Хитринки за всякакъв случай - 23

  • 41 218
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 844
Подметките на бели обувки пръскам с обезмаслител и търкам с четка, всички стават като нови.

# 691
  • Мнения: X
Как да почистя бели джапанки на Ипанема?
Посивяли са.
Изпери ги в пералнята.

# 692
  • Мнения: 7 910
Имах мазни петна от пръстчета по шкафовете. Пробвах с обезмаслител, с почистващите лидълски мокри кърпи - без успех. Днес с магическа гъба успях - само натърках с мократа гъба и веднага изтрих със сух парцал.
Много препоръчвам да не си давате парите на бройка по магазините, а да се комбинирате с някоя дружка - петдесетина гъби от Алиекспрес излизат към 5-6 лева. Ние с колегите така правим - не че не мога да си купя 50 гъби, но нямам много място за съхранение и се боря за всеки сантиметър складово пространство. По магазините са около левче бройката, ако не греша. Вярно, много време отнема доставката, ама като дойдат е голяма радост Grinning
Вече всичко чистя с тях - смесители, душкабината, мивката, сега ще изтрия външната част на хладилника.
Ето ми запасите:

# 693
  • Мнения: 9 776
Има и пакети по двайсет. Аз такива си поръчвам. Ще потърся линк ако някой иска.

# 694
  • до реката
  • Мнения: 295
Здравейте, с какво да изчистя розови маратонки носени няколко пъти.Проблема е такъв,че когато ги изпера остават жълти петна по тях.Първо бяха замърсени с масло от верига на колело него успях да го почистя меглио и домашен сапун,но сега остават жълтеникави петна след изсъхване които не се виждат когато са мокри.Вчера пробвах и с вениш за цветно сега чакам да поизсъхнат да видя,но на места пак забелязвам жълтеникави петна,моля помагайте нови са маратонките...

# 695
  • Мнения: 12 116
Трябва да се сушат на сянка, за да не избива жълтото.

# 696
  • до реката
  • Мнения: 295
На сянка са на тераса с завеси на масата в хоризонтално положение

# 697
  • Мнения: 10 210
Аз имам чувство, че от неизплакнатия препарат жълтеят. И аз имах проблем с едни светли обувки. След прането пусках 2 цикъла само с вода, за да се оправят.

# 698
  • до реката
  • Мнения: 295
И това направих сега ще видим.

# 699
  • Мнения: 5 384
Втори чифт ми пожълтява - едни бели кожа и мрежеста материя, която почерня, вторите бледорозов велур естествен и малко кожа. Вторите само сутринта са били на слънце за час, после ги сложих навътре на балкона-на сянка. Пера във ваната с четка и гранулиран сапун за пране. Може и от недоизплакване.... , моите с подвижна душ-слушалка обилно уж плакнах, обливах...

# 700
  • Мнения: 10 210
Попива дълбоко в материала и при сушене избива. Много е неприятно. Мислила съм да пера с шампоаните за сухо пране, а само стелките в пералнята, иначе големи мъки стават.

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Може би наистина е от недобро изплакване - преди години, когато прах обувки в предишната пералня, почти винаги по светлите избиваха такива жълти петна.
Заради дъщеря ми, която е с проблемна кожа, взехме пералня, с допълнителни изплаквания и от тогава нямам проблеми с пожълтява е на светли обувки.
Другото, което съм сменила от онзи период е, че вече ги суша в сушилнята.

# 702
  • Мнения: X
Лейдис, с какво да почистя жълти петна (от не знам какво) от бял кожен диван?

# 703
  • Мнения: X
Лейдис, с какво да почистя жълти петна (от не знам какво) от бял кожен диван?
Няколко варианта има - хладка вода с малко сода, но не търкай, а тампонирай. Или хладко прясно мляко, може пак с малко сода. И последно - лимонов сок. Но те съветвам да пробваш първо на някое невидимо място, за да провериш устойчива ли е боята, за да не стане по-сериозно петно.

# 704
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Моля за помощ!
Преди седмица имах неблагоразумието да си направя чай в стъклена бутилка с нормално тясно гърло. За да ми стане хубаво чайчето си натиках и лимони на шайби вътре. Трудно ги натиках, но успях. След като изпих чая, осъзнах че лимоните не могат вече да бъдат извадени... Някоя от вас да знае как да ги извадя. Държа бутилката на слънце за да изсъхнат, но нищо не става те само мухлясват Sad как да си спася бутилката Sad

Общи условия

Активация на акаунт