой да е в полза. 🙃
Аз до сега съм при Чачева. Някой има ли впечатления от нея?
И също се интересувам в Надежда дали дават запис на диск или флашка от прегледа?

Аз бях на първия скрининг при Чачева. 
Ужасно се разочаровах, прегледа ми беше по-скоро претупване,  много бързо огледа всичко , почти не говори , обърка пола /макар, че толкова рано е сигурно само 80%/ . Измери ми шийката 13 мм, а изобщо не беше толкова , но си изкарах акъла . Беше категорична , че е 13мм, помолих я пак да я измери , но отказа , сещай се , че до серклажа бях побеляла. Отделно ме накара да направя Прена теста заради пулса на бебето , макар , че била сигурна , че бебето е добре , но все пак да проверим /за самия тест не съжалявам де , все пак е допълнителна сигърност/ .
Общо взето не ми допадна , сега се записах при Георгиев.

# 697
  • Мнения: 1 019
Аз бях при Георгиев на ранен скрининг - останах с добри впечатления от него.

# 698
  • София
  • Мнения: 2 090
Десссислава, аз съм доволна от д-р Чачева. Днес бях на БХС при нея. Flowers Four Leaf Clover
Не бързаше, доста обстойно огледа всичко, като едновременно с това ми обясняваше какво виждаме.
Подробно ме разпита за фамилната история и за историята на забременяването... аз бях доста притеснена тъй като сме с тежък МФ, но и по този въпрос ме успокои и разясни.
Даже според нея няма нужда от пренатест, всичко било прекрасно на ехографа. Но аз сигурно ще го направя все пак.
Само ме скастри, че не си знам кръвната група. Grinning
Даже направо се записах за ранна и втора ФМ пак при нея, защото днес тъкмо е излязъл графика и докато има часове.

Да, определено съм доволна.
Запис не ми дадоха /но аз не съм и питала/, имам само лист с подробностите от измерванията и т.н.

Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 17:09 от rave

# 699
  • Мнения: 118
Аз за сега съм била само на скрининг при Чачева, сега ми предстоят и следващите 2 морфологии също при нея. Това, което не ми допадна по време на прегледа е, че така си мърмореше, че едвам я чувах какво казва, постоянно ми се налагаше да я питам повторно. Може и всичко да се дължи на маската, не знам. Другото което не ми хареса е, не зная другите как процедират, но тя каза, че само ако има нещо обезпокоително в изследванията, тогава ще звънне. Така и не получих обаждане, за което съм много щастлива. Но на моменти още се чудя дали всичко е било наред. Знам, че им е много натоварено, но може би ако получех едно обаждане и ми кажеха, че всичко е наред, щях да съм по-спокойна.

Rave ние също сме с тежък МФ и аз също бях притеснена от това. Още повече, че всички казваха, че и с инвитро не е сигурно дали ще се получат нещата, а то всичко стана спонтанно и след цветна снимка. До последно бях много притеснена, да не би нещо да не му е наред, но Чачева ме успокои, че всичко е наред и това не е от значение.

# 700
  • София
  • Мнения: 2 090
Десссислава, и при мен беше така... особено в началото, но тя явно говори по-тихо, а и със сигурност има вина и маската. Grin Mask
После някак се разчупи, може би се усети и повиши гласа. Grinning
И другите доктори там така правят - само ако има нещо обезпокоително, тогава звънят. Явно така се процедира в клиниката.
Аз бях предупредена за това от друг човек, който ходи там, така че не се притеснявам.
Щом не ти е звъннала, всичко е наред.

На мен приятно впечатление ми направи, когато ми каза, че можело и ММ да присъства днес. В смисъл, можеше и да не ми го каже. Аз не знаех, нали не допускат придружители в клиниката. Тя каза, че попринцип е така, но за тези прегледи правят компромис, защото всеки татко иска да присъства. Blush
Така че, ако на ФМ все още не са премахнали тази мярка, вече ще знам и ще го взема с мен. Heart Exl

Хаха, идентични случаи сме, и при мен също стана в месеца след ЦС. Grinning

Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 18:18 от rave

# 701
  • Мнения: 118
Rave , явно цветната снимка доста ни е помогнала 😁😉, а аз изобщо не очаквах.
Вече и в сайта е споменато, че се допускат татковците на прентална диагностика. Аз съм следващата седмица на ранна морфология, надявам се да разберем и пола вече😍, така че смятам да го водя.😊

# 702
  • София
  • Мнения: 2 090
Ами аз не знаех... Той така или иначе нямаше да може да дойде днес, тъй като е извън града, та поне не ме е яд... Но вече ще знам. Hands V

Успех на ФМ, всичко ще бъде
както трябва ! Green Heart
Сподели после, ако може, как стои въпроса със записа. Nerd

Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 18:13 от rave

# 703
  • Мнения: 118
Благодаря! 💟
Относно записа ... ще питам и после ще споделя как стоят нещата.🎬

# 704
  • Мнения: X
Момичета, аз преживях нещо доста неприятно. Отидох да си взема болничния и следящата ме лекарка реши да ме погледне, защото следят ниската ми плацента. После каза, че трябва да опипа шийката дали не поддава на тежестта на бебето и водите и тръгна една кръв. Адски се уплаших, но каза че е нормално и всичко е наред. Ама какво е нормалното да кърви шийката на бременна? Отначало бях добре , но сега лежа все едно ми е натъртено всичко и кръста ме боли и все едно имам камъни в стомаха. Много ме е страх да не стане някоя беля, не трябваше да давам да ме пипат, но нали трябва да се проследи. Някой има ли подобен опит? Направо ще умра от страх.

Общи условия

Активация на акаунт