Отговори
# 30
  • Мнения: 696
Brayda в емаг има за 2 БР и 2 силана за 31лв или 4 персила за 67 и в Лили ми излиза за 10 и нещо

Последна редакция: пт, 01 май 2020, 11:47 от ShukM

# 31
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
В ДМ промоцията беше до 29ти, имат нова брошура от 30ти.

Дано нямате проблеми с момченцата си и достойнствата им. За жалост не винаги със забелването се приключва сагата, но пък не е задължително да има и проблем.
Аз примерно и за девойката се притеснявам. Имам приятелка, на която малката се наложи да я цепват.. Та и там си има тънкости сигурно. Честно казано ми се струва по-трудно с момиче, по предразположени са към инфекции, течения. Не знам, така си мисля. Но пък тези, които имат девойки са поменавали, че с мъжко по-трудно им се вижда..така че 😁

# 32
  • Мнения: 696
Моята дъщеря имаше срастване по рождение, демек имаше прозрачна ципа, водих я при Сираков, завежда детската гинекология на майчин дом, са я махне, но това е безкръвно, за 1 Мин, няма болка, няма нищо... не е като при момчетата, а за АГ в МД, повечето ми колежки раждат при Дяволов, ма с него трябват железни нерви Simple Smile

# 33
  • Мнения: 84
Хоп и аз в новата темичка! Поздравления, Дрийм, много е цветна!

Тъкмо и аз щях да се запътвам към DM за Персил. Brayda, виж брошурата на Лили. Май сега там е на промоция. Ще взема да мина да видя. Не пише конкретно сензитив, но пише другите видове, предполагам и този ще е на промоция.

Пепи, аз за АГ в МД не мога мн да помогна, само за Дяволов съм чувала добри отзиви. Дано не ти се налага да раждаш там, всичко бъде наред и си родиш тук Heart лятото с удоволствие бих искала да се разходим с количките с бебоците и да се запознаем наживо Blush

# 34
  • Мнения: 147
Юхууу, благодаря за новата свежа тема! Картинките са мега яки! HugSmile

Взимам желязо от около 28ма седмица, но понеже взимам и доста магнезий (от 800мг го свалих на 400мг, така ще е до към 35-36та г.с.), нямам проблеми с ходене до тоалетната, но уж запича желязото по принцип. Тъмният цвят е нормален. Хубаво е да се четат листовките на лекарствата преди прием на нови лекарства, за да няма неприятни изненади и излишни шашкания.

christiana_, ако ще местиш желязото за следобяд/привечер, трябва да знаеш, че като цяло е хубаво между желязото и хранения е хубаво да има също 1-2 часа... На мен примерно би ми било много трудно да чакам 1-2 часа след хранене, за да взема желязо и после още 1-2 часа пауза до следващото хапване. Определено съм от тия, които не могат повече от час и половина без храна. SmirkWorriedНо виж най-добре какво пише в листовката. Аз взимам моето желязо (80мг) или през нощта (на нощното шкафче ми е) като се събудя или ходя до ВЦ или сутринта към 6-6:30, когато детето се събуди. Закуската ни е не по-рано от 7:30-8:30, така че е минало достатъчно време. Гледам да го пия с вода и малко изстискан лимон (вит. Ц е нужен), защото в повечето портокалови сокове има много захар. Магнезият го пия просто през деня по някое време.

За помагането след раждането засега не съм планувала. Вече имаме едно дете, но и тогава, макар че беше първото, бях уверена и ми беше много важно първия месец и половина да си го прекараме само заедно с мъжа ми и бебето. Майка ми дойде след това и остана няколко месеца (Германия), но и поради други причини. (Към редовните читателки - със сигурност вие знаете, че живея в Германия, но го пиша по-скоро за тия, които са се включили по-късно. Извинявам се, ако досаждам с тази Германия Stuck Out Tongue Winking EyeJoy). И сега майка ми ще дойде по-нататък за известно време, но най-вече, за да помага с голямото дете и в домакинството.

За тиквите и тиквичките - о, да! И аз засях и куп други неща и много се радвам, че към октомври-ноември ще имаме наши си неща за захранването. Първото дете захранихме в 5ти месец и 1 седмица с пащърнак. Второто май беше морков или картоф.

Amélie, и на мен ми стана много любопитно за този десерт! Сподели как се казва и дай направо и рецептата, ако може! Joy

analuna, dream123, а и разни други, големи сте палавници вие! Smile Ама я дайте някоя снимка и насам! JoyJoyJoy

Та темата за забелването - като цяло май в Германия препоръчват изобщо да не се пипа кожичката на члена в началото! На всеки преглед лекарката преглежда и каза май като е на 3-4 години леко всеки ден при къпането да се дърпа кожичката назад, но само, колкото позволява. Досега не сме имали проблеми (над 7г.). На мен пък ми се вижда даже по-сложно миенето и чистенето на момичешките атрибути в началото. Ще слушам пак какво казва детската лекарка.

Mari.Feno, Desislava_SS, доста се посмях с вашите сънища! Smile
А сутринта едва не събудих мъжа ми като се кикотих, какво беше/е написала Wigzi и сигурно не е видяла: "Сънувах си нещо аз и бях непсокойна, викам си да хвърля един белтък, ами тооо каква тема сте подхванали сега...", надявам се да не се засегнеш, че ми е смешно... Smile Сигурно си имала предвид "поглед", но автокорекцията... Преди доста време исках да напиша "фейсбук" и излезе "фекалии". JoyJoyJoy

AniBananni, на една приятелка скоро бебето и се обърна главично след 34та седмица. Kissing Heart за нея!

Последна редакция: пт, 01 май 2020, 12:07 от Frest

# 35
  • София
  • Мнения: 7 645
Мерси, ще разгледам и лили. Знам за емаг ама искам да си взема просто 2бр на промоция, а не 4 или със силани и тнт Simple Smile
Ако успея, успея.
Ще пера чак след средата на май Simple Smile

# 36
  • Варна
  • Мнения: 338
Хахаахах Фрест, не е автокорекция, точно това исках да напиша, но го използваме, когато искаме да кажем ‘поглед’, да Joy няма за какво да се засягам, то си е смешно Joy

# 37
  • Мнения: 69
Ех най-после Ви догоних!
Всичко съм изпуснала и сега се включвам с папирус, извинявам се предварително 😊.
Дано да напиша всичко, което си бях решила.
Дриймче, благодаря за темата, както винаги е страхотна! (взех си и аз вчера частта за количката, този път стана, камък ми падна от сърцето).

Сестра ми ражда в МД София при д-р Божилов, малко дръпнат, но е много доволна, бил специалист по секциото.

Незнам Вие как сте, но аз тази нощ си засекох 9 ставания до WC!!!!!!!!!!! Не се наспивам, после спя до обяд и цял ден съм нетърпима после, а тая нощ имах и киселини и накрая взех, че огладнях, 3в1.

От както отказах цигарите октомври и кафе не ми се пие, не ми е сладко без цигарка.

Когато имах контракции преди месец АГ изписа нош па и магнерот 3х2. На третия ден болката отшумя и когато отидох на ФМ при проф. Марков го питах специално за нош па и той ми каза да си пия само магнерота, а нош па само при нужда, защото скъсява шийката, но ти щом си имаш болки и с него, незнам.

Мен ме боли много ниско долу, като мускулна треска, а отделно кокалите долу между краката като при каране на колело 😀.

Аз имам чувството, че скоро ще родя, предчувствие ли е, какво е незнам, но искам поне да вляза в 9ти месец (12 май) пък после вече каквото сабя покаже 😊.

Със всичко уж сме готови и не ме свърта, вече започнах да пера нещата и да ги прибирам във вакуум пликове, по- натам ще ги гладя.

Чантата ми е готова, остана да добавя в нея дрехите за изписването на мен и бебка.
Всичко сме купили вече без памперси. Ако и име бяхме и избрали, всичко щеше да е ток. Ще я кръстим бебче, пък тя като порасте сама ще си реши 😀😀😀. Абе както се казва, чакаме големия ден и дано Господ да е с нас, че и страха взе да се обажда 🙂.

Относно упойките. Аз съм претърпяла инцидент на 6 годинки. За 5 години са ми направени минимум 20 пълни упойки, (нямам увреждания от тях) не мога да кажа, че имам лоши спомени от упойките, но до ден днешен изпитвам панически страх от игли, това мога да кажа от личен опит.

Пламъче, добре ли сте с бебка? Малко остана!

Имаше и още ама забравих.
Хубав ден момичета!

Последна редакция: пт, 01 май 2020, 12:45 от Veron4ita

# 38
  • Мнения: 147
Въххх, тъкмо се замислих по-дълбоко и влязох да допиша, дали пък не е вярно... И ти си ме изпреварила. Grinning Станах за резил. Animal Hear No Evil Joy
Хахаахах Фрест, не е автокорекция, точно това исках да напиша, но го използваме, когато искаме да кажем ‘поглед’, да Joy няма за какво да се засягам, то си е смешно Joy

# 39
  • Мнения: 111
Добро утро сладурки! ❤💐🕊
От доста време не съм се разписвала тук, просто всеки път като вляза и имам 15-20 страници за четене да наваксам и пусти мързел, стана ми удобно да си ви чета, нещо като увлекателна книжка за лека нощ 😂❤ та докато ви изчета и заспивам и все си казвам утре ще се включа, а те месеците отлетяха 😂 ей това вече си е истински мързел 😊 Обаче тази сутрин вместо за лека нощ ви прочетох за добро утро с кафенцето, като видях че има и нова майска темичка се развълнувах, Дриймче, благодаря за прекрасната тема! 💐💐💐
Ние с бебчо сме добре, вчера бях на лекар, 34та седмица 2,800 кг 😲 доктора пет пъти проверява все толкова излиза и не спираше да повтаря Ама че голямо бебе. Големичък е, явно ще е като батко си, който се роди 4, 380. И си ме мъчат, киселини едва ли не денонощно, болки в кръста, в таза, краката, къде ли не. Опитах се да заменя кафето с инка, но от нея получавам ужасни киселини, за това сега през ден пия по едно слабо кафе, иначе кръвното ми пада и ми става лошо. И вода задържам, има дни в които краката ми много се подуват, но ги лекувам с движение и ограничаване на солта. За съжаление тук още не можем да излизаме свободно (един смс на ден с валидност максимум 3 часа) и то само за спешни случаи, та разходките си ги правя горе на покрива, имаме голяма веранда и я обикалям като лудите и броя крачки, гледам да навъртя поне 4 км на ден.
Тук още преди два месеца затвориха всички магазини с изключение на хранителни и аптеки, беше ми много трудно да си набавя всичко необходимо за бебчо, защото повечето им онлайн магазини не са особено развити и без никакъв асортимент, каквото можах поръчах от чужбина, а каквото поръчах от тук го чаках по три седмици, а някои неща още ги чакам. Добрата новина е, че от понеделник отварят повечето магазини и ще имаме право по три смса на ден, така че ще се ходи на пазар за последни покупки. Надявам се и Джъмбо да отворят скоро, че много ми се иска да си взема непромокаеми чаршафчета за кошарката и легълцето от там, разликата в цените на Джъмбо и другите магазини е огромна (4 евро в Джъмбо срещу 16 евро в друг магазин, а от опит знам че ще ми трябват поне 4-5 чаршафчета за легълцето и кошарата.
Целувки на всички и обещавам по-често да се включвам, чета ви редовно и много се ми мили и свидни всички момичета 😘😘😘

# 40
  • Мнения: 94
Dream искрено благодаря за новата майска темичка. ❤️💙
Много красива ми се стори. 🌹 Нека я напълним с хубави новини и кг. на бебета Simple Smile
Най-накрая успях да наваксам да прочета всичко Simple Smile зачудих се защо толкова е писано, а то ...хормоните ни са се проявили.
Мисля, че някой мъж би изкоментирал, че е напълно нормално да се скараме в женски форум.
Всеки има право да си прецени дали да чете и участва във форума и не е нужно да информира останалите за желанието си, освен ако не иска да му се обърне по-специално внимание.
Вече съм в 45 дневният болничен и ми е доста добре да не работя 😄 все си намирам какво да правя и после с болки и охкания лягам на леглото, нали трябва да лежа и аз..а толкова ми се разхожда сега като не съм на работа, но не мога 🙄
Относно ваксините съм ЗА категорично, хомеопатията не я отхвърлям изцяло, но и определено не съм последовател.
Оххх, темата с обрязването и аз съжалявам, че не съм полудувала преди с обрязан мъж 🤣🤣
Исках май много неща още да ви споделя, но някак ми избягаха от мисълта, често ми се случва в последно време. 🧐
Хубав ден и много усмихнат да бъде 🍀

# 41
  • Мнения: 147
roska_ps, ти къде живееш?


Добро утро сладурки! ❤💐🕊
От доста време не съм се разписвала тук, просто всеки път като вляза и имам 15-20 страници за четене да наваксам и пусти мързел, стана ми удобно да си ви чета, нещо като увлекателна книжка за лека нощ 😂❤ та докато ви изчета и заспивам и все си казвам утре ще се включа, а те месеците отлетяха 😂 ей това вече си е истински мързел 😊 Обаче тази сутрин вместо за лека нощ ви прочетох за добро утро с кафенцето, като видях че има и нова майска темичка се развълнувах, Дриймче, благодаря за прекрасната тема! 💐💐💐
Ние с бебчо сме добре, вчера бях на лекар, 34та седмица 2,800 кг 😲 доктора пет пъти проверява все толкова излиза и не спираше да повтаря Ама че голямо бебе. Големичък е, явно ще е като батко си, който се роди 4, 380. И си ме мъчат, киселини едва ли не денонощно, болки в кръста, в таза, краката, къде ли не. Опитах се да заменя кафето с инка, но от нея получавам ужасни киселини, за това сега през ден пия по едно слабо кафе, иначе кръвното ми пада и ми става лошо. И вода задържам, има дни в които краката ми много се подуват, но ги лекувам с движение и ограничаване на солта. За съжаление тук още не можем да излизаме свободно (един смс на ден с валидност максимум 3 часа) и то само за спешни случаи, та разходките си ги правя горе на покрива, имаме голяма веранда и я обикалям като лудите и броя крачки, гледам да навъртя поне 4 км на ден.
Тук още преди два месеца затвориха всички магазини с изключение на хранителни и аптеки, беше ми много трудно да си набавя всичко необходимо за бебчо, защото повечето им онлайн магазини не са особено развити и без никакъв асортимент, каквото можах поръчах от чужбина, а каквото поръчах от тук го чаках по три седмици, а някои неща още ги чакам. Добрата новина е, че от понеделник отварят повечето магазини и ще имаме право по три смса на ден, така че ще се ходи на пазар за последни покупки. Надявам се и Джъмбо да отворят скоро, че много ми се иска да си взема непромокаеми чаршафчета за кошарката и легълцето от там, разликата в цените на Джъмбо и другите магазини е огромна (4 евро в Джъмбо срещу 16 евро в друг магазин, а от опит знам че ще ми трябват поне 4-5 чаршафчета за легълцето и кошарата.
Целувки на всички и обещавам по-често да се включвам, чета ви редовно и много се ми мили и свидни всички момичета 😘😘😘

# 42
  • Мнения: 111
Frest, в Кипър сме 😊 Доста строги мерки въведоха тук, от първия случай на вируса, но имаха ефект - случаите драстично намаляват и от понеделник започва постепенното отпадане на мерките (в продължение на на още два месеца).

# 43
  • Мнения: 191
Привет, момичета!
Дриймче, много красива тема! Благодаря за старанието! 💐
Пепи, относно раждането в Майчин дом, аз бях задала същия въпрос, но в крайна сметка реших да си раждам в Габрово и да заведем бебка на нефролог и уролог скоро след като ни изпишат. Даже мисля направо като насрочим дата за секциото в понеделник, да се обадя и да запазя от сега часовете. Сигурна съм, че и при вас няма да се наложи. Не вярвам легенчето дс е толкова уголемено, а и във вашия случай мисля беше едностранно, което не налага никаква спешност. 🍀 Относно операцията на сина ти, не разбрах добре - за пълно обрязване ли става въпрос или частично? При фимоза въобще не е задължително да се махне цялата кожа. Нашето момче се роди с направо зарастнала кожа на пишката и имаше минимална дупчица, колкото да преминава урината. Нямаше начин никакъв да се забели, затова го заведохме на преглед в Пирогов и насрочихме операция при д-р Пеев, когато бвшв на 2,5 години. Операцията беше с пълна упойка, направиха единичен разрез, отстраниха част от кожата, за да се разшири отвора и го зашиха пак. Сега му е нормално пишлето, има си кожа, забелева се почти до край, като от време на време залепва от едната страна, но с татко му се оправят. Мисля, че е много важно от хигиенна гледна точка да се оправи този проблем не по-късно от 3 години, тъй като се събират нечистотии и дори част от урината остава вътре и калцира. Сега е на 5 г. и 7 месеца сина ми и няма проблеми. Извинявам се за подробното описание, но се опитах да съм полезна на мамите с подобен проблем. На всички бъдещи мами на момчета пожелавам да не се сблъскват с това и да нямат проблеми със забелването. 🍀💐

# 44
  • София
  • Мнения: 2 325
Дрийм, благодаря за темата , страхотна за пореден път! Flowers Cherries Flowers Strawberry Flowers Apple Дано я напълним с прекрасни новини Heart

Общи условия

Активация на акаунт