Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 27

  • 62 233
  • 728
  •   1
Отговори
# 675
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 396
Бутерки с кашкавал:

И у нас кюфтета от тиквички Smile Доста видях, връщайки се да разглеждам 7 страници. Виждат се вече снимките.

# 676
  • София
  • Мнения: 3 480
Любима салата- белени розови домати със сирене и зехтин



с месца за гарнитура Blush

# 677
  • Мнения: 1 471
Явно наистина е ден на кексчетата 😁
При нас са с ябълки и моркови и три вида брашна

Бобец

Гювечета

Скрит текст:
И ориз със праз, домати и босилек + пържолка /бебешка порция/

Последна редакция: ср, 27 май 2020, 16:48 от Ducet0

# 678
  • София
  • Мнения: 6 035
Бърз обяд за работещи от вкъщи:

# 679
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 756
-Karina-, много апетитно изглежда твоята яхнийка с картофи и свинско. Може ли рецептата?

# 680
  • Мнения: 759
Пухкави бъркани яйца с намачкано авокадо с малко пушен пипер за обяд


 Пикантни крилца на фурна и салата колсло от снощи

Последна редакция: чт, 28 май 2020, 09:08 от DiscoBiscuit

# 681
  • Мнения: 2 594
Содена питка

Бобена яхния

Тиквички

И дежурната салата

# 682
# 683
  • Мнения: 813
от мен един кекс

# 684
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 584
Стига съм ви зяпала само, а да си покажа и моите кексчета от днес по рецептата на Танита - Ябълкови мъфини с хрупкав топинг.

# 685
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Мъфините на Све, без топинга. Репетиция за Рд на малчо. Как може да не ми стават толкова бухнали и разпукани, по-малко бакпулвер?


На колко градуса ги печеш?

И аз забелязах, че днес е ден за кексчета.. 😉
Също, че тиквичките са на почит в групата. Все пак е сезона на тиквичките.

# 686
  • София
  • Мнения: 3 098
Докато още сме на тема "мъфини", може ли изпитана рецепта за топинг? За сега съм пробвала 2 - едната беше само с масло и пудра захар, но много се втвърдява; а другата беше с това + крема сирене, но прекалено се усещаше. Някъде сбърках пропорциите.

# 687
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Мъфините на Све, без топинга. Репетиция за Рд на малчо. Как може да не ми стават толкова бухнали и разпукани, по-малко бакпулвер?
Дидка, на мен  ми остават прибрани. Възможно е да си ги напълнила повечко. Аз слагам препълнена лъжица тесто на дъното, добавям в средата лъжичка маскарпоне, поставям отстрани и леко изправено върху сиренето 1-2 парчета шоколад и отгоре сипвам още една препълнена лъжица тесто.
Скрит текст:

geri123456789, заповядай!
Мъфините - копирам си поста от предните страници
Скрит текст:
Мъфините са по рецепта на Йоли - Шоко кексчета с крема сирене и карамел
http://yoli-www.blogspot.com/2009/10/blog-post_25.html
За пълнеж аз слагам по блокче, блокче и половина шоколад и чаена лъжичка маскарпоне. Обикновено им слагам само пудра захар отгоре, но този път исках да са по-ефектни и добавих крем от 150 гр. маскарпоне, 100 гр. краве масло, 200 гр. пудра захар и 1 с.л. ванилия. Най-отгоре има настърган черен шоколад.
Сладкиш с ягоди
Скрит текст:
Сладкиш с ягоди
2 яйца
1 ч.ч.захар
1 кофичка кисело мляко + 1 ч.л.сода
100 гр. меко краве масло
2 ч.ч. брашно
1 с.л. ванилия
пресни ягоди
Разбиват се маслото и захарта с телена бъркалка или вилица. Добавят се яйцата, киселото мляко с угасената в него сода, брашното и ванилията.В тава покрита с хартия за печене се изсипва около 2/3 от сместа. Поставят се нарязани на дребно ягоди, оваляни с 1-2 с.л. брашно, за да не потънат плодовете на дъното и да поемат от влагата. Изсипва се останалата част от сместа и върху нея, без да се притискат се нареждат разрязани на две ягоди с разрязаната част нагоре. Пече се на 175-180 градуса до суха клечка /за около 50 минути/. След като изстине сладкиша се поръсва с пудра захар.

# 688
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 501
Гриловани тиквички с млечен сос
Прясно избито масло
Пикантно свинско в палачинка

# 689
  • Мнения: 1 865
Днес и аз съм на вълна тиквички

Дежурната салата,че без нея дезифектант не може

Общи условия

Активация на акаунт