"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 49

  • 34 978
  • 767
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 462
И вие от къде сте толкова сигурна, че няма как да стане(освен от написаното в учебниците), или сте някакво медицинско лице, АГ например...?

# 271
  • Мнения: 1 754
Аз имах пункция на шести ден от цикъла (на ЕЦ). Фоликул с подходящия размер, с всички хормони като за овулация, и температурна графика като за овулаторен цикъл. С прегледи на трети и четвърти ден, с мерене на ЛХ, Е2 и т.н. Според доктора се случва понякога и са вадили Я. При мен не извадихме, но не е невъзможно.

# 272
  • Мнения: 7 898
Няма как овулация на 4-5 дена от цикъла. Всеки цикъл си има две фази с определени дни. Няма как фоликулярна фаза да е 4-5 дена или пък лутеална фаза от 4-5 дена. Много Къси или много дълги фази показват, че има проблем.
Възможно е секс на 4-5 дена и овулация на 10, но овулация на 4-5 ден нама как.

# 273
  • Мнения: 462
И други случаи виждаш, че има, но ти си знаеш твоето и никаква сила не би те убедила в обратното.

# 274
  • Мнения: 7 898
Има случаи на жени които не знаят какво е фоликулярна и лутеална фаза и от там пишат фантасмагории.

# 275
  • Мнения: 2 516
Тук става вече досадно. Какво печелите със спорове?

Отварям темата, очаквайки някоя бъдеща мама с въпроси, а не намирам това. Модератор може да разчисти....Най-вероятно ще стане.

# 276
  • Мнения: 155
Има случаи на жени които не знаят какво е фоликулярна и лутеална фаза и от там пишат фантасмагории.

Ти обаче тъпо и упорито, като кон с капаци си държиш на тази теория, без да осъзнаваш, че не при всяка жена е еднакво! Това 14ти ден е "при равни други условия"!! Не на всяка жена О ѝ е м/у 12 и 16ти ден! Има и изключения.. Ставаш досадна с това натрапване на така известната теория за всички, без да се съобрази с факта, че всички организми са различни и има изключения..

# 277
  • Мнения: 7 898
Има изключения, но те не са овулация на 4-5 ден от цикъла, или седмица преди да ти дойде Simple Smile.
Не знам кой упорито и тъпо продължава да си пише, само защото иска да е в опозиция. Независимо дали ти харесва какво пиша, или не за съжаление има неща които няма как да станат.

# 278
  • Мнения: 155
Има изключения, но те не са овулация на 4-5 ден от цикъла, или седмица преди да ти дойде Simple Smile.
Не знам кой упорито и тъпо продължава да си пише, само защото иска да е в опозиция. Независимо дали ти харесва какво пиша, или не за съжаление има неща които няма как да станат.

Доказана О по време на менструация от гениколог, не ти ли говори нещо, че има всякакви изключения???

Няма смисъл да се опитвам да ти отворям очите, че не всичко е като при учебник.. Сама трябва да достигнеш до там..
Лека вечер, живи, здрави и успех в живота..

# 279
  • Мнения: 7 898
Виж сега, какво една жена казала няма никаква тежест, когато става въпрос за такива неща. Представи ни документ и снимки от гинеколога и ще ти повярвам. Само да не се окаже, че тази овулация е била на 10 ден от цикъла  Wink.

# 280
  • Мнения: 1 079
Момичета, G.Savova е права. Невъзможна е овулация на 3-4 ден от цикъла. Една яйцеклетка няма възможност да узрее за това време. Минимум около седмица трае този процес.
Както и овулация малко преди цикъл е невъзможна. Тялото минава през специфични циклични процеси, или по-точно - за да се случи едно нещо, трябва друго преди него да се случи. Това не са взаимно независими събития.
За да узрее яйцеклетка е нужна около седмица. После може да настъпи овулация. Започва втората фаза на цикъла. Тя е средно 14 дни. При някои жени минимум 10. Реално на здрава жена, нормален цикъл трябва да е минимум 21 дни.
Възможно е и по-кратка втора фаза на цикъла, но това е патология. И също е причина за проблемно забременяване, например поради липса на прогестерон.
Няма как една жена да има цикъл примерно 27 дни, но да е имала овулация на 6. ден.

# 281
  • Мнения: 59
Ти хубаво си чувала, но от кого? Случайно да е било от лекар?
Няма такова нещо като забременяване преди цикъл! Забременява се когато си в овулация, а тя се случва поне 12-14 дена преди цикъла!
Не се знае. Сестра ми месеци на ред опитваха и нищо не се получаваше, докато АГ-то не и проследи овулацията и разбраха, че е по време на менструацията и още следващия месец забременя. Рядкост е, но понякога стават такива изменения в организма
Именно и аз това имах предвид

# 282
  • Мнения: 64
Здравейте момичета, точно получих резултата и не знам какво да мисля. Чакам обаждането от лекаря както и да направя повторно ЧХГ след 2 дена. Моля ви споделете мнение. Отново прикачвам менструацията от май месец както и тази от април.

# 283
  • Мнения: 7 898
Мисля, че трябва да отидеш на лекар да те видят с ултразвук. Стойностите са изключително високи и ако бремеността е от миналия месец то вече трябва да си в 8 седмица.

# 284
  • Мнения: 2 161
Или си в осма седмица или имаш многоплодна бременност.     
Здравейте момичета, точно получих резултата и не знам какво да мисля. Чакам обаждането от лекаря както и да направя повторно ЧХГ след 2 дена. Моля ви споделете мнение. Отново прикачвам менструацията от май месец както и тази от април.

Общи условия

Активация на акаунт