Избор на Airfryer

  • 125 444
  • 768
  •   4
Отговори
# 60
  • Мнения: 60
Въпрос към собствениците на Tefal Actifry -  притеснява ме, че много от частите са пластмасови. От колко време ползвате вашите, добре ли се държат?
Също така, чета мнения, че особено модела, към който съм се насочила (Actifry Original) вдига много шум, а пък тук нищо такова не сте споменали Grinning
Аспираторът ми в кухнята е много шумен иначе, фрайъра просто ще бръмчи на негово място Joy

Иначе подкрепям горния пост относно поръчването от чужди сайтове - много положителни мнения гледах за Cosori и Ninja, обаче вероятността да ми се наложат гаранция и сервиз ме отказва.

Последна редакция: сб, 08 авг 2020, 19:48 от howly

# 61
  • БГ
  • Мнения: 1 273
Здравейте,
колебая се между
Скрит текст:
и
Скрит текст:
Първия е 6л. 1800W, а втория 5л. 2000W, но имал драскотини по кошницата който не знам дали ще окажат някакво негативно влияние към неговото използване. Вие как мислите?

# 62
  • Мнения: 2 081
Аз имам DMS от около 2 години  , но не  този модел и съм доволна . За мен по-важен беше обемът.

# 63
  • Мнения: 1 153
Имам Амбиано и съм доволна, но щом другият е 6 литра е по-добре.

# 64
  • София
  • Мнения: 29
Имам този на зефир и съм много доволна. От една година го ползвам и покритието на кошницата си е наред. Не мисля, че отстъпва по нещо на по-скъпите модели. От официалния сайт на сапир го поръчах: https://houseware.bg/airfryer-zephyr-zp-1980-ah-p76065

# 65
  • Мнения: X
Въпрос към собствениците на Tefal Actifry -  притеснява ме, че много от частите са пластмасови. От колко време ползвате вашите, добре ли се държат?
Също така, чета мнения, че особено модела, към който съм се насочила (Actifry Original) вдига много шум, а пък тук нищо такова не сте споменали Grinning
От около две седмици съм собственик на Tefal Actifry Genius XL. Пластмасовите части в нагряващата се зона са три - бъркалката, пръстена около съда и планката, с която се захваща дръжката. Уредът е с 2 години гаранция, но аз за всеки случай си поръчах още от сега резервни бъркалка и пръстен. Продават се и резервни тави, но тавата е метална, с керамично покритие и ако се отнася внимателно с нея човек (не я удря и изпуска, не я пълни със студена вода, докато е гореща), не виждам какво би могло да и се случи. Обмислям да си купя резервен мотор и двигател за бъркалката - не са кой знае колко скъпи, около 60 лева излизат общо, а не се знае кога ще потрябват... Любимата има по-стар модел Actifry, от около 8 години. Ползва го най-редовно. Каза, че е сменяла бъркалка и дръжка. Но нейният уред е без регулатор на температурата, може и в това да е причината.

Относно шума - да, определено се чува някакъв звук. Горе-долу със силата на центрофугираща пералня Miele. Ако се затвори вратата на кухнята - нищо не се чува извън нея.

# 66
  • Мнения: 924
Позволявам си да подбутна темата. В голяма чуденка съм. Бях се насочила към еърфраер на филипс. После четох коментари и реших да не давам толква пари за име и тръгнах да гледам за други марки. В крайна сметка попаднах на този уред
https://www.emonamall.com/Mnogofunktsionalen-frityurnik-za-zdravoslovno-go7.
Ще помоля за отзиви , ако някой го има. Кое е по- добре да взема обикновен еърфраер или този мултифункционален уред.

# 67
  • Мнения: X
@мама_съни
Не бих предпочел този фритюрник по две причини. Първо - за разлика от моделите на Tefal няма бъркалка. Т.е. каквото и да готвиш, трябва да го разбъркваш през 5-10 минути. Второ - заради неизвестната марка. За моя вече си купих кошничка, резервна бъркалка, резервен пръстен и резервни двигатели - основен и на бъркалката... Остана само резервна дръжка да си взема. Така че ако се развали някой ден, след като му изтекат двете години гаранция, мога да си го поправя сам за половин час. Обаче ако трябва да се търсят части за ремонт на "уред G2041", доста ще се затрудниш вероятно...

# 68
  • Мнения: 2 081
Позволявам си да подбутна темата. В голяма чуденка съм. Бях се насочила към еърфраер на филипс. После четох коментари и реших да не давам толква пари за име и тръгнах да гледам за други марки. В крайна сметка попаднах на този уред
https://www.emonamall.com/Mnogofunktsionalen-frityurnik-za-zdravoslovno-go7.
Ще помоля за отзиви , ако някой го има. Кое е по- добре да взема обикновен еърфраер или този мултифункционален уред.

И аз му се чудих , но ми се  стори много голям .Поръчах си ДМС 7 л. от този същия сайт . Много са коректни .
Освен Тефал не мисля , че друг модел има бъркалка . Отваряш , разбъркваш , ако се налага , не е голямо усилие .

# 69
  • Мнения: 924
Позволявам си да подбутна темата. В голяма чуденка съм. Бях се насочила към еърфраер на филипс. После четох коментари и реших да не давам толква пари за име и тръгнах да гледам за други марки. В крайна сметка попаднах на този уред
https://www.emonamall.com/Mnogofunktsionalen-frityurnik-za-zdravoslovno-go7.
Ще помоля за отзиви , ако някой го има. Кое е по- добре да взема обикновен еърфраер или този мултифункционален уред.

И аз му се чудих , но ми се  стори много голям .Поръчах си ДМС 7 л. от този същия сайт . Много са коректни .
Освен Тефал не мисля , че друг модел има бъркалка . Отваряш , разбъркваш , ако се налага , не е голямо усилие .

Фурна или еърфраер 7 л ? И на  мен това ми допада повече като големин . Намерих еърфраер във сайта ДМС 6 л. Просто се чудя кое е по функционално

Последна редакция: пт, 06 ное 2020, 10:49 от мама_съни

# 70
  • Мнения: 924
@мама_съни
Не бих предпочел този фритюрник по две причини. Първо - за разлика от моделите на Tefal няма бъркалка. Т.е. каквото и да готвиш, трябва да го разбъркваш през 5-10 минути. Второ - заради неизвестната марка. За моя вече си купих кошничка, резервна бъркалка, резервен пръстен и резервни двигатели - основен и на бъркалката... Остана само резервна дръжка да си взема. Така че ако се развали някой ден, след като му изтекат двете години гаранция, мога да си го поправя сам за половин час. Обаче ако трябва да се търсят части за ремонт на "уред G2041", доста ще се затрудниш вероятно...

Аз не искам с бъркалка. Ако ще вземам еърфраер ще е без. А този тип фурна имат мрежа която се върти и няма нужда да се бърка

# 71
  • Мнения: 2 081
Позволявам си да подбутна темата. В голяма чуденка съм. Бях се насочила към еърфраер на филипс. После четох коментари и реших да не давам толква пари за име и тръгнах да гледам за други марки. В крайна сметка попаднах на този уред
https://www.emonamall.com/Mnogofunktsionalen-frityurnik-za-zdravoslovno-go7.
Ще помоля за отзиви , ако някой го има. Кое е по- добре да взема обикновен еърфраер или този мултифункционален уред.

И аз му се чудих , но ми се  стори много голям .Поръчах си ДМС 7 л. от този същия сайт . Много са коректни .
Освен Тефал не мисля , че друг модел има бъркалка . Отваряш , разбъркваш , ако се налага , не е голямо усилие .

Фурна или еърфраер 7 л ? И на  мен това ми допада повече като големин . Намерих еърфраер във сайта ДМС 6 л. Просто се чудя кое е по функционално

еърфраер 7 л.

# 72
  • Мнения: 13 815
Е не, това с бъркалката няма как да бъде постигнато с епизодично разбъркване. Верно че да кажем в  него не могат да се правят други неща, ама си струва всяка похарчени стотинка според мен- картофите са хем вкусни хем с малко мазнина. Някак ако имах голяма кухня бих си взела и двете. Но ако трябваше да избирам едно бих взела тефал. Картофите са на пиедестал за децата.

# 73
  • Мнения: 1 700
Тъкмо оглеждам един от големите еърфраери. Моля някой който вече го е ползвал известно време да каже дали си струва? На пръв поглед ми изглежда по-приложим, но може само на картинка да е така. Благодаря предварително!

# 74
  • Мнения: 7 856
От днес сутринта съм горд собстеник на това:



Малка фурничка, има три нива с мрежести поставки, въртящ се барабан за пържени картофи, закачалки за пиле на грил (само не знам от къде може да се намери толкова малко пиле, което да се вмести - цялата височина на фурничката е 17 см, най-дебелата част на пилето трябва да е по-малко от 15).
За момента първа проба - два средни картона, нарязани на тънко, в барабана. Изводът - много по-близки до пържените на вкус от тези от стария обикновен с кошница, който предаде богу дух.
Друг плюс, поне на първо време - възможност за обработка на не дебели неща на три нива - едновременно пържоли и гриловани зеленчуци например. Има и функция за сушене, при която може да работи до 24 часа.

Общи условия

Активация на акаунт