Промяна в отношенията след почти 3 години

  • 7 933
  • 276
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 473
Ама това хич не е битовизъм, това си е сериозн проблем, особено в дългосрочна перспектива.
За мен дори - това е равнозначно на липса на любов. Няма мъж, който е истински влюбен, да не се вслуша или обърне внимание на молбите на любимата си.  На твоя не му пука особено, удобна си му и за това.

# 16
  • Мнения: 36
Ама това хич не е битовизъм, това си е сериозн проблем, особено в дългосрочна перспектива.
За мен дори - това е равнозначно на липса на любов. Няма мъж, който е истински влюбен, да не се вслуша или обърне внимание на молбите на любимата си.  На твоя не му пука особено, удобна си му и за това.

За съжаление смятам, че сте права.  Но не съм готова, може би за раздяла все още.

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мъжете ли свършиха, че се примиряваш с подобно отношение?
Изчакай още някоя година и със сигурност ще станеш готова.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Ами, продължавай да си губиш времето, в такъв случай...

# 19
  • Мнения: 36
Предполагам сте прави. Отстрани човек е по- обективен. Вие как сте във вашите домове? Как разпределяте задълженията.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Вие как сте във вашите домове? Как разпределяте задълженията.

Отговорът на тези въпроси не би трябвало да те вълнува и няма как да ти е от полза. Важна си ти и твоите собствени потребности, не тези на другите хора.
Аз лично не понасям никакво домакинстване и правя всичко с голяма мъка. Мъжът ми, обаче, се справя повече от добре и дори бих казала, че е поел по-голямата част от дейностите по обслужването на дома ни. Изцяло той готви и пуска пералня, например. Аз пък мия съдовете на ръка, хвърлям боклука и чистя. Най-общо казано, разбира се.
Има и друг тип жени – такива, които обичат да домакинстват, и това им носи удоволствие. Създават уют и не им тежи, че мъжът им не се включва активно, съответно – всичко пада на женските нежни плещи.
Именно затова и ти казвам, че хора има всякакви. За едни е нормално дадено нещо, за друг – друго. Просто трябва да намериш човек, който разсъждава като теб. Така няма да ти се налага да изпадаш в подобни дилеми.

# 21
  • Мнения: 1 327
Чистенето, готвенето, пазаруването трябва да бъде поделено между партньорите.
Постави ясно въпроса пред приятеля си и ако продължава все така, кой от къде е.
Ти не си слугиня, а партньор, любовница и приятел.
Като цяло не харесвам геймъри. Пълни заплеси. Не намирам за нормално мъж на 31 да я кара по този начин. Тотален безхаберник.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мъжът жената го учи как да се отнася с нея от самото начало.
С първия ми мъж претърпях провал, но научих ценни уроци. С втория нещата вървят както искам. Промени ли се- нямам никакви задръжки да си тръгна веднага... нито ще се моля, нито ще се карам с него. Той го усеща.
Научи се на себеуважение, за да те уважават и другите.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Аз живея сама с детето си, така че всичко върша аз. Автоматизирала съм процеса доколкото е възможно. Но докато бяхме заедно, домакинската работа беше поделена. Никой не се е скатавал.

Изнеси се в твоето жилище. Кажи му, че не можеш да живееш така. Тогава ще видиш дали и колко държи на теб.

# 24
  • Мнения: 3 033
Няма да се промени. Ти винаги ще бъдеш недоволна. По-добре бягай, докато не сте обвързани с брак или дете, че става страшно.

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 933
Първо да отговоря на твоя въпрос:ние сме се намерили двама дето обират от мъжка и женска работа.При нас няма разпределение на задължения. Има работа,която трябва да се свърши и се прави,който,когато има време.Изключвам прането,защото ММ не пере, както аз искам.Днес например той по график почива,а аз бях на работа.Изчистил е апартамента,пуснал е миалната и сушилнята.В обратния случай чистя аз.
Вие не ги ли обдъдихте тези неща преди да зажиеете заедно?

# 26
  • Мнения: 1 327
Е как се обсъждат такива неща? Битовизмите се нагаждат с течение на времето.
Странно би било: хайде да живеем заедно. Ти миеш чинии, аз чистя с прахосмукачка. 😀

# 27
  • Мнения: 36
Първо да отговоря на твоя въпрос:ние сме се намерили двама дето обират от мъжка и женска работа.При нас няма разпределение на задължения. Има работа,която трябва да се свърши и се прави,който,когато има време.Изключвам прането,защото ММ не пере, както аз искам.Днес например той по график почива,а аз бях на работа.Изчистил е апартамента,пуснал е миалната и сушилнята.В обратния случай чистя аз.
Вие не ги ли обдъдихте тези неща преди да зажиеете заедно?

Говорили сме, уж че ще помага. От време на време свършва нещо, през пръсти. А постоянно цапа казвам ви все едно имам дете - опаковки от ядене, кенчета кола. Вземе изхвърли 2 другите 15 опаковки примерно си седят.

# 28
  • Мнения: 7 265
Такъв си е бил и такъв ще си остане. Ти си решаваш това устройва ли те.

# 29
  • Мнения: 131
Бъди хитра! Не е нормално голям мъж да е живял толкова време с баба си и дядо си- те 100% са го дундурили. Препоръчвам ти да си намериш книгата Мъжете обичат кучки - има я на пдф в нета. Пренебрегни заглавието, наистина е добра книга и ще ти помогне да прецениш по-бързо има ли смисъл да се занимаваш с лузъри и има ли той шанс да се оправи. Ако всичко друго ви е ок ... може да направиш компромис Simple Smile Като той ти дава пари за чистачка. Това е чудесен вариант хем агнето цяло, хем вълка сит.

Общи условия

Активация на акаунт