Промяна в отношенията след почти 3 години

  • 8 051
  • 276
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: X
rr22, такъв мъж би бил наречен муньо, мухъл, иконом, жалкар.
Сега обаче понеже повдигна изрично така въпроса на размяна на ролите, очаквай шикалкаване, "зависи", "относително" и прочие лицемерие.

# 136
  • Мнения: 435
Според мен хитринки тук няма да помогнат. Или ако има ефект, то той ще е временен, а и на авторката ще и писне все да го побутва, както се побутва малко дете, за да не му развалиш настроението.
Между партньорите трябва да има равнопоставеност. Не е нужно всеки да има строго определени задачи в домакинството. Важно е да си помагат, дори и като се подсещат.
Този "партньор" явно е израстнал в такава среда - никога не е виждал дядо си да помага, а бабата не е карала внука си да подрежда и помага. Другият вариант е да си е живял в "кочина" до сега и за него разхвърляното да е нормално.
Аз бих изчакала малко без да правя забележки и да моля за помощ. Така авторката ще си направи изводите и ще реши иска ли да се превърне в сърдита прислужница. Човекът няма да се промени.
А и битовизмите, макар и дребни на пръв поглед, пречат на любовта и разбирателството в семейството.

# 137
  • Варна
  • Мнения: 5 419
Това, че само мъжът ходи на работа, не му дава право да си зарязва кенчетата от кола навсякъде. Щом не живее сам, трябва да се съобразява. Ако си живееше сам, ако ще и кула от чорапи да си прави на средата на дневната. На мен би ми било обидно да се очаква от мен да обирам нарочно зарязани кенчета и да измъквам миризливи чорапи из под леглото като някаква чистачка или майка на 10 годишно. Аз също съм оставала без работа, но приятелят ми никога не си е позволявал такова отношение.

# 138
  • Мнения: 5 832
Ама какви хитрини, какви дресировки, сяда се и се казва директно какво не ти харесва. Командвала го, пилила му, прав бил, глупости на търкалета. Има едно момиче, което е влязло в ролята на пепеляшка и един бабин, на който му е през оная работа, той така е свикнал - някой да го дундурка. Отделно, че явно е пълен заспаляк, лишен от жизнени показатели. Много мразя мърди аз, а в комбинация с мърлявщина, направо ме налазват мисли за действия, които ще са под наказателна отговорност.

# 139
  • France
  • Мнения: 13 323
Авторке, за да разбереш дали си подхождаш с някого трябва да поживееш с него. Иху-ахуто по заведения в началото на всяка връзка не се брои. Усещам, че самата ти си разбрала, че няма да стане вашата история. Явно си се шокирала до каква степен твоят човек е готован (хвърля си чорапите, не си вдига чиниите, не си прибира дрехите - все елементарни неща). Нещо повече, разочарована си, че не комуникирате, което намирам за още по-притеснително. Нямам никакви надежди за оправяне на ситуацията. Не и в този си вид. И според мен и ти си го знаеш. Трябва ти да си решиш. Както виждаш в този форум има много, които смятат, че това е нормално. Важното е, че за теб не е. И ако трябва да бъда честна, радвам се, че все повече момичета намират това за ненормално.

# 140
  • Мнения: 20 405
Да, не е нормално, само че не е нормално и да се вини само единият в подобни отношения. А тя се е надянала там доброволно. Сега, дали си е затваряла очите, просто е дремала, била е нечувствителна за някои знаци, ние няма как да знаем, но винаги в подобни отношения участват и двамата с действието И бездействието си.
Затова, за да се стигне до този краен момент на нерви, истерии, дразнене от нейна страна, то не е станало за ден, просто вече се е напластило и ИП го е отключило. Може би е по-добре, че е в този начален етап без деца и по-сериозни ангажименти, за да осъзнае тя какво не е наред при тях и кое намира за приемливо или не. Но в никакъв случай не е виновен само единият за това, че е мърда и другият го е допуснал.

Тя послъгва, няма как да се промени драстично след 3 години, освен ако не му падне нещо на главата, изпадне в амнезия или има някакво сериозно травмиращо преживяване (катастрофа, смърт на близък). Той си е бил такъв, но тя след 3 години се потриса. Ами...

# 141
  • Мнения: 6 307
Черната котка, специално за теб добавям някои детайли.
Мъжът от питането ми също не работи по основателна причина- корона вирус, излязъл му е цирей на г*за или не може да си намери достатъчно добра работа за него. За да не усложнявам допълнително, най-добре да приемем, че не работи по същата причина като авторката. Също има намерение да започне работа до месец, два-3-5-12-60. Обаче както знаеш (надявам се) с намерения не можеш да платиш тока или да пазаруваш в магазина. Също има апартамент, който прашасва или наема от него отива при мама и тате.
Така как ти се струва, дали е прав да иска и да му се готви и чисти?

Ако авторката плащаше със свои средства нещо от домакинството, щеше да го упомене изрично. Така че съм убеден, че е на пълна или поне частична издръжка.
Въобще в една връзка не стават нещата когато единия гледа да не се мине с нещо, тогава и другия започва по същия начин и всичко отива по дяволите. Не е най-важното кой ще измие чиниите, важното е този, който го прави да не се чувства прецакан. Това се отнася и за всичко останало.

# 142
  • Мнения: 435
Когато аз се омъжих живях 5 години заедно със свекърва и свекър. Тя е отлична домакиня. Мен, от своя страна, мама също ме е научила на ред и чистота. Свекър ми и съпруга ми винаги помагаха - боклук, пазаруване, асистиране при чистене и друго да не продължава. Аз все още бях студентка-не работех, а всички други ходеха на работа. Но това не беше причина от тяхна страна да искат да поема домакинството сама.

# 143
  • France
  • Мнения: 13 323
Някои май много им бърка в душата, че една жена може да бъде издържана финансово, без да бъде превърната в слугиня.

# 144
  • Мнения: 30
Този е направо мамино синче просто ще те използва за напред , за да му слугуваш просто той е толкова разглезен нищо лично , че още сигурно на теб ще се разглези още повече

# 145
  • Мнения: 41 977
Някои май много им бърка в душата, че една жена може да бъде издържана финансово, без да бъде превърната в слугиня.

И как се нарича такава жена? Метреса, държанка? И какво се прави с нея като омръзне?

В живота нищо не може да се премери точно с кантар, но трябва да има желание и от двете страни да се намери точният баланс. А ако не може, тогава хората трябва не да се сърдят един на друг, а прости да се разделят и да си търсят по-подходящ ЗА ТЯХ. И това докато е време, а не след едно или две деца. Иначе за всяко гърне си има похлупак и правилното е гърнето да си го търси неговия похлупак, вместо насила да се опитва  да натамани нещо, което не става баш за туй гърне.

# 146
  • Мнения: 1 327
Rf, пидозирам, че разхвърляш чорапи и кенчета навсякъде.. 😀
Момичето не иска той да поеме всичко, а да помага. Дали работи или не, нищо не означава. Няма да слугува, защото временно е безработна.

# 147
  • Мнения: 5 832
Те тези мърлявите винаги си намират оправдание за мърлявщината си. Няма значение мъж ли е, жена ли е, все е гнусно и ненормално. Аз вече като чуя, че някой мъж над 25 живее с майка си, или баба си, директно изчезвам не с 300, ами с 3000. И тук не говорим, че трябва да има собствено жилище, но все си мисля, че един нормално развиващ се човек трябва да се отдели от майка си и да живее сам, пък било то в собствен дом, или под наем. Иначе се изнежват миличките, всичко в ръчичките да им подадеш, та чак на моменти да се чудиш тва мъж ли е, или най-добрата ти приятелка.

# 148
  • Sofia
  • Мнения: 15 624
Някои май много им бърка в душата, че една жена може да бъде издържана финансово, без да бъде превърната в слугиня.
И на мен това ми направи впечатление – просто недоумявам на какво се дължи тази злоба в част от мъжките мнения по темата. Сякаш ги е яд, че съществуват жени, чиито мъже не ги третират като мобилни парцали.

rf22, абсолютно всички детайли в поста ти са спекулации. Няма как да коментирам неща, които авторката не е уточнила.

# 149
  • Мнения: 3 186
Отдавна мисля да напиша на какво се дължи злобата на Братан и компания. - На това, че не са се родили жени и им се налага да теглят теглилата на мъжката страна. Защото да си хубава хубава жена винаги е било актив и просташки казано гладна няма да останеш. А да си беден мъж е божие наказание.
И да  - може да си гледана жена, без да те унижават. Всъщност най-гледаните жени се радват и на най-доброто отношение.

Общи условия

Активация на акаунт