Избор на Airfryer

  • 127 583
  • 768
  •   1
Отговори
# 540
  • Sofia
  • Мнения: 1 438
Имам фраер, ползвам го, доволна съм, обаче при тия аргументи, ако са обективни, споделям мнението на съпруга. С най-добри чувства Simple Smile

# 541
  • Мнения: 27 696
Нямам съдомиялна, обаче си купих таблетки за съдомиялна и чистя мрежестите "тавички" и другите неръждаеми части с накисване в гореща вода+ 1/2 или 1 таблетка.😁 С пяна за фурни+ четка също става. Ако са само леко замърсени, чистила съм и с гъба+ веро.

# 542
  • Мнения: 3 340
Днес си купихме Филипс 9270 на пеомоция от Метро. Ми то няма никаква инструкция за употреба. Няма елементарни указания кое колко време и на колко градуса се приготвя. Търсих в нета и не открих. Изтеглих едно приложение, то в него едни завъртяни манджи. От къде да видя едни наденички и едни картофи на колко градуса и колко време се приготят? Бях супер ентусиазирана, а сега се разочаровах.

# 543
  • Мнения: 27 696
Преди време си купих от Кауфланд тези емайлирани овални тавички с дупки; сложени по диагонал, пасват чудесно на фрайъра-фурничка от Кауфланд. 🙂


Взех ги намалени за 2 лева/комплект от 2 броя, иначе редовната им цена мисля, че беше около 11-12 лв, после ги бяха намалили наполовина (моите са последни бройки със скъсана кутия и затова още по-намалени).
За наденичките и картофките- за наденички 10-15 мин на 180-200 градуса (трябва да се следят, а зависи и какви са наденичлите), за картофки- зависи дали са от замразените предварително позапържени или пресни картофи с мазнина и подправки. На замразените си пише на пакета за колко време се готвят.

# 544
  • Мнения: 3 340
Благодаря! Ще чета и ще записвам, докато ги науча тия градуси и минути. 😊

# 545
  • София
  • Мнения: 16 110
Ако имаш фейсбук там има групи за готвене във фраера. Тук в кулинарни под форум също съм виждала тема за рецепти.

# 546
  • Мнения: 390
В Кауфланд Плевен на ул. „Гренадерска“ има намаление. Предполагам, че го има навсякъде. Може някой да се възползва.

# 547
  • На острова
  • Мнения: 1 275
~Миа~, ако имаш впечатления от уреда, моля те да ги споделиш.
Goldeva, пробвахме доста неща вече. Трябва си обръщане на повече от продуктите:
 
- печени бутчета/крилца (функция Grill, под 15 минути)
- пуешки филенца (под 10 мин., не ги обръщах, бяха готови, защото са тънки)
- замразени бургери (функция Grill, ММ ги прави, не знам колко минути, не повече от 15)
- замразени кроасани (функция Bake около 10 минутки)
- домашни “пържени” картофи (функция Air Fryer, около 20 мин). Добре се получиха.
- запечени сандвичи на плочата/грил; ще се ползва за децата
- яйца, сирене или притопляне на плочата

Уредът идва с тавичката за air frying и плоска плоча. Много е плитка наистина. В книжката има рецепта за цяло пиле 1.5 кг, но то е spatchcock (не знам как да го преведа, тук ги продават така по магазините)



ММ се опита да прави замразени чуроси на air fryer mode - пълно фиаско.

Пропускам нещо със сигурност, но като цяло съм доволна. Почти всеки ден го ползваме. Най-голямото предимство е, че спестява много време.

Приятно се изненадах от функцията дехидратиране, не сме го ползвали.

Ето снимка от книжката. Плоската тава и кошницата се слагат върху основната грил-плоча. Тя е основната която се нагрява. Сваля се също и се мие в миялна.

# 548
  • Мнения: 27 696
В Кауфланд Плевен на ул. „Гренадерска“ има намаление. Предполагам, че го има навсякъде. Може някой да се възползва.


Добре е да се проверява дали са налични всички части, ако кутията е отворена.🙂

# 549
  • Мнения: 1 445
Много благодаря,Миа! Сега много внимателно ще сравня двата модела,защото предишния събира повече. Ех,че трудно

# 550
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Много благодаря,Миа! Сега много внимателно ще сравня двата модела,защото предишния събира повече. Ех,че трудно
За нищо ☺.

Ние сме четирима и май ни е достатъчно. Този ли се чудиш ти? Май ще влезе малко пиле тук

# 551
  • Мнения: 1 445
Не,за този

https://www.amazon.de/AG551EU-digital-temperature-capacity-funct … vZ0NsaWNrPXRydWU=

Max Grill and air fryer му е името. Минусът му е,че грее само отгоре,всичко друго са плюсове.

# 552
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Goldeva,  то моя като грее отгоре и отдолу, пак трябва да се обръща 😁, така че май няма минуси. И тавичката ти е по-дълбока, сега разгледах. То и аз него си бях харесала, ама ММ поръчваше и той взел Pro-то. Успех!

# 553
  • Мнения: 27 696
Е, и в голямата фурна обикновено си има нужда от обръщане 😄 Примерно бутчетата ги обръщам, ако искам и отдолу да има хубава коричка. Само 1-2 пъти съм забравяла бутчетата за по-дълго и са имали загар и отдолу, но за малко да изгорят...

# 554
  • Мнения: 46 565
Ние нищо не обръщаме във фурната. Слагаме, навиваме часовника и повече не поглеждаме.

Както се бяхме отказали от air fryer, така сега мъжът ми показва реклама на кауфландския. Казва, ако не ни хареса, поне можем да го върнем Laughing
Рових назад, но намирам отзиви само за този, който е тип фурна. Някой има ли този:
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт