Няма радост по-голяма, от това да бъдеш ФЕВРУАРСКА мама!

  • 13 816
  • 295
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 587
Това със звъненето е идейка, може даже да отскоча до кабинета, че е наблизо  Simple Smile

# 241
  • Мнения: 689
Сутринта бях на ЖК. Побъбрихме си с док, премери ме и готово. Аз се надявах да го гледаме пак бебо на ехограф, но той каза, че няма смисъл сега. Понеже аз му казах, че искам да отида на фетална морфология. Та той ми препоръча Мазнейкова, а и аз си мислех при нея да ида макар че сега прегледах отзиви за нея във форума и не са много еднозначни. Но поне ме светна, че е в нова клиника. Записах си час, но е чак за 9ти септември. А аз нямам никакво търпение Rolling Eyes Всички питат какво ще е, а и на мен ми е страшно любопитно вече. Но ще чакам явно. Дано да се види тогава, че не знам. И най-вече дано всичко да е наред!
А някой ходил ли е при нея на 3D преглед? Дали може да ми изпринти снимка? Да се надяваме, че за 70 лв., ще даде една снимчица поне  Laughing

# 242
  • Варна
  • Мнения: 841
И ние вчера бяхме на док, бая сме големички  newsm78, 14 см от главата до опашката и 2 см бедрена кост Shocked, големичко ми се струва като за моите седмици, какво ще кажете, а аз се чудех от де тоз корем  Mr. Green

За
Варненки да споделя, за да не ви изреждам, на кръстовището срещу супер Гастро на "Ген. Колев", има много хубав магазин за бременни, срахотни неща има там, и най-вече имат размери  Grinning, лично на мен изобщо не  ми харесват нещата на "бутик" Рени

# 243
  • Мнения: X
green_dawn , звънкай и докладвай после какво са ти казали!Стискам палци всичко да е ОК.

jas.min, тъкмо щях да пиша за феталната- обадих се в МЦ Фемина (чух много добри отзиви за д-р Димитрова, която е от МД и работи в тази частна клиника) и поисках час за ФМ при Димитрова и тази мълча известно време и каза 29.09-17ч. или 18ч. Аз зяпнах, ама нали не може по- рано. Като се замисля съм на ЖК на 26.09 и ще ми станат на гъсто, така, че ще изчакам резултатите от БХС и тогава евентуално ще преместя часа за средата на октомври. Знаете ли дали има период, в който да се види най- добре бебето или кога е най- хубаво да се преглеждат органите или там каквото трябва. Ох май се оплетох.

Милена* , аз на Рени не съм виждала дрешки май, надявам се тази вечер да съм добре за да поразгледам, че вчера имах болки и се прибрах у дома веднага след работа.


# 244
  • София
  • Мнения: 372
 jas.min за 70лв не само снимка трябва да ти даде.Във военна болница за 60лв правят преглед на 4D апарат 1 час и ти дават диск със клипчета от прегледа.Клиниката е нова наистина ,но не е ли много скъпо по 70лв на всеки преглед,представям си колко струва раждането там newsm78

# 245
  • София
  • Мнения: 718
На мен за феталната морфология ми казаха, че е добре да се направи в 19-20 седмица.

# 246
  • Мнения: X
Ох, аз забравих да пиша за това- имам инфо, че Мазнейкова, както и Димитрова правят записи, но трябва за всеки случай да носиш видеокасета, защото на някои момичета казвали, че на диск, не можело да се направи записа. Иначе може и снимки, за около 70лв. Аз се надявм всичко да е наред (пожелавам това на всички) за да не се налага да ходим по-повече, защото наистина е скъпо. Но много се изкушавам да видя бебчи по хубаво и да имам запис, защото по м/у другото, досега нямам нито една снимка- в Шейново не ми дават. Единственото, което имам е снимка на плодно сакче на 4 седмици и 3-4 дни, в Торакс за установяване на бременността.
hrisi, освен да попитам дали има смисъл да ходя след като ще съм минала 19-20 отдавна?  Sad
 

# 247
  • София
  • Мнения: 718
Ох, аз забравих да пиша за това- имам инфо, че Мазнейкова, както и Димитрова правят записи, но трябва за всеки случай да носиш видеокасета, защото на някои момичета казвали, че на диск, не можело да се направи записа. Иначе може и снимки, за около 70лв. Аз се надявм всичко да е наред (пожелавам това на всички) за да не се налага да ходим по-повече, защото наистина е скъпо. Но много се изкушавам да видя бебчи по хубаво и да имам запис, защото по м/у другото, досега нямам нито една снимка- в Шейново не ми дават. Единственото, което имам е снимка на плодно сакче на 4 седмици и 3-4 дни, в Торакс за установяване на бременността.
hrisi, освен да попитам дали има смисъл да ходя след като ще съм минала 19-20 отдавна?  Sad
 


Нещо ми се върти 19-20, за да може ако има някакъв проблем да се направи аборт, защото после става по-сложно - свиква се някаква комисия или нещо такова. Не съм много сигурна дали е затова.
Да ти кажа последните 2 пъти като ходих на консултация в клиниката на Мазнейкова не ми направиха запис на бебето - казаха, че нямали възможност и трябвало да си носиш видео касета. Но дори и да я носиш пак не можели.

# 248
  • Мнения: 689
...Клиниката е нова наистина ,но не е ли много скъпо по 70лв на всеки преглед,представям си колко струва раждането там newsm78

Ами и на мен ми се струва множко, ама... В предния й кабинет бях ходила на профилактичен гинекологичен преглед за 25 лв. И тогава ми даде снимка - на 2 яйчника  Mr. Green Та очаквах, че сега за 3D ще да е 40 - 50 лв. най-много. Но нищо де.  По-важното е да ни прегледа добре и всичко да е наред. Пари се изкарват. А относно раждането - там доколкото знам е 1400, ако си по клинична пътека, и 1800, ако не си. Май и нормално, и секцио е все толкова.

Но сега като чета, се зачудих закъде бързам с тая фетална морфология като тогава ще съм на 17 седмици и 3-4 дни. Дали не е прекалено рано? Или 19-20 е репоръчително в смисъл, че да не е по-късно? Дали да променя часа за 10ина дни по-късно?

# 249
  • София
  • Мнения: 974
Здравейте и от мен  Hug

По повод феталната морфология е препоръчително да се направи в периода 16-20 г.с , аз също съм се записала, но при д-р Томова (по препоръка на моят лекар)
С предишната ми бременост ходих при Мазнейкова и въпреки критиките към нея аз бях доволна......от нея имам най-хубавата снимка на щерката и само тя ми позна пола Simple Smile
За парите.... ами много са, но ще ги преживея важното е всичко да е наред с бебока Praynig
Поздрави на всички и лек и приятен уикенд Hug

# 250
  • Мнения: 666
Здравейте и от мен момичета,
Няколко дена не сам се включвала но сега наваксах. При вас идва есен а при мен идва пролет. Тук при нас сезоните са наобратно и точно в най-напреднала бременност ще е най-голяма жега. Да ви кажа за дрехите аз нося вече само панталони които са с ластик и са ми много удобни защото не ме обиват никъде и се чуствам много удобно в тях. Тук в Африка жените са с доста странна фигура та си поръчах дънки от БГ защото в дрехите за бременни влизам и аз и мъжа ми. Но иначе поне има хубави спортни панталони. Искам да попитам някои има ли сайт с данни колко е голямо бебето в различните седмици от бременноста.

# 251
# 252
  • Мнения: X
Като се сетя, че в Торакс за установяване в неделя ми казаха преглед- 30лв. на регистратурата, а после ми калкулираха отделно ехографа-направо откачих от яд. Но пък бях спокойна, че вече знаех за бременността, че върви добре. А сега ми се иска точно заради записа и подробния преглед (надявам се) при специалист, ще настоявам да ми направят запис. Така, че паричките ще ги прежаля...
А за периода- въпросът ми е такъв дали след 20 г.с. се вижда толкова добре, както м/у 19 и 20.Може да ви звучи смешно, ама някъде бях чула, че в по- ранен етап се виждало по- хубаво...

# 253
  • София
  • Мнения: 974

А за периода- въпросът ми е такъв дали след 20 г.с. се вижда толкова добре, както м/у 19 и 20.Може да ви звучи смешно, ама някъде бях чула, че в по- ранен етап се виждало по- хубаво...


Честно казано незнам...обади се на лекаря си newsm78

Ето това открих в сайта на Мамма
"Всяка бременна трябва да бъде проследена със специализирано ултразвуково изследване за откриване на вродени малформации поне 3 пъти:
- в 11-13
- 16-20
- и 22-26 седмица на бременността.
След 16 седмица (най-сигурно в 19-21) на бременността се виждат над 80% от случаите с малформативни синдроми, включително спина бифида и аненцефалия. "

# 254
  • София
  • Мнения: 372
Моя лекар ми каза,че за БХС е 16-20г.с,а морфологията около 20г.с.когато са се оформили всички органи.

Общи условия

Активация на акаунт