Цветята в нашия дом - тема 79

  • 27 332
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Бургас
  • Мнения: 16 033
КАГ, много са ти хубави цветята!
Циганетата и онези зелените с големите листа много красиви. Всички ми харесват!

# 721
  • Мнения: 2 892
КАГ, и на мен много ми харесват цветята ти, това със сочно зелените листа мисля, че е хоста. Другото с бялото по края май е друга разновидност на хостата Simple Smile.

# 722
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Уауууу, ми много красота, много нещо!
Диорела, благодаря! Ще си ги запиша, че ги имам много отдавна,и така и не помня дали съм питала за имената им.
Миш, имах една такава. Ама изведнъж й покафеняха листата и нищо не я спаси.
Карц, не е маслина. Листата на маслината са едно сребристо зелено. И са по-тесни . Освен това са разположени по друг начин на клонката.

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 16 033
Данилу,благодаря ти. Надявам се,че някой ще знае какви са тези две растения!

# 724
  • Мнения: 5 344
Благодаря, момичета, за куража, който  получавам от вас, че ще стане от мен  цветарка!
Благодаря за името  на зелените листа!  Проверих и наистина и двете разновидности  се казват хоста

Последна редакция: сб, 20 юни 2020, 19:08 от K.A.G.

# 725
  • Мнения: 6 863
K.A.G., много са хубави всичките!
Тези с шарените листа, както и по-едрите едноцветни до тях , са все хоста. Обичат сянката.

# 726
  • София
  • Мнения: 3 013
КАГ,чудесни цветенца имамш.А циганчета,ох...,старата ми любов. Мисля, че и лавандула ще стои добре в двора ти.

Карз,връщах се дапогледна отново твоите снимки.И на мен не са ми познати.

# 727
  • Мнения: 5 987
K.A.G. много са ти хубави цветята.
Днес покрай тревата случайно видях как мъжете ми скубята турта. И вие сигурно ме чухте.
Из цялата градина съм оставила чубрица и турта. Само напомням къде какво да не пипат, ама кой ме чува.
Днес до цветя не стигнах трева има да се чисти и едни пълзящи са плъзнали та трябва да разчиства да ги виждам .

# 728
  • Мнения: 5 356
JMM в съседната тема чета за работливи мъже, влизам тук, същата работа Grinning Дано да са оцелели туртички. Не ти ли ги изяждат охлювите? Аз нещо не мога да си отгледам. И от семена, и от разсад опитвах, не искат при мен да се заселят. Много ги харесвам, и миризмата им ми е приятна.

# 729
  • Мнения: 5 987
Phloxx два или три голи охлюва за 5 години съм срещнала.
Туртите, които успях да извадя от кофите им сложих под ябълката.Утре ще видя ще ги бъде ли, ако ли не ще наръся семе и забранявам пипане.Другите охльовци с черупка си се разхождат, но не ми правят бели, но разни жаби, попови прасета и слепи кучета са проблем. Установих, че единия лилиум  липсва. Лалета сея в кофи, и лилиума явно трябва да не е в градината.Картофи ще вадя от места на които не ми е хрумвало да сложа.

# 730
  • Мнения: 5 356
За сляпо куче помага да се сложат в телена кошница от рабицова мрежа, но поповото прасе май нищо не го спира. Къртиците се хранят с попови прасета, но не знам как може човек да си привлече някоя.
Аз освен голите охлюви във всякакви размери, които поне се движат само по земята, имам и едни черупчести дребосъци. Намирала съм тях и следите им по храсти и дървета над метър височина, и в кашпите влизат, и по терасата се разхождат, нищо не ги спира. Малко намаляха набезите, откакто ръся с пепел из лехите, но не смея да прекалявам, не знам цветята дали ще понесат толкова много пепел и неизгорели въгленчета.

# 731
  • Мнения: 5 987
Дървесната пепел е полезна внася натрий, калий в почвата. Въгенчетата ги оставям в пещта и на следващото палене изгарят. Съседите насяхме двора с минзухар (шафран) и познай дали ще се отървем от слепи кучета. Поповите прасета се оказаха лакомство за кокошките, та ги пускаме да ровят и  търсят.

# 732
  • Мнения: 5 356
Добре, че каза за минзухарите! Исках и аз да садя шафран в градината, ще пропусна щом е така. Знам, че нормалните пролетни минзухари нищо не ги яде, мислех, че и есенния няма да е вкусен.

# 733
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724




Магнолията с три цвята, но успях да щракна само два от  трите , че третият е мъничък.  До онзи ден нищо нямаше и тази вечер, бум...трички. Много бързо прецъфтяват за съжаление.

# 734
  • София
  • Мнения: 6 009
Как да го.гледам това каменно цвете? Онзи ден го купих и го пресадих (в саксииката от магазина се клатушкаше). Сложих го на югоизточен прозорец, защото прочетох, че обича много слънце и го полях. Обаче е много оклюмало, даже едното му цветче падна. Дали не му е жега? Към обяд затваряме щорите така или иначе..

Общи условия

Активация на акаунт