Доктор Иван Сигридов # 3

  • 49 079
  • 847
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 16 871
Ти сама си си отговорила на въпроса, че очевидно не трябва.
При фолиева на горна граница, 3х1 мета на ден е много. 1 е напълно достатъчно.
Успех!

# 121
  • София
  • Мнения: 699
Не бих пила комплекси витамини , прекалено много са, реално имате ли нужда от тях, изследвани ли са?
Границата е много тънка и както ниски , така и горни граници понякога не са ок. Мисля че видях че има желязо, магнезии, мисля доста дискусии има по темата, че не се приемат заедно. Има таблици в интернет относно съчетанието на различните витамини. На мен лично Доктора ми беше предписал желязо, б6, б12, омега 3, пробиотик в определен режим и седмици, като преди приема на желязо без млечни и кафе. Все пак не съм лекар, просто споделям опита от наученото ми от Доктора.
Успех!

# 122
  • Мнения: 371
Не бих пила комплекси витамини , прекалено много са, реално имате ли нужда от тях, изследвани ли са?
Границата е много тънка и както ниски , така и горни граници понякога не са ок. Мисля че видях че има желязо, магнезии, мисля доста дискусии има по темата, че не се приемат заедно. Има таблици в интернет относно съчетанието на различните витамини. На мен лично Доктора ми беше предписал желязо, б6, б12, омега 3, пробиотик в определен режим и седмици, като преди приема на желязо без млечни и кафе. Все пак не съм лекар, просто споделям опита от наученото ми от Доктора.
Успех!

Относно желязо, б6, б12, омега 3- на коя фирма препоръчвате и си купихте?

# 123
  • София
  • Мнения: 699
От сайта здравис.

# 124
  • Мнения: 371
излязоха ми част от резултатите от бодимед:

витамин б12- 157,2 pmol/l, референтни граници 145-569
фолиева киселина - 37,24 nmol/l , референтни граници 8.83-60.80
homocysteine- 6.8 umol/l, референтни граници 0-12
витамин D- 30,5 ng/l, референтни граници 32-80

изглежда двата витамина b12 i Д не са добре, в 4 месец съм; Другите 2 май са добре

взех си вигантол и ще пия поне седмица по 10 к на ден, после ще намаля и таблетки метилкалбомин б12 1000. От по-горе става ясно ще 1000 е малко но не ми се самопредписва а съм на лекар чак в началото на август
може ли ако се наложи да вдигна дозата б12 да пия по две таблетки , или да комбинирам с спрей или трябва да взема 5000 mг

# 125
  • Мнения: X
За къде вие повече ит 1000 мг Б12 , А относно Д не мисля че за седмица ще дигнете каквото и да било с вигантол . Взимайте го з мазно ( най добре зехтин ) И само седмица не е достатъчно

# 126
  • Мнения: 371
Забравих да пиша че нямам мутации за неусвояване и тромбофилии , нямам таласемия и патологичен хемоглобин(изследвано в нсбалхз)
Чакам другата седмица да ми излезе и б6

Последна редакция: пт, 24 юли 2020, 07:55 от krem123

# 127
  • Мнения: 16 871
Б12 през бременността трудно се наваксва, особено с този резултат. Не смятам,  че ще е много.  Аз бих взела от 5000.

# 128
  • София
  • Мнения: 7 482
Аз наваксах Б12 от подобна стойност с комбинация от 1000мг Б12, билкова кръв, + витамини за бременни.

За витамин Д 2 седмици няма да са достатъчни, вземай поне месец и после пусни контрола и на двете.

# 129
  • София
  • Мнения: 699
Бих се консултирала с хематолог.

# 130
  • Мнения: 3 047
Има вит.Д на спрей, който май най-бързо вдига нивата. Както са ти казали с нещо мазно, по време на храна и на 3-4 седмици ги следи. Яж дроб от треска ако можеш .
Б12 аз бих пробвала с 5000, защото аз с билкова кръв, и 1000 на хапчета и по една инжекция на 7 дни не успях да стигна и средата, но поне не падаше. Яж и белтъчна храна , зелении - ако можеш

# 131
  • Мнения: 371
излезе ми Б6
Б6- 12 μg/L  референтни стойност 5-30

# 132
  • София
  • Мнения: 7 482
Референтните стойности за Б6 реално са до 50. Трябва да го вдигнеш. Пробвай Б6 на Витасорб.

https://emedicine.medscape.com/article/2088627-overview#:~:text= … e%20Range,5-50%20µg%2FL.

# 133
  • Мнения: X
Аз го дигнах много бързо с този от Зоя на Гардън

# 134
  • Мнения: 16 871
От фейсбук

Днес ще Ви срещнем с един нов, съвсем нов Асен и неговата прекрасна борбена майка Яна ❤️

"Това е Асен. Нашето малко чудо на четири месеца. Прекрасен, спокоен, здрав и усмихнат. Благодарим за чудото е най-малкото, което мога да кажа на д-р Сигридов. Благодаря за невероятния професионализъм, душата, която усещаш в работата му, отрезвяващото чувство за хумор и спокойствието, което безпардонно вдъхва! Поне при нас...
Пиша този текст за пореден път, не защото искам да е напудрен или прехвален, а защото все си мисля, че думите са недостатъчни, за да изразя... благодарноста и любовта си към доктора.
"Ти най-напред трябва да се отървеш от чувството си за вина, а после ще свършим останалото" - ми каза и с тази задача си тръгнах преди година и малко от кабинета му, когато го срещнах за първи път. Иначе нашата история е подобна на много други - девет години борба за човече, две клиники, безкрайни неуспешни опити. Три инсеминации, две цветни снимки, стимулации, биопсии, пункции, хистероскопии и трансфери... не помня точните бройки. В един момент спрях да ги броя. Девет години едно и също - липса на каквато и да е имплантация. Така и не видях две черти на теста за бременност (даже, когато чхг беше 1000, а д-р Сигридов каза: "момче е, гледай каква пишка има" - това, докато сочеше пъпната връв, не направих тест... тогава вече ми беше все едно колко черти ще има там обаче).
За всичките години в борбата ни, най-леко и с нетърпение съм пътувала от Пловдив към София до кабинета на д-р Сигридов. Следвах всичко, което той искаше като терапия и изследвания, консултации с доц. Русев (с когото, разбира се, открихме причината веднага... помня, че само при споменаването на "липса на имплантация", той ме пита: "Имаш ли час за доц. Русев? Искам да те види, ама искам точно с тия думи да му разкажеш твоята история!"). Разбира се, намерихме тромбофилия, доста високо ниво на нк клетки, мутации, някои дефицити на витамини и не добра лигавица... Имах един последен замразен ембрион... Той обаче, както казва Вера, която извървя целия път с нас, беше моят първи опит. Защото бях в правилните ръце. И го знаех. И отидох за последния си първи трансфер с увереността, че съм направила всичко, което е било по силите ми...
Четири месеца след като Асенката се появи в дома ни, единственото, за което съжалявам са тези години на борба, разочарования и всичката болка, която ни се изсипа...
Но съжалявам не защото са ми свръх, това е бил нашият път и ние го следвахме. Съжалявам единствено, че съм на 39 г., а това беше нашето последно ембрионче. Честно казано, в ръцете "Сигридов - Русев - Ташков" бих родила още три пъти!
Благодаря ви, д-р Сигридов!
П. П. Благодаря и на всички вас от тази група, мили дами! Историите, въпросите и опита ви ми помогнаха страшно много. Веруша, обичам те! А на админите - шапки долу! Вие сте великан(к) и! ❤️"

#https://www.facebook.com/groups/608013362638281/

Общи условия

Активация на акаунт