"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 49

  • 34 920
  • 767
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 64
Или си в осма седмица или имаш многоплодна бременност.     
Здравейте момичета, точно получих резултата и не знам какво да мисля. Чакам обаждането от лекаря както и да направя повторно ЧХГ след 2 дена. Моля ви споделете мнение. Отново прикачвам менструацията от май месец както и тази от април.

Ако съм в 8ма седмица не означава ли че е ИМ след като имах менструация от 10 дена в началото на този месец. Беше странна но определено си беше менструация.

# 286
  • Мнения: 2 161
В общи линии вероятностите не са много, и само лекар може да отговори, но ако беше извънматочна при това ЧХГ досега да е станала беля.

# 287
  • Мнения: 7 898
Странно е, но никога не знаеш. Стойностите са много високи, така че на ултразвук ще се види какво има. Успех.

# 288
  • Мнения: 414
Бибидиди,не искам да те плаша,но те съветвам още утре да отидеш на преглед.С моята измънматочна бременност също имах менструация и поради тази причина разбрах,че съм Б чак в 9-та седмица,когато тръбата ми се спука.
Успех 🍀

# 289
  • Мнения: 7 898
С извънматочна нивата на хормоните са по-ниски, а при нея са много високи Wink.

# 290
  • Мнения: X
Наистина посети лекар Биби. Обикновено при около 3000 ЧХГ, вече е видимо. И все пак - кървене по време на бременност не е винаги нешо фатално, може да има и друга причина. Съдейки по стойностите, според мен все пак бременността е от миналия месец, ЧХГ е високо дори и за многоплодна бременност (ако приемем, че е от този месец). Вече само лекар може да каже. Стискам палци всичко да е наред.

# 291
  • Мнения: X
ИМБ може да е с много високи стойности, а ембриона може и да не е в тръба- какво ще се спука тогава? Дългото прокървяване е лош знак, а стойността показва именно стара бременност. С моята ИМБ за операция чакаше и  момиче с ембрион в яйчника в 10г.с.

# 292
  • Мнения: 754
Здравейте, искам да попитам възможно ли е да съм бременна? Имам 6 дневно закъснение и от две седмици имам страшен апетит, но ми се случва и преди идване на цикъл, странното този път е, че обикновено ако ще ме болят и гърдите става едновременно с апетита, но този път гърдите ме заболяха едва вчера, а апетит всякаш отмина.. Имам температура 37.1/2, днес я примерих, защото ми стана много горещо и много ми се плаче 😅.. Но отново това става и преди да ми дойде понякога. По принцип с приятеля ми се пазим с прекъснат полов акт. Правих си тест преди 5 дни, дефакто на деня на, който трябваше да ми дойде, но беше отрицателен. Вие какво мислите, колко шанс има предвид, че не е свършвал в мен?

# 293
  • Мнения: 2 516
Обикновено една измерена стойност нищо не значи ( пък и не знаем къде е премерена, но си е една съвсем норнална температура).
Обикновено апетитът също нищо не значи, особено в този период.
Обикновено болките в гърдите също нищо не означават. Някои бременни нямат такива, и обратното.
Прекъснатият полов акт не е „пазене”.
Не казваш и дали цикълът ти е редовен, за да ти кажем дали отрицателният тест преди дни, е бил адекватен. Ако си с нередовен цикъл, може да е било рано за тест.
Време е да направиш нов, и ако продължава да ти закъснява, независимо дали има или няма бременност, трябва да те види лекар.
И не на последно място - пишеш в тема, в която питащите искат дете.

# 294
  • Мнения: 754
Обикновено една измерена стойност нищо не значи ( пък и не знаем къде е премерена, но си е една съвсем норнална температура).
Обикновено апетитът също нищо не значи, особено в този период.
Обикновено болките в гърдите също нищо не означават. Някои бременни нямат такива, и обратното.
Прекъснатият полов акт не е „пазене”.
Не казваш и дали цикълът ти е редовен, за да ти кажем дали отрицателният тест преди дни, е бил адекватен. Ако си с нередовен цикъл, може да е било рано за тест.
Време е да направиш нов, и ако продължава да ти закъснява, независимо дали има или няма бременност, трябва да те види лекар.
И не на последно място - пишеш в тема, в която питащите искат дете.

Цикъла ми е сравнително редовен, плюс минус два дни разлика, 7 дни вече от години не ми е закъснявало.
Има ли специална тема, в която се задават подобни въпроси, за пазещи се жени? Не мисля, че съм обидила някой с нещо във въпроса си? Ако има такава тема, ще се преместя..

# 295
  • Мнения: 163
Здр момичета направих тест, преди 2 на МЦ. Според вас ималия ,2-рата черта или е, изпарителна?

# 296
# 297
  • Мнения: 59
Здр момичета направих тест, преди 2 на МЦ. Според вас ималия ,2-рата черта или е, изпарителна?
Има я. Повтори теста утре с първа сутрешна урина 👌

# 298
  • Мнения: 5 468
Здравейте момичета, точно получих резултата и не знам какво да мисля. Чакам обаждането от лекаря както и да направя повторно ЧХГ след 2 дена. Моля ви споделете мнение. Отново прикачвам менструацията от май месец както и тази от април.
Скрит текст:

Както предположих по-рано, явно бременността е от миналия месец. Дори и при двуплодна бременност, няма как ЧХГ да достигне такава стойност още преди закъснението. Вероятно наистина кървенето не е било менструация. По предпоследна менструация (от 1.04) си в 8г.с.(утре влизаш в 9та). Стойността на ЧХГ отговаря на тази седмица, т.е. според мен, е малко вероятно да е извънматочна. При нея обикновено ЧХГ расте много по-бавно. Но, все пак, извънматочната бременност е непредвидима и затова само по ЧХГ няма как да се изключи, трябва преглед.

Най-добре иди на преглед веднага. В тази седмица, ако всичко е наред, ще има ембрион със сърдечна дейност, който скоро ще бъде плод.

Относно кървенето, има случаи на нормална бременност и кървене, което е от друго място(например миома).

Стискам палци за добри новини. Стойността на ЧХГ е обнадеждаваща, така че засега не мисли лоши неща.

# 299
  • Мнения: 64
Здравейте момичета, точно получих резултата и не знам какво да мисля. Чакам обаждането от лекаря както и да направя повторно ЧХГ след 2 дена. Моля ви споделете мнение. Отново прикачвам менструацията от май месец както и тази от април.
Скрит текст:

Както предположих по-рано, явно бременността е от миналия месец. Дори и при двуплодна бременност, няма как ЧХГ да достигне такава стойност още преди закъснението. Вероятно наистина кървенето не е било менструация. По предпоследна менструация (от 1.04) си в 8г.с.(утре влизаш в 9та). Стойността на ЧХГ отговаря на тази седмица, т.е. според мен, е малко вероятно да е извънматочна. При нея обикновено ЧХГ расте много по-бавно. Но, все пак, извънматочната бременност е непредвидима и затова само по ЧХГ няма как да се изключи, трябва преглед.

Най-добре иди на преглед веднага. В тази седмица, ако всичко е наред, ще има ембрион със сърдечна дейност, който скоро ще бъде плод.

Относно кървенето, има случаи на нормална бременност и кървене, което е от друго място(например миома).

Стискам палци за добри новини. Стойността на ЧХГ е обнадеждаваща, така че засега не мисли лоши неща.

Благодаря ти, за сега съм се поуспокойла говорих с 2ма специалисти и 2мата са на мнение че няма нищо притеснително дори и това да са стойностите за 4та седмица. Било често срещано 🤷‍♀️ Щом не ме боли, не кървя и нямам никакви оплаквания всичко било нормално според тях. Дано са прави! Утре съм на повторно ЧХГ и се опитвам да убедя една дама която трябва да ми направи екографа да го направи сега а тя твърди че в направлението ми не пише да е спешно и че трябва да изчакам до 6 г.с. Какво да ви кажа не само в България е бягане по институций. Ще споделя утре резултатите от повторното ЧХГ.

Общи условия

Активация на акаунт