Избор на Airfryer

  • 125 323
  • 768
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 12 778
Става с хартия да се ползва, но тогава имат нужда от обръщане нещата в него. Понеже няма как и отдолу да ги обдухва горещият въздух. И аз слагам понякога, миенето май всички го мразим. Има си разлика с нея как се сготвят нещата и без нея.
Според мен проучете още отзиви, нищо че всеки си хвали това което си е купил и рядко има някой с наблюдения над повече от един модел че да сравни.

# 151
  • Мнения: 16 871
Хм, да, вярно с хартията ще трябва да се обръща. Ще поразровя още малко.

Ако имате още някой съвет или нещо, което да изпускам при избора ще съм благодарна.

# 152
  • Мнения: 1 700
Хм, да, вярно с хартията ще трябва да се обръща. Ще поразровя още малко.

Ако имате още някой съвет или нещо, което да изпускам при избора ще съм благодарна.

Съветът ми е да опитате храната при приятел, защото е доста надценена като вкус. Този уред се купува, защото е модерно, а не щото е кой знае какво. Мое лично мнение. Ако имах наблюденията, които имам сега, след 3 месеца ползване, просто изобщо нямаше да го искам. Във ФБ се опитаха да ме убеждават, че вкусът зависи от мощността. Не мисля така. Разгледайте еър фрайър фурните, защото при тях поне не се налага да бъркате и да обръщате нищо. Цената е около 200 лв.

И аз имам Инстант пот и смело мога да заявя, че фрайърът пасти да яде на неговия фон по функционалност и полезност.

# 153
  • Мнения: 7 856
Хм, да, вярно с хартията ще трябва да се обръща. Ще поразровя още малко.

Ако имате още някой съвет или нещо, което да изпускам при избора ще съм благодарна.

Съветът ми е да опитате храната при приятел, защото е доста надценена като вкус. Този уред се купува, защото е модерно, а не щото е кой знае какво. Мое лично мнение. Ако имах наблюденията, които имам сега, след 3 месеца ползване, просто изобщо нямаше да го искам. Във ФБ се опитаха да ме убеждават, че вкусът зависи от мощността. Не мисля така. Разгледайте еър фрайър фурните, защото при тях поне не се налага да бъркате и да обръщате нищо. Цената е около 200 лв.

И аз имам Инстант пот и смело мога да заявя, че фрайърът пасти да яде на неговия фон по функционалност и полезност.
Зависи кой какво готви. За мене фрайърът е незаменим. Той не готви, на практика и не пържи, а пече, но може да направи зеленчуци почти без мазнина близки до пърженето. Естествено не става за готвене.
Да не говорим, че пести много ток, ако някой реши да пече пържола или нещо пилешко във фурната, както и става много по-бързо.
Моят първият замина в небитието и сметката за ток видимо скочи. От няколко месеца съм с мини фурна на този принцип, дори и пиле на грил правих. Парите за ток отново паднаха, а почти няма ден, в които не се ползва. Отделно идеално става за топлене на храна (няма никога да купя микровълнова).
Отделно новата ми придобивка има функция и на сушилня, с капацитет близък до отделните, но много по-икономична като разход на енергия.

# 154
  • Мнения: 1 153
Имам два еър фрайъра и махнах фурната. Само ориз суров не става в тях, трябва да е сварен преди това. Освен стандартните картофи и месо, правя баница, питка, закуски тестени, мусака, крем-карамел. Миналата седмица и козунаци правих. Кексове. Като си нацелиш времето и градусите, нямаш никаква грижа. Слагаш, пускаш и само вадиш после. Тиквичките не стават като пържените, но са много хубави, не са мазни, запазват голяма част от вкуса си. Приготвянето на картофи отива между 20-25 минути, но зависи от картофите. Има едни, които и на котлона се варят дълго и пак остават твърди. Пълнени чушки с кайма и ориз стават много хубави, чушките си запазват вкуса на пресни, само оризът и каймата се приготвят на котлон (както и когато се правят на фурна). Хляб пека, става за 20 минути, кексовете между 30-35 минути, крем карамелът за 30. Мусаката за 40-45 минути, но всичко го правя на фрайъра, не подготвям на котлон.
Кошницата с дупки се мие по-лесно от решетестата. За някои неща се иска хартия, иначе залепват независимо от покритието. Търси си по-голям (5 и нагоре литри) и с по-висока мощност. Понякога по-големите литри не означават по-голямо пространство. Преди да купя втория (и двата ми са една марка и са 5 литрови), гледах типа фурни. В 11 литрова фурна не можах да вкарам тавичка, която ползвам на моите. Не всичко се обръща, даже почти няма нужда. Аз обръщам някои неща, защото обичаме доста препечено. Но ако не обърна, не е сурово. Кекс, хляб, баници не обръщам. Основно кюфтетата, месо, зеленчуци и картофки разбърквам.

# 155
  • Мнения: 16 871
На мен ми трябва нещо, което да ми пести време. Смятам, че ще ми е полезно,  както инстант пот, защото мога да срожа да се готви и да отида за си приспивам детето. Посредните дни правя пържоли на тиган и хвърчи мазнина навсякъде, омирисва се и после трябва да търкам и кухнята. Имам хлебопекарна, но най-бързият хряб там е за 1ч20мин, тя е и старичка де, но все пак си ценя времето.

Тези, които съм харесала са с обем 1.4 кг, най-големите възможни.

Тея, твоят какъв модел е? Мисля назад четох, че и ти си ХХЛ на филипс или бъркам?

# 156
  • Бургас
  • Мнения: 438
Имам моят от Нова година насам. Най-големият проблем ми е почистването от наслоените мазнини по реотана и около него. За 3 месеца ползване вече пуши и отделя миризми. Така и не намерих начин да го почистя. Иначе решетката се чисти лесно, щом е накисната или пък в съдомиялна машина. Аз използвам гъбички, които имат и груба част, но са подходящи за тефлоново покритие. Ако обаче използвате храни приготвени с палмово масло, те се наслагват по съда и се отстраняват трудно. За мен също уредът е надценен. Сам по себе си той не представлява някакво чудо на технологиите и още се чудя защо са тези надути цени. Но да, върши работа и го ползвам редовно, особено за детето, което обикновено не яде от общата храна и готвя специално за него.

# 157
  • Мнения: 16 871
Кой модел имате?

# 158
  • Мнения: 1 153
Верчето, моите са Амбиано 5 литра, 2000 вата. Пестенето на време е от това, че не висиш отгоре му, както на котлона или фурната. Ако очакванията са за 15 минути да станата пържолите, кюфтета или пилешко, не става. Кюфтетата (зависи от големината и каймата) - между 25-30 минути, пилешкото (гърди) - 20, пържоли от свинско - пак около 25 минути. Някои шляпат всичко на 200 градуса, но всяка храна си има изискване към градусите и често резултатът не е добър. Предимство на фрайъра е, че слагаш и оставяш. Неща, които изискват обръщане, ги пускам на два пъти, Например кюфтетата 2*12 минути. Така, дори и да не мога веднага да обърна, не изгарят, просто изключва уредът. Не пръска, почти няма миризма и лесно се почиства - с мокра кърпичка или тампонче със спирт забърсвам вътре, кошниците с препарат за чинии и гореща вода. От незнание си прецаках малко кошниците, че ги киснах с обезмаслител и се поолющиха, но не ми е проблем. За следващите знам да не ползвам такова нещо. Просто като свършиш готвенето, веднага накисвай и мий. Хлябът става малък, на нас ни стига за ден и малко. Имам и ХП, но напоследък почти не ядем хляб и вместо да хвърлям, правя малък във фрайъра. Най-добре е на живо да се видят. Така по интернет е малко заблуждаващо. Някои фрайъри са с голям обем, а кошниците им са по-малки (съответно събират по-малко).

# 159
  • Мнения: 16 871
... Пестенето на време е от това, че не висиш отгоре му, както на котлона или фурната.
точно това е и моето виждане за вещата и точно такова ми трябва.

# 160
  • Мнения: 1 153
Ако имаш възможност на живо да огледаш, после по интернет по-лесно би избрала. В момента в групата във ФБ най0 много купуват Кларстийн, 5,200 литра, ватовете май бяха 1800. Немска марка (Амбиано също са немски), доволни са потребителите. Ако искаш, потърси я във ФБ - Готвене и рецепти за еър фрайър/airfryer. В групата има обсъждани много модели, мнения. Търсиш с търсачката и си избираш.

# 161
  • Мнения: 16 871
Ще потърся, благодаря.  Сега гледам в YouTube отзиви и да си създам впечатление от работата на уреда.

Наистина се чудя заслежава ли си този smart sensing, почти 200лв отгоре е Thinking

Не бързам да купя, така че имам време да чета и избирам. Моое даже и някое намаление да хвана, кой знае...

# 162
  • Мнения: 1 153
Ще потърся, благодаря.  Сега гледам в YouTube отзиви и да си създам впечатление от работата на уреда.

Наистина се чудя заслежава ли си този smart sensing, почти 200лв отгоре е Thinking

Не бързам да купя, така че имам време да чета и избирам. Моое даже и някое намаление да хвана, кой знае...

Не знам какво е smart sensing и не мога да дам мнение. Аз моя го избирах по големина, мощност и да мога да го ползвам и без кошницата, също и цената. За втория беше лесно Simple Smile

# 163
  • Мнения: 16 871
Автоматично регулиране на време и Т на готвене.

Над 2200вата са и двата, обем четох малко над 7 литра

# 164
  • Мнения: 12 778
За такива уреди не робувам на марки, честно казано, та не ми излизат особено скъпо. До след 2-3 години ще си е "изкарал" парите евтиният уред, а до тогава кой знае още какви модели или съвсем различни уреди ще ми се прииска да си купя... Нагледала съм се в много домакинства как се ползват морално остарели уреди само защото все още си работят и не си купуват по-съвременни неща, понеже старите са си там и какво да ги правят нали, пари са давани за тях и още си работят.
За голям уред от сорта на хладилник, пералня и прочие основни уреди не ми се свидят, както и за кафемашина, понеже те се използват много дълго време. Но за малък уред не бих взела скъпа марка, има читави неща и от по-евтините. 200лв отгоре само между моделите... добре че не погледнах колко струват тия модели.
Скрит текст:
ОК, видях ги, ами те вярно колкото пералня или друг голям уред струват. Ужас. Ако само такива се предлагаха на пазара, не мисля че щях да си купя.

Общи условия

Активация на акаунт