Промяна в отношенията след почти 3 години

  • 8 652
  • 276
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 323
Някои май много им бърка в душата, че една жена може да бъде издържана финансово, без да бъде превърната в слугиня.

И как се нарича такава жена? Метреса, държанка? И какво се прави с нея като омръзне?

Ъм, така написано, звучи сякаш причината, поради която разчиташ да не омръзнеш, е връткането на пета и прислужването вкъщи. Това е доста нискоквалифициран труд и извършващата го лесно може да бъде заменена, ако омръзне. Истинският женски принос към мъжа и дома не се измерва толкова буквално като бройка измити чинии, пуснати перални и белотата на фугите в банята.

Но съм те чела и предполагам, че не това имаш предвид.

П.С. Домакинските дейности ги умея повече от добре, само за протокола, че да няма спекулации колко съм вързана в ръцете и че затова така говоря. Smile

# 151
  • Мнения: 42 174
В една връзка и двамата трябва да дават нещо. И понеже тук говорим за жената, това важи и за нея. А с оглед на конкретната ситуация, ако имаме жена, която не работи, не гледа и не възпитава деца и не се грижи за домакинството, то тя какво дава? Не вярвам, че жена без ангажименти с някаква дейност, може да предлага и кой знае какво интересно общуване.  И какво остава? Аз се сещам или за известна кифла, която задоволява мъжко его да я показват, и затова нейната работа е само да се поддържа атрактивна или за не толкова известна, която трябва да бъде секс играчка. Но и двете са несигурни позиции и затова най-често кифлите гледат да си заздравят позицията с деца.
Може би нещо в тона на изказването на Филомена ме е провокирало, но го схванах като изказване на жена-принцеса, която смята че и се полага всичко, само защото е (хубава) жена. Може и да бъркам де.

# 152
  • Мнения: 3 186
А какво трябва да правиш, за да не си играчка?

# 153
  • Мнения: 42 174
А какво трябва да правиш, за да не си играчка?

Да си равностойна - да имаш кариера, свои интереси, да си финансово независима... Тогава имаш тежест и си интересна, има за какво да си говорите. А домакинстването е нещо, което се поема от двамата в някакво съотношение според уменията, времето и наклонностите. Но всеки трябва да се стреми да поеме все пак нещо.Ако пък единият не работи е нормално да поеме повечето (или цялата) домакинска работа.

# 154
  • Мнения: 3 186
Финансово независими хора не уважавам. Нито ги харесвам по този признак.
Между другото, мъжът ми има  фирма и е бизнесмен. Но е толкова скучна неговата сфера, че с упойка не мога да издържа разговор за работата му. Нито е интересно, нито нищо.
Тоест:
Работещ човек не е равно на бизнес, не е равно на интересна личност.

Последна редакция: вт, 05 май 2020, 18:16 от tainichka

# 155
  • Мнения: 781
Дава любов, търпение и желание да бъде с въпросния мъж! А ако той си търси обслужващ персонал и се сърди, дето му нарушава спокойствието с претенции за внимание и поемане на част от домакинската работа и я взема за даденост - това си е негов проблем. Не смятам, че такъв мъж ще бъде щастлив в равностойна и отдадена връзка!

# 156
  • France
  • Мнения: 13 461
Имала съм периоди, в които не съм имала доходи. И пак сме си деляли домакинството. Явно имам да давам на ММ много ценни неща, че да не му омръзвам. Трябва да сменя анцуга с копринената ми нощница. Да ми подхожда на статута на метреса Lips

# 157
  • Мнения: 6 318

И на мен това ми направи впечатление – просто недоумявам на какво се дължи тази злоба в част от мъжките мнения по темата. Сякаш ги е яд, че съществуват жени, чиито мъже не ги третират като мобилни парцали.

rf22, абсолютно всички детайли в поста ти са спекулации. Няма как да коментирам неща, които авторката не е уточнила.

Черната котка, зададох съвсем принципен въпрос- какво щеше да бъде, ако темата беше пусната дословно дума по дума, само че от мъж? Каква злоба, какви спекулации виждате тук? Че въпроса е неудобен, не отричам, но можеше все пак да се напише нещо смислено.
И така като изключим няколкото смислени коментара, от другите мнения се налагат следните заключения.
Няма проблем жена да бъде издъжана от мъж (тук пак говоря по принцип, авторката не е пояснила как точно стоят нещата при тях), но ако бъде накарана да върши домакинската работа на двамата, т.е. отделя по половин час на ден от безценното си време, вече става слугиня, парцал.
В същото време ако мъжа издържа жената изцяло, трябва също да върши и домакинска работа, което не го прави роб, слуга, банкомат, касичка, донор, а са си едни изцяло нормални отношения.
Ако обаче ролите се сменят, на базата на други теми, защото тук никой не даде такъв отговор(защо ли?) тогава той е муньо, мухъл, лентяй, глупак и т.н.
Въз основа на това се налага другото заключение - искаме да сме равнопоставени, но само когато ни изнася. През другото време можем да развием други философии.

Чакалката, не си разхвърлям чорапите на всякъде. Жена ми успя да ме научи без много драми, всичко за пране си прибирам в коша, останалото си прибирам на определено място. Бих и пуснал пералнята, но не знам как Simple Smile Също не чистя, но се старая да не цапам. За сметка на това всичката мъжка работа по дома-ремонти, монтажи, че и майсторски работи ги правя аз. Е за някои неща е нужно да ми се напомня през 6 месеца, но все пак е защото съм много зает с работа.

# 158
  • France
  • Мнения: 13 461
Ето, дори и ти се стараеш да не цапаш. А въпросният се разхвърля на всякъде. И точно това тежи на авторката, че трябва буквално да ходи след него.
Какво значение от какъв пол са героите в разказа, всякак е грозно подобно отношение. И да напомня, момчето не се връща от изнурителен 12 часов работен ден, а си стои вкъщи и прекарва времето си в гледане на сериали.

# 159
  • Мнения: 42 174
Финансово независими хора не уважавам. Нито ги харесвам по този признак.
Между другото, мъжът ми има  фирма и е бизнесмен. Но е толкова скучна неговата сфера, че с упойка не мога да издържа разговор за работата му. Нито е интересно, нито нищо.
Тоест:
Работещ човек не е равно на бизнес, не е равно на интересна личност.

За една жена според мен е много важно да може да се оправя и без мъжко крило, което значи да е финансово независима. Но нямам нищо против твоята гледна точка, явно ти е добре да зависиш от мъжа си бизнесмен. За бизнес конкретно не съм писала, финансовата независимост може да идва от всякакви дейности - изкуство, наука, някаква експертна професия... Но за мен човек, който няма свой собствен свят и свои интереси си стеснява кръгозора и става скучен.

# 160
  • Мнения: 781
Не бих го нарекла с горните епитети, с изключение на лентяй. И използвач и егоист. И бих си дала сметка за чувствата му към мен.

# 161
  • Sofia
  • Мнения: 15 682
Но за мен човек, който няма свой собствен свят и свои интереси си стеснява кръгозора и става скучен.

Какво общо имат интересите с работата? Моите хобита, занимания и нещата, от които принципно се вълнувам, по никакъв начин не са свързани с професионалната ми дейност. Дори налице е следната зависимост – колкото по-малко работя, толкова повече време имам за обогатяване и научаване на нови неща.
Повечето хора, като цяло, са с доста посредствени и скучни професии.
Друг любопитен факт е, че най-интригуващите мъже и жени, които съм срещала през живота си, далеч не са на заплата...

# 162
  • Мнения: 42 174
Но за мен човек, който няма свой собствен свят и свои интереси си стеснява кръгозора и става скучен.

Какво общо имат интересите с работата?

Няма еднозначна връзка и не съм твърдяла, че непременно имат общо. Казах, че трябва да имаш поне едното от двете, за да можете да водите някакво интелектуално общуване.

# 163
  • Мнения: 3 186
Рф22, ако беше жена и то атрактивна, щеше да използваш силата си върху тъпите мъже максимално. През ум нямаше да ти мине да създаваш работа интересна за разговор. Що се лъжем?

Черна станция, аз се интересувам от хиляди неща. Толкова много, че ти писва от моята говорилня на живо. Не съм скучна, досадна съм с информираността си. Никой не желае черна станция на живо!

# 164
  • Мнения: X
За една жена според мен е много важно да може да се оправя и без мъжко крило, което значи да е финансово независима. Но нямам нищо против твоята гледна точка, явно ти е добре да зависиш от мъжа си бизнесмен.
Не разбра хвалбата, че е омаяла някой така, че е готов да й слугува и да я издържа. И сега трябва да завиждаш.
А вие едва ли не сте глупавички, че не се възползвате и си губите времето на работа наравно с партньора Wink

Общи условия

Активация на акаунт