Спор относно името на детето

  • 26 432
  • 594
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 039
След всичките драми,най-коректно щеше де е да не се кръщава на никой.Преди бащата действаше от позиция на сила,сега майката му го връща.Но тъй ката са разделени,вече няма значение.
Да е живо и здраво бебето! Майката да има предвид,че припознавайки го,бащата има права на родител, и най-малко два пъти в месеца и един месец лятото,детето ще е при него.

# 586
  • Някъде там
  • Мнения: 16 071
Тази тема е време да бъде заключена.
Вече спор относно името на детето няма.

# 587
  • Мнения: 169
Здравейте мами! Имам огромно нужда да чуя вашето мнение ..Бременна съм 8 месец ,чакам прекрасно момченце . С бащата на детето имахме няколко разговора във връзка името му ,които завършват с караници и не се стига до решение. Той държи детето да се казва на баща му. Не приема друго име ,не иска да направи компромис,сърди се и общо взето ми съобщи ,че ако не се съглася няма да се държи добре с мен и т.н .Според мен името е остаряло ,не ми харесва ,не искам да се казва така ,но искам и да стигнем до компромис. В крайна сметка най важно е детето и това то да има щастливо семейство. Предложих да го кръстим на него ,предложих други имена какво ли не ,но той не приема,не иска да говорим . Опитах се да го накарам да седнем като големи хора ,да помислим за детето най вече и да решим ,а не да си разваляме отношенията,но неговите думи са само ,че ако не е това име което иска няма да станат нещата. Реших да говоря с баща му ,не искам човека да си мисли че не го уважавам или нещо такова ,просто имам мнение по въпроса и искам някой да го чуе . В крайна сметка бебето е наше не на него и баща му. Така де разговора с него не завърши както ми се искаше . Общо взето и той ми каза че ако не го кръстим на него и той няма да се държи ок и ще има едно наум. От три дена се мъча да говорим на тази тема (в крайна сметка много скоро ще родя),но бащата на детето ми или излиза или ляга да спи ,не ми звъни. Общо взето се инати и се държи много кофти с мен ,въпреки че съм бременна и малко или много трябва да се съобразява. След много мисли си казах добре ще го направя ,но в същото време се сещам как ме заплашваше той и баща му ,как от няколко дена само рева и не се чувствам добре ,а той гледа как да излезе с приятели,вместо да седне с мен да говорим . Нуждая се от вашето мнение по въпроса,как бихте се почувствали вие ако бяхте на мое място ,какво бихте направили?

Не отстъпвай, сега ако направиш компромис, следващата стъпка е да поискат да го оставиш на отглеждане при свекър и свекървата. И в другия случай, пак ще правят проблеми. Според мен мъжът ти с това поведение е директно за зарязване, съжалявам че го казвам. Най-добре от родилния дом не се прибирай при него, иди при роднини. Ако и тогава не се осъзнае и не спре с простотиите - не ти и трябва. Усещам, че нещата почват да намирисват на психотормоз. Ако го оставиш така по-зле ще стане. В случай, че реши да се извини, направи всичко възможно да е по-далече от баща си, примерно в друг град. А не всяка вечер да кисне там и да го настройват. Като цяло едва ли и това ще помогне, но е последния вариант за оправяне на тази ситуация. Но той щом от сега е толкова подвластен на мама и на тати и няма собствено мнение, едва ли ще стане по-добре за в бъдеще. В родилното ти даваш едно име и той дава едно и после сестрата избира едно от двете, ако сте женени. Вероятно - твоето.

# 588
  • Мнения: X
rainbow90, детето се роди, име си има вече и проблемът е решен.

# 589
  • Мнения: 630
Бре, в кое родилно сестрите избират името на детето? Това вече наистина не бях го чувала 😳

# 590
  • Мнения: 18 504
Да, имаше предвиден "арбитраж" за случаите, когато младите родители не могат да се споразумеят за името на детето. Когато аз раждах този въпрос беше решен авторитарно - майката записваше името и точка Mr. GreenMr. Green Mr. Green

# 591
  • Мнения: 1 114
Тези драми с имената винаги са ми били непонятни. В моето семейство са ги спазвали и са кръщавали на свекъри и тъстове. По този повод имам братовчеди с еднакви имена.

Моето дете е кръстено на баща ми, защото харесвам името и свекърите никога не са правили проблем. Дори не сме обсъждали нито с нашите, нито с тях името. Баща ми беше изненадан. Мъжът ми нямаше никакви претенции.

Радвам се, че раждането е минало успешно. Няма смисъл да се занимаваш повече с тези хора. Бащата явно ще присъства под някаква форма, щом го е припознал и дано не ти създава проблеми.

# 592
  • Мнения: 38
Ох милата, аз имах същият проблем  до последно си казвах че ще е на моето но преди да вляза за спешно секцио не ме интересуваше нищо исках само  да чуя че детенцето ми е здравичко и стана на неговото дори ми благодари до 1 годинка дори по име не си казвах на детето но времето лекува както се казва благодаря на бог за пекрасният ми син и прекрасната ми дъщеря направи компромис по важно от това да чуеш че детенцето ти е здраво нямо името не прави човека.

# 593
  • Мнения: 1 090
Извинявам се, но това е едно от най-тъжните мнения, които съм чела по темата. И то тотално обяснява безмислието и драмата зад подобен компромис.
Но поне авторката вече е наясно колко правилно е постъпила.

# 594
  • София
  • Мнения: 13 155
И авторката вече роди. Кръсти си детенцето по неин избор. Раздели се с бащата, който пък се разчувства пред новороденото и го призна. Ей такива работи.

Общи условия

Активация на акаунт