"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 49

  • 35 109
  • 767
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 53
Здравейте,

От известно време следя темата инкогнито и реших да пиша, защото съм доста притеснена.

Цикъл: 27 дни (варира 26-28)
Последен цикъл: 10 април
Положителни тестове за овулация: 25 и 26 април (16/17 ден)
(Не)очакваният ми цикъл трябваше да настъпи на 7-ми май, обаче за пръв път правя тестове за овулация и не знам дали е инцидентно късна или винаги е била такава и с кратка лутеална фаза.
Тестове за бременност - 6 - 10 май. Първоначално имаше много бледа (граничеща с въображаема)  втора черта, всеки ден сташе по-ясна.
Дотук всичко беше добре, проблемът е следният - първите 3 дни имах менструални болки, които в последствие изчезнаха, след което снощи ми се появи кафяво течение - около една супена лъжица наведнъж. Днес има малко зацапване.

Записах си час за гинеколог за утре и междувременно си пуснах кръвни изследвания (каквито ми хрумна, не съм навътре по темата очевидно).
Виждам, че тук има компетентни хора и се чудех дали може да дадете мнение за следните показатели - Прогестерон 19.67 и HCG 216.70?
Според реферетните стойности не би трябвало да е зле, но зацапването много ме притеснява....

Благодаря!!!

# 76
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 937
Кърваво зацапване е тревожно. Твоето е кафяво

# 77
  • Мнения: X
Звездичка,
Опции много, но при мен на няколко дни закъснение се появи кафеникаво зацапване, съвсем малко, на следващия ден - отново. Посетих лекар, пусна ми ЧХГ през 48 ч., съответно беше 1200 - 2800.
Не ми даде никакви лекарства (живея в чужбина и тук в начална бременност, много много не те броят за бременна). Както и да е - каза че тялото понякога “по навик” прави зацапване около дните на М. Аз вече съм 4ти месец и не се е повтаряло. Във всеки случай - притеснително е ако имаш кръв, но на този етап могат да ти предпишат прогестерон за задържане, но не могат да видят нито сак че, нито нищо. Стискам ти палци всичко да е наред.

# 78
  • Мнения: 103
Здравейтее от 4 месеца опитваме за бебе все неуспешни и този реших да започна с тестовете за овулация,на 21 ден имах положителен тест за овулация и на 22....с нередовен цикъл съм. Бебепраеихме ден преди положителния тест и ден след него и днес сутринта имах розово течение...случвало ли ви се е ...(не го очаквам цикъла на 14 в четвъртък)

# 79
  • Мнения: 5 468
Здравейтее от 4 месеца опитваме за бебе все неуспешни и този реших да започна с тестовете за овулация,на 21 ден имах положителен тест за овулация и на 22....с нередовен цикъл съм. Бебепраеихме ден преди положителния тест и ден след него и днес сутринта имах розово течение...случвало ли ви се е ...(не го очаквам цикъла на 14 в четвъртък)

Било е овулаторно зацапване. Може да се случи понякога.

# 80
  • Мнения: 106
Здравейте дами, за тези, които не са видяли предишните ми публикации накратко... имах 7 дена закъснение.. 3 положителни теста, на които 2рата чертичка ставаше все по видима и тъмна. Но на 7мия ден от закъснението получих кафяво зацапване а по късно ми дойде. 4 дни след това бях на АГ, който ми каза че е било спонтанен аборт в много ранна бременност но всичко се е изчистило.. 3 дни след като ми дойде теста вече беше отрицателен... възможно ли е толкова бързо да се изчисти от организма наистина??

# 81
  • Мнения: 7 898
На този етап се води химическа бременност и да съвсем възможно е да се изчистиш за толкова кратък период. Ако не беше направила теста, щеше да си мислиш, че ти закъснява. Случва се често, но много жени дори не разбират за това.

# 82
  • Мнения: 5 468
При биохимичната бременност обикновено първо ЧХГ пада и тогава идва менструацията.

# 83
  • Мнения: 67
Добро и слънчево утро ,момичета!
Накратко - цикълът ми е на 36;37 дни с засечена овулация преди 14 дни (чрез тестове за ову).
Съответно бебеправихме тогава.
Днес ми е 39-ти ден от цикъла и все още лелката не ме е навестила. Като цяло нямам кой знае какви симптоми ,освен това , че ми става малко гадно от цигарата , веднъж-два пъти на ден имам някаква странна ,тъпа болка ниско долу (съвсем търпима и не е ,като предменструална) и от вчера започнаха да ме болят гърдите,и зърната. А по принцип ме болят 7;8 дни преди цикъл. Ооо,  краставичките 😃 ..постоянно мисля за кисели краставички ,зелени домати и куп такива щуротии.
Правих тест преди 2 дни. Излезе изключително бледа и почти незабележима втора чертичка (прикачвам снимка).
Та въпроса ми е кога според вас е най-подходящо да си направя отново тест предвид дългият ми цикъл и късна овулация ,и дали е възможно да съм бременна?

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 5 157
На първо време спри да пушиш, що за безотговорност.....
Снимката е с лошо качество, но още утре сутрин можеш да направиш нов тест.

# 85
  • Мнения: 7 898
При биохимичната бременност обикновено първо ЧХГ пада и тогава идва менструацията.
Ще падне ако я измери. Дефакто много жени дори не знаят какво се е случило, защото не са правили нито уринен тест, нито кръвен и си мислят, че примерно им е закъсняло 5 дена.

# 86
  • Мнения: 106
И на мен АГ така ми каза вчера, че ако не си бях направила тест, нямаше и да разбера че съм била бременна. Щяла съм да си помисля че е само закъснение. Но понеже не ми е закъснявало до сега 7дни, а и правим опити си направих тест.

# 87
  • Мнения: 8
Здравейте! Може ли някой да ми разчете резултата, АГ не ми отговаря, а от еуфория не мога да се съвзема! Благодаря

# 88
  • Мнения: 2 162
Ми бременна си.
Здравейте! Може ли някой да ми разчете резултата, АГ не ми отговаря, а от еуфория не мога да се съвзема! Благодаря

# 89
  • Мнения: 1
Здравейте,  тъй като за първи път се включвам и втората чертичка е много бледа,искам да попитам положителен ли е теста ми?

Общи условия

Активация на акаунт